Wiatr. Taniec spadających gwiazd

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2014-03-14
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-63579-46-3
Liczba stron: 208
Dodał/a opinię: Aleksandra Kaczmarska

Ocena: 4 (3 głosów)

Miriam Dubini to autorka wielu sztuk teatralnych dla dzieci i nie tylko tworzyła spektakle, ale także w nich grała. Pisała książki i komiksy dla Disney’a i Edizioni BD, wymyślała zabawy dla Art Attack. Można rzec, człowiek wszechstronny. W pewnym momencie swojego życia przeniosła się do Rzymu, gdzie rozpoczęła kolejną przygodę swojego życia. Jej głównym środkiem lokomocji stał się rower, a pracą pisanie książek dla młodzieży. Tak powstała seria „Wiatr”.

Z racji zawodu zajmuję się głównie książkami dla dzieci, jednak w moje ręce wpadła trzecia i ostatnia część „Wiatru” – „Taniec spadających gwiazd”. Niewiele wiedziałam o autorce, a jeszcze mniej o książce, dlatego z ciekawością ją przeczytałam. Już na wstępie stwierdziłam, że autorka musi kochać jazdę na rowerze, bo nie sposób jest tak prawdziwie pisać o czymś, co się zna tylko z opowiadań lub przypuszczeń. Zatem z książki płynie szczerość, a to bardzo ważne dla nastolatek.

„Każdy z nas ma swój wiatr. Podnosi się bez wahania, rozdmuchuje pragnienia, unosi serce ponad przeszkodami. Nie zawsze łatwo jest go rozpoznać, ale kto umie go słuchać, tego wolność poniesie ponad horyzonty możliwości.”  Każdy z 15 rozdziałów  książki rozpoczyna tego typu myśl. Jest to z pewnością kolejny walor książki. Tego typu słowa po przeczytaniu stają się „złotymi myślami” i pozostają w duszy na bardzo długo.  Książka opowiada o miłości i przyjaźni. Pewnie każdy pomyśli, a o czym ma opowiadać książka dla młodzieży? No i ma rację, ale ta miłość jest wyjątkowa. Dlaczego? Niestety nie będę zdradzać , bo warto samemu się przekonać. Mogę natomiast wspomnieć, że książka opowiada o nietypowej grupie młodzieży. Mają oni wspólną pasję, a przyjaciele ich przyjaciół stają się ich przyjaciółmi. W dobie komputerów być z zamiłowania cyklistą jest rzeczą niesłychaną. Dlatego polecam tę książkę wszystkim młodym ludziom, szczególnie tym, którzy myślą, że bez komputera życie jest nudne.

Zanim jednak damy książkę nastolatkom, każdy niech się zastanowi, czy jego dziecko jest już przygotowane do czytania takiej książki. Okładka jest sygnałem czegoś ważnego: w pewnej chwili dwoje młodych ludzi przechodzi inicjację seksualną. Jest ona opisana bardzo subtelnie, jednak warto najpierw samemu przeczytać lub porozmawiać z dzieckiem. Bohaterowie książki mają po 17 lat, jednak okładka przyciągnie młodszych czytelników, dlatego o tym wspominam.

 

Kup książkę Wiatr. Taniec spadających gwiazd

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wiatr. Taniec spadających gwiazd
Inne książki autora
Wiatr. Wiadomość do mnie
Miriam Dubini0
Okładka ksiązki - Wiatr. Wiadomość do mnie

Jest takie miejsce, do którego trafiają niedoręczone listy, zawieruszone paczki, wiadomości, które rozpłynęły się w powietrzu. Istnieją oczy, które znają...

Wiatr. Jaskółczy lot
Miriam Dubini0
Okładka ksiązki - Wiatr. Jaskółczy lot

TĘSKNIĘ ZA TOBĄ Wiadomość wyświetliła się na ekranie komórki. Była od Grety. Tylko te trzy słowa, bez podpisu, bez buziek, bez wykrzykników, ale zupełnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje