Więcej niż siostry

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-10-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381693592
Liczba stron: 576
Dodał/a opinię: dzagulka

Ocena: 6 (1 głosów)

„Więcej niż siostry” – Mariola Zaczyńska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 15-10-2020
Kategoria: Literatura polska

 


Na nową książkę Marioli Zaczyńskiej czekałam z wielką niecierpliwością. Znając i ceniąc poprzednie publikacje autorki, spodziewałam się wciągającej, przemyślanej, okraszonej dawką dobrego humoru fabuły. Czy otrzymałam to, czego oczekiwałam???

 


Muszę przyznać, że „Więcej niż siostry”, książka, którą miałam przyjemność przeczytać, przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z całą stanowczością stwierdzam, że jest najlepszą, ze wszystkich dotychczas wydanych książek autorki. Poruszająca. Dająca do myślenia. Głęboko refleksyjna. A jednocześnie lekka. Ukazująca otaczający nas świat w całej jego prawdzie i prostocie.

 


Mariola Zaczyńska w powieści „Więcej niż siostry” zafundowała czytelnikowi nie tylko niesamowity, wciągający miks gatunkowy, od sensacji, przez kryminał, thriller, po psychologię. Mamy tu również do czynienia z wielowątkową fabułą, która wzrusza, porusza, wywołuje dreszczyk grozy, napięcie, skłania do zastanowienia się nad sobą, życiem, otaczającymi nas ludźmi i światem.

 


„Więcej niż siostry” to publikacja, która „pochyla się” na trudnym problemem, jakim jest syndrom nieobecnego ojca i jego wpływ na dojrzałe życie kobiety. Autorka przez historię swoich bohaterek, ukazuje czytelnikowi, obraz kobiet, które wyrosły z piętnem nieobecnego ojca. Bohaterki, pod maską nieustanej chęci niesienia pomocy, siły, wojowniczości, potrzeby otaczania opieką, próbują ukrywać swój strach, brak pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości, samotność. Brak ojcowskiej miłości, rekompensują sobie idąc ślepo za źle pojmowaną miłością, każdym mężczyzną, który okaże im odrobinę czułości czy uwagi. Za wszelką cenę też, próbują udowadniać wszystkim, że są godne uznania i szacunku. Zawsze są gotowe do niesienia pomocy. Zawsze są spięte. Przygotowane na walkę. Śledząc losy bohaterek Zaczyńskiej możemy zauważyć, że taki stan rzeczy często bywa niszczący. Potrafi zrujnować również to, co jest cenne, szlachetne i bezinteresowne. A mówię tu o przyjaźni.

 


To również ona, ta kobieca przyjaźń, jest kolejnym z wątków powieści. Bohaterki wychowane bez ojca, prawie siostry, na pewnym etapie życia „zagubiły” tę swoją wyjątkową relację. Czy udało im się przejść przez tę próbę i odzyskać utraconą relację? Czy można pogodzić dwa różne światy? Nie odpowiem wam na te pytania. Odsyłam do książki. Żeby zrozumieć proces owego zagubienia , musicie przejść z bohaterkami ich drogę. A jest ona, wierzcie mi, pełna zarówno pochyłych jak i równych.. Jedno jest absolutnie pewne, po meandrach kobiecej psychiki i kobiecych relacjach nie poprowadzi was tak dobrze nikt, jak Mariola Zaczyńska! To specjalistka od babskich spraw. I więzi, które nas, baby, łączą! Kocham ją za to! I jest dla mnie wzorem.

 


Dodam jeszcze, że oprócz syndromu nieobecnego ojca i kobiecej przyjaźni, autorka zagwarantowała nam również w powieści wątki wywołujące dreszcze grozy i silnego napięcia. Uprowadzenie dziecka, zaginięcie żony bogatego biznesmena, przemoc domowa, zbrodnia, zaburzenia emocjonalne.. Mogłabym pisać jeszcze długo, jednak najlepiej będzie jak sięgniecie po książkę! To publikacja zdecydowanie warta przeczytania!!

 


W jednym z fragmentów książki Mariola Zaczyńska pisze, że klasę albo się ma albo się jej nie ma. Autorka ma ją zdecydowanie. Wielką i to w każdej dziedzinie życia. Dlatego czytajcie Zaczyńską, kochani! Takie książki wnoszą coś mądrego do ludzkiego życia. Naprawdę warto!

Tagi:

Zobacz opinie o książce Więcej niż siostry

Kup książkę Więcej niż siostry

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Kobieta z Impetem
Mariola Zaczyńska0
Okładka ksiązki - Kobieta z Impetem

Pełna humoru i temperamentu powieść o przyjaźni, miłości i szaleństwie. Każdy zasługuje na porządny, dyskretny romans! A Irena na pewno. Ale jak go ukryć...

Jak to robią twardzielki...
Mariola Zaczyńska0
Okładka ksiązki - Jak to robią twardzielki...

Twardzielki? Kochają, płaczą, przyjaźnią się i rozpaczają, jak my wszyscy.Tylko bardziej! I, jak przychodzi co do czego, tęsknią do? silnych męskich ramion...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy