Z każdym oddechem

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2018-10-17
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381254243
Liczba stron: 416
Dodał/a opinię: Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska

Ocena: 4.74 (31 głosów)

"Hope jest pielęgniarką, która przybyła na ślub jednej ze swych przyjaciółek. Zatrzymała się w rodzinnym domku przy plaży, który niebawem zostanie sprzedany przez jej rodziców. Przyjechała sama, albowiem jej partner wolał wypad z kolegami do Las Vegas, aniżeli towarzyszenie swej kobiecie na weselnej imprezie. Tru natomiast pochodzi z Zimbabwe, gdzie pracuje jako przewodnik w Parku Narodowym Hwange. Jest rozwodnikiem i ojcem dziesięcioletniego syna, Andrew. Do Karoliny Północnej przyleciał na zaproszenie biologicznego ojca, którego nigdy nie poznał. Ten wiedząc, że zostało mu niewiele czasu, pragnie spotkać się z synem i wyznać mu prawdę. Hope i Tru poznają się na plaży. Wystarczyło jedno spojrzenie, aby zrozumieli, że między nimi dzieje się coś pięknego i niepowtarzalnego. Spędzają ze sobą każdą chwilę, świadomi, że wkrótce muszą się rozstać. Pewnego dnia ona pokazuje mu niezwykłe miejsce - skrzynkę pocztową zwaną Bratnią Duszą. Nie podejrzewają, jak ta stanie się dla nich ważna, jak bardzo zmieni ich życie i co istotne, okaże się jedynym drogowskazem...
 
Nie będę ukrywać, że ubóstwiam powieści Nicholasa Sparksa. Autor z wrażliwością i subtelnością maluje cudowne historie, które się czuje, przeżywa i w które się wnika. I choć owe raz absorbują bardziej, raz mniej, to nie można im zarzucić braku intensywnego zabarwienia emocjonalnego. Każda z jego opowieści napisana jest w płynnym stylu i ciepłym tonie, wyzwala szereg niebywałych emocji, a nade wszystko każda przesiąknięta jest jedyną w swoim rodzaju aurą, uzależniającą i rodzącą tęsknotę zarówno w trakcie lektury, jak i tuż po niej. Sparksa cechuje umiejętność odzwierciedlania przebiegu sytuacji, ludzkich uczuć i zachowań, a także scenerii, przez co w czasie pochłaniania danej historii odnosi się wrażenie, iż wszystkie ukazane w niej wątki fabularne są prawdziwe, namacalne i wyraziście wpływają na poszczególne zmysły. To się chyba nazywa talent. Talent do zabierania w niezwykłe podróże po uczuciach przyjmujących rozmaite kolory z ogromną przewagą tych słonecznych, ujmujących i poruszających."

 

Cała recenzja: http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com/2018/11/z-kazdym-oddechem-nicholas-sparks.html

 

Serdecznie zapraszam :)

Zobacz opinie o książce Z każdym oddechem

Kup książkę Z każdym oddechem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

- Liść ma w sobie coś wspaniałego - powiedział. - Mówi człowiekowi, żeby żył jak najlepiej i jak najdłużej, do czasu, gdy trzeba będzie odpuścić i pozwolić sobie na to, by odfrunąć z gracją.


Więcej
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy