Zabójcze Święta

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366195288
Liczba stron: 333
Język oryginału: Polska
Dodał/a opinię: ksiazkowo_czyta

Ocena: 3.25 (4 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o antologii „Zabójcze święta”, która ukazała się pod koniec października nakładem Skarpy Warszawskiej. Jest to już trzeci zbiór opowiadań wychodzący spod skrzydeł tego wydawcy.

Tym razem 10 autorów zmierzyło się z tematem Bożego Narodzenia ujmując go nieco w krzywym zwierciadle, a odbicia przedstawione przez piszących są bardzo różne. Znajdziemy tutaj między innymi thriller psychologiczny, horror, komedię kryminalną czy też klasyczną konwencję kryminału oraz sporo innych smaczków, które z całą pewnością odkryjecie sami decydując się na przeczytanie niniejszej pozycji.

Każdy z autorów w/w opowiadań wnosi do „Zabójczych świąt” rys charakterystyczny dla swojej twórczości, co sprawia, że całość jest mocno różnorodna, przez co jeszcze ciekawsza. Oczywiście jak to zwykle bywa w przypadku zbiorów jedne opowiadania podobały mi się bardziej, a inne nieco mniej, ale jest to kwestia wyłącznie osobistego gustu i uważam, że każdy potencjalny czytelnik najlepiej zrobi patrząc na nie przez indywidualny pryzmat.

W książce tej osadzone w świątecznej otoczce dzieją się rzeczy, które w żaden sposób do świąt nie przystają. A autorzy uruchamiają pokłady swojej literackiej przekory, aby nieco zmienić często mocno przesłodzoną w książkach wizję Bożego Narodzenia. Czy ta operacja im się powiodła? Możecie ocenić sami.

Jeśli macie ochotę na pozycję nietypową, w której świąteczne klimaty utrzymane są w konwencji trochę śmieszno – trochę straszno to na pewno znajdziecie tutaj coś dla siebie. A wisienką na tym kryminalno świątecznym torcie niech będzie dla Was, tak samo jak dla mnie, błyskotliwa, a zarazem ogromnie humorystyczna przedmowa autorstwa Rafała Bielskiego.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2019/12/swieta-w-krzywym-zwierciadle-prosze_27.html

Tagi:

Kup książkę Zabójcze Święta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zabójcze Święta
Inne książki autora
Padaczka u osób starszych
opracowanie zbiorowe; 0
Okładka ksiązki - Padaczka u osób starszych

Znacząca, bo aż 25% proporcja nowo zdiagnozowanych napadów padaczkowych występuje u osób powyżej 65 roku życia. Przyczyny i manifestacja...

Polska na weekend. 52 trasy
opracowanie zbiorowe; 0
Okładka ksiązki - Polska na weekend. 52 trasy

Nowa odsłona ulubionego przewodnika Polaków. Starannie zaplanowane wycieczki na wszystkie weekendy w roku. Zupełnie nowe trasy i atrakcje, których...

Zobacz wszystkie książki tego autora