reklama

Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2018-02-16
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7551-501-5
Liczba stron: 100
Ilustracje: Anita Głowińska
Dodał/a opinię: Ida

Ocena: 4 (2 głosów)

Detektyw to zawód trudny i niezbyt przyjemny, ale co innego, gdy jest się leśnym detektywem! Wtedy praca staje się nie tylko przyjemna, ale i bardzo pouczająca. 
Wiewiór i Bóbr są naszymi przewodnikami po lesie. Jako mali leśni detektywi, odkrywają przed nami tajemnice mieszkańców drzew, strumyków i innych zakątków kniei. Ich życie obfituje w codzienne niespodzianki i ciekawostki, dlatego wraz z nimi poznamy las, jakiego nam nie udałoby się zobaczyć.(...)

Przyroda to temat fascynujący i piękny. Z Wiewiórem i Bobrem poznamy świat zwierząt, ich wygląd, zwyczaje, zachowania, charakterystyczne cechy. Świetna przygoda dla najmłodszych czytelników, ciekawych świata przyrody.

Na zakończenie historii, przeczytamy praktyczne opisy, poznanych w książce zwierząt. Czym się żywią, gdzie mieszkają, jak żyją. Nauka i zabawa w jednym to najlepszy przepis na dobrą lekturę dla dzieci. Dzięki tej książeczce miłośnicy przyrody poczują się usatysfakcjonowani ilością informacji na temat zwierząt, a ci, którzy liczą na tajemnice i detektywistyczne zagadki, poznają przy okazji las od innej strony. Kto wie, może złapią bakcyla obserwatora i badacza leśnego świata?
Nie jestem pewna, czy ilustracje nadążają za tekstem, bo jeśli chodzi o wiek czytelnika, to takie prostsze rysunki są chyba interesujące dla młodszych dzieci, a treść z pewnością jest przeznaczona dla co najmniej starszaków. Niemniej każda grupa wiekowa skorzysta z wiedzy zawartej w tej opowieści i już nigdy nie pomyli "nierybek", kijanek i żabek.

Pełna recenzja na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Kup książkę Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów
Inne książki autora
Tajemnice Końskiej Zagrody
Magda Podbylska 0
Okładka ksiązki - Tajemnice Końskiej Zagrody

Kolejne przygody małych detektywek spodobają się z pewnością wszystkim wielbicielom koni. Tym razem bowiem dziewczynki spędzają wakacje w gospodarstwie...

Tajemnice Zatoki Delfinów
Magda Podbylska 0
Okładka ksiązki - Tajemnice Zatoki Delfinów

Pasjonujące i zabawne przygody dwóch małych detektywek, które spędzając lato u cioci w Zatoce Delfinów, nieustannie natykają się na...

Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Pokaż wszystkie recenzje