Wyszedł z domu i nie wrócił

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788362465972
Liczba stron: 240
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: karolcia13

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Dwóch nieboszczyków w jednej trumnie potrafi przywołać duży strach. Tym bardziej, gdy wychodzi to na jaw ponad 20 lat od pogrzebu. Kto znalazł się w trumnie? Dlaczego były tam dwa szkielety? Tę tajemnicę rozwiążemy wraz z bohaterami książki "Wyszedł z domu i nie wrócił".  

"Wyszedł z domu i nie wrócił" to historia opowiadająca o śledztwie oświęcimskiej policji. Wraz z komisarzem angażujemy się w zbrodnię, próbując rozwikłać tajemnicę. Podążamy za śladami, tworząc własne domysły, które autorka sprytnie myli. Wodzi za nos, myląc tropy. W historię wplata liczne wątki poboczne, pozwalające lepiej poznać bohaterów. Poza głównym tematem opowiada o życiu bohaterów, przeszłości i teraźniejszości. Znajduje idealny balans, łączący kryminał z obyczajówką. Sama fabuła jest dobrze skonstruowana, intrygująca. Wyróżnia się na tle innych powieści, zwracając na siebie uwagę wyjątkowym stylem, w jakim została napisana. 

Iwona Mejza stworzyła opowieść wartą uwagi, idealną dla miłośników nieoczywistych kryminałów z historią w tle. Akcję powieści umieszcza w Oświęcimiu, przedstawiając miasto w sposób warty uwagi, oprowadzając jego ulicami. Choć miejsca są prawdziwe, możemy się jedynie zastanawiać, które z wydarzeń wydarzyły się naprawdę. 

Historia wciąga, akcja postępuje szybko, a sami bohaterowie są przyjaźni w odbiorze. Przyjemna do przeczytania, w sam raz na jeden dłuższy wieczór. 

Tagi:

Zobacz opinie o książce Wyszedł z domu i nie wrócił

Kup książkę Wyszedł z domu i nie wrócił

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Wyszedł z domu i nie wrócił
Iwona Mejza0
Okładka ksiązki - Wyszedł z domu i nie wrócił

Podwójny nieboszczyk? Czemu nie… Praca w Komendzie Powiatowej w Oświęcimiu toczyła się leniwie, kiedy zaaferowany stażysta Buciek przybiegł z...

Przepis na zbrodnię
Iwona Mejza0
Okładka ksiązki - Przepis na zbrodnię

Marlena Zawilska, autorka powieści kryminalnych, mieszka w Miasteczku z Panem Kotem i chwilowo nieobecną mamusią. Jej spokojna egzystencja nabiera tempa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy