Zakochani w świecie. Malezja

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-06-14
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788379457960
Liczba stron: 336
Dodał/a opinię: agulka

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Bardzo lubię czytać i słuchać o podróżach zwłaszcza takich, o których mogę tylko pomarzyć. Tym razem mogłam się zachwycać relacją podróżników Joanny i Jarka Podolaków z ich podróży po egzotycznej Malezji. Oboje są zakręceni w formie podróży nieformalnej czyli takiej zaplanowanej przez siebie tylko trochę.
Nie można tym samym powiedzieć, że jadą zupełnie bezmyślnie , bo samo przemieszczanie się na tak dużych odległościach wymaga zakupu choćby biletów. Oni jako doświadczeni traperzy wiedzą gdzie trzeba planować, a gdzie można iść na żywioł.
Ich wyjazd rozpoczyna się od zwiedzania Kuala Lumpur czyli stolicy z jej wieżowcami w China Town. Owszem budynki to podstawa, ale nasi przewodnicy zaglądają także w mniej popularne zaułki. Zwracają uwagę na ludzi zamieszkujących dane miejsce, na zwyczaje no i oczywiście na regionalną kuchnię.
Ale Malezja to nie tylko duże miasto, to piękne wyspy tak kolorowe i zachwycające w relacji podróżników, że aż miało się wrażenie bycia tam razem z nimi. Na uwagę zwraca ich wyprawa do dżungli. Pozornie niewinna, traktowana jako trudniejszy spacer kończy się dosyć dramatycznie za sprawą zmiany pogody. Wraz z Joanną i Jarkiem z bijącym sercem i zapartym tchem przedzierałam się na oślep niewidoczną ścieżką i zjeżdżałam po błocie. Mimo, że sytuacja była trudna to na uwagę zasługuje wspieranie się nawzajem i poczucie humoru.
Celem było także osławione Borneo z długimi domami łowców głów oraz spotkaniem z nosaczami i orangutanami. Tu dowiadujemy się, że znane nam wszystkim i wykorzystywane do wielu memów zwierzaki są niebezpieczne i złośliwe. Tu także spotykamy się z wierzeniami w duchy dżungli. Towarzyszący im przewodnicy cierpliwie objaśniają zaskakujące sytuacje, nieznane rytuały czy zachowania mieszkańców.
Trzeba docenić sposób w jaki autorzy opowiadają o swojej podróży, bo robią to bez specjalnej napinki. Często na wesoło, często pokazując,że przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę niesie sprzeczki - jak choćby ta na słynnym moście w czasie mgły.
No i na koniec słowo o przepięknych zdjęciach, takich od serca nie sztampowych, upiększanych, ale takich od których mięknie serce i pozostaje czysty zachwyt.

Kup książkę Zakochani w świecie. Malezja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zakochani w świecie. Malezja
Inne książki autora
Zakochani w świecie. Indie
Joanna Grzymkowska-Podolak0
Okładka ksiązki - Zakochani w świecie. Indie

Indie - tyle o nich powiedziano i napisano. Tyle ich już pokazano. Jednak wciąż kuszą i rozpalają marzenia. I wciąż pozostają tajemnicą. Podróżowaliśmy...

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje