Wołanie grobu

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381433006
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: The Calling of the Grave
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Robert Sudół
Dodał/a opinię: chico6401
Tom 4 cyklu Dr David Hunter

Ocena: 5.02 (45 głosów)
Inne wydania:

KRZYK UMARŁYCH

Nakładem wydawnictwa Czarna Owca ukazała się kolejna odsłona przygód Davida Huntera. Simon Beckett w „Wołaniu grobu” wraca do swoich sprawdzonych schematów. Czy i tym razem uda mu się zaskoczyć czytelników?

Antropolog sądowy doktor David Hunter współpracuje z ekipą śledczą zajmującą się sprawą mordercy z wrzosowisk. Jerome Monk, sadystyczny morderca kobiet, twierdzi, że zwłoki swoich ofiar ukrywał właśnie na wrzosowiskach. Sprowadzony na miejsce dawnych zbrodni ma pomóc policji w odnalezieniu ciał . A może Monk prowadzi inną grę? Poszukiwania nie przynoszą zadowalających rezultatów. Mija osiem lat. Cieniem na życiu doktora Huntera kładzie się tragedia jego rodziny. Tymczasem Monk ucieka z więzienia. Giną osoby powiązane ze sprawą sprzed lat. Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem. Czy uda się schwytać mordercę i wyjaśnić zagadki przeszłości ?

Simon Beckett to marka sama w sobie. Swoim cyklem książek z Hunterem skradł serca czytelników na całym świecie. Antropolog, ekspert od rozkładu zwłok, daje zmarłym głos, który został im odebrany. David Hunter to jeden z filarów literatury kryminalnej. Niezmienny, niezawodny, jedyny w swoim rodzaju. Seria o przygodach doktora należy do moich ulubionych. To już kanon gatunku. Nie jestem pewna czy potrafię powieści Becketta osądzać obiektywnie. Dla mnie to jeden z najważniejszych współczesnych autorów. Udało mu się wykreować nietuzinkowego bohatera, a w każdej kolejnej książce solidnie trzyma się tego, co dobre i sprawdzone. Są tacy, którzy uważają, że Beckett odgrzewa wciąż tego samego kotleta.Czyż jednak nie na tym właśnie polega urok serii literackich? Sięgamy przecież po to, co sprawdzone.

„Wołanie grobu” różni się nieco od pozostałych powieści z serii o Hunterze. Mniej tu typowej dla Becketta „trupologii”. Za to więcej wątków psychologicznych i osobistych rozterek bohatera. Osobiście sądzę, że to pozytywna zmiana, gdyż dzięki temu ta książka zyskuje dodatkową głębię. Ten tom nie obfituje w szczególnie krwawe opisy, mimo to intryga wyśmienicie trzyma w napięciu. Beckett posiada taką naturalną swobodę opowiadania. Porusza trudne tematy, a jednak zawsze czuje się tę niezwykłą lekkość jego stylu. Nie zawiodłam się na żadnej powieści autora, a „Wołanie grobu” uważam za jedną z najmocniejszych z serii o Hunterze. Gdy autor zabiera nas w podróż na tajemnicze i zdradliwe wrzosowiska, to odnoszę wrażenie, jakbym sama tam stąpała. Czuję wręcz wilgotną mgłę osiadającą na twarzy. Styl Becketta, to jak meandruje zdarzeniami i zawiła intryga, którą tka niczym pająk swą sieć, są po prostu fenomenalne. Simon Beckett to artysta – rzemieślnik. Robi swoje i robi to dobrze. Opracowane schematy, sprawdzone patenty i jedyny w swoim rodzaju bohater sprawiają, że jego powieści się pochłania. Autor zawsze przykłada dużą wagę to postaci drugoplanowych i nie sposób nie odnieść wrażenia, że do każdej ze swoich książek przykłada się bardziej niż większość popularnych pisarzy. Beckett ma solidny warsztat, a do tego najzwyczajniej w świecie talent, a te dwie rzeczy niekoniecznie idą w parze u wielu autorów.

Brutalne zabójstwa, pozbawiony skrupułów oprawca, młode dziewczęta, brutalnie okaleczone i zamordowane. Jakie sekrety skrywają jeszcze wrzosowiska? Simon Beckett oferuje nam pełną napięcia, nieobliczalną i zaskakującą opowieść. Jeśli wejdziecie na pokład z doktorem Hunterem, to będziecie musieli naprawdę mocno się trzymać. Beckett nie bierze jeńców. Jego powieści są brutalne, emocjonujące i uzależniające jak narkotyk. „Wołanie grobu” to książka, która umacnia jego pozycję wśród autorów kryminałów. Pozycję bardzo wysoką, ponieważ trudno jest większości pisarzy choćby zbliżyć się do jego poziomu. Nie oszukujmy się – Beckett to mistrz w swoim fachu. Potrafi pisać tak, że czytelnik całkowicie zatapia się w jego świecie. Udaje mu się tworzyć inteligentne i błyskotliwe powieści cały czas trzymając wysoki poziom. Kto raz sięgnął po jakąkolwiek powieść z tej serii jest już stracony dla świata.

„Wołanie grobu” posiada hipnotyzujący urok. Niesamowity, pełen mroku klimat tej powieści sprawia, że trudno jest oderwać się od niej. Jeszcze kilka stron, jeszcze jedne rozdział. W miarę przewracania kolejnych kart czujemy coraz większe napięcie. Nawet nie wiemy kiedy autor nas zwodzi. Beckett to mistrz intrygi. Jednocześnie kreuje swój literacki świat w sposób niewymuszony. Nie wprowadza na siłę literackich twistów, które mają za zadanie odbiorcę skołować. On plecie nić, którą osnuwa nasze umysły. Niesamowity autor i jedna z jego najlepszych powieści. Jeśli lubujecie się w mrocznych, klimatycznych kryminałach, to świetnie trafiliście. Udajcie się na wrzosowiska w towarzystwie doktora Davida Huntera. Przeżyjecie emocjonującą przygodę, która śnić będzie Wam się nocami

Tagi:

Kup książkę Wołanie grobu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wołanie grobu
Inne książki autora
Zapisane w kościach
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Zapisane w kościach

Runa - mała spokojna wysepka na Hebrydach, odcięta od świata miotanym sztormem oceanem, tam doktor David Hunter - antropolog sądowy, który "wie...

Dzień jak dzień
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Dzień jak dzień

Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz
Gladiatorzy z obozów śmierci
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musiał
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Beloved. Belonging duet
Zjadaczka grzechów
Megan Campisi
Zjadaczka grzechów
Wszystko będzie dobrze
Ewa Maja Maćkowiak
Wszystko będzie dobrze
Zaklętym w górski kamień
Krystyna Palmowska
Zaklętym w górski kamień
Las z wełny i stali
Natsu Miyashita
Las z wełny i stali
Pokaż wszystkie recenzje