Wiedźma

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-02-06
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365838971
Liczba stron: 416
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Kaoru
Tom 1 cyklu Opowieści z Wieloświata

Ocena: 4.94 (16 głosów)

"Jestem nieboskłonem bez słońca i nocą bez księżyca. Jestem wieczną pustką pozbawioną treści. Jestem domem pasożyta i matka nieszczęścia."

"Wiedźma", to pierwszy tom cyklu Opowieści z Wieloświata. Bardzo dobre, słowiańskie urban fantasy, które myślę, że spodoba się fanom gatunku oraz miłośnikom twórczości M. Kisiel, B. K. Miszczuk i M. Raduchowskiej.
Zaczyna się w średniowiecznej wsi, gdzie poznajemy Jasną. Jest jeszcze dzieckiem. Zostaje napadnięta w lesie, ale nic jej się nie staje, dzięki jej mocy, jest bowiem Wiedźmą. Potem mamy bardzo szybki skrót jej dorastania i przenosimy się do czasów współczesnych. Spotykamy Ninę, bardzo irytującą mnie postać, jednak niestety ważną dla przebiegu fabuły. W między czasie Jasna budzi się z 500 letniego snu. Jest kompletnie zdezorientowana, do tego nie ma już swojej mocy. Z pomocą jednak przyjdzie jej pewna Zmora i Szaman.. Myślę, że tyle wystarczy, żeby nie psuć Wam frajdy podczas czytania. Tylko tak jeszcze na zachętę, zdradzę czego jeszcze możecie spodziewać się w tej książce. Co odróżnia ją od innych tego typu?
Wieloświat, czyli świat żywych, zaświaty i między świat coś w rodzaju czyśćca, oraz stworzeń zamieszkujących owe światy: Anioły Śmierci, Zmory, Chochliki, Demony, Wiedźmy itp.
Wszystko, to znajdziecie we "Wiedźmie" , którą bardzo Wam polecam, szczególnie, że dzisiaj ma premierę drugi tom "Żertwa"

"Czas, najsurowsze z bóstw, nieugięcie parł do przodu, nie oglądając się na niczyje wołanie, przysięgi ani łzy."

 

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy

Tagi:

Kup książkę Wiedźma

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wiedźma
Inne książki autora
Żertwa
Anna Sokalska; 0
Okładka ksiązki - Żertwa

Kto nie pragnie, ten nie żyje! Sięgnij po drugi tom niezwykłego cyklu urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”. Poznaj intrygę, która...

Zobacz wszystkie książki tego autora