Zanim zapomnę. Splątane losy

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381038232
Liczba stron: 384
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Czytajka93
Tom 3 cyklu Splątane losy

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Dzisiaj przedstawiam Wam wspaniałą powieść historyczno-obyczajową pt. "Zanim zapomnę" autorstwa @magdalena_wala jest to 3 tom z serii Splątanych losów.

 

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Pascal oraz autorce @magdalena_wala

 

Zapraszam w podróż do Jesionowego Zakątka, aby poznać tajemnice i niesamowite historie mieszkańców Zaborza. 

 

Maja miała złe doświadczenie z przeszłości, dwa nieudane związki. Właśnie opuściła dom, w którym zaczął się remont, chce zacząć nowy etap w życiu. Chwilowo zamieszkała w pensjonacie u Aleksa. Lubiła Zaborze, znała wszystkich, często wspominała dzieciństwo. Z Łukaszem znali się od lat i zawsze traktowała go jako kumpla. To on zajmował się nadzorowaniem remontu jej domu, jak i Piekielnym Dworem. Był architektem. Według ich prababek Piekielny Dwór powinien być unicestwiony, zapomniany. Jakie tajemnice skrywa? Kto okaże się jego dziedzicem?

 

Maja przeszła z Łukaszem z jednej relacji w drugą, z przyjaźni w miłość. Czy zachowa do niej szacunek, kiedy dowie się o jej przeszłości?

 

W Mai ręce trafia kopia listów z archiwum. Czytając listy Maja coraz bardziej zagłębiała się w relację osoby uwięzionej, która z ciechanowskiego więzienia została przewieziona do Walddorf. Łukasz od dawna interesował się przeszłością Zaborza, daje Mai listy, ukryte w szafie. Okazuje się, że listy napisała ta sama osoba. Dostał je od prababci Izabeli, miał je przeczytać po jej śmierci, zapomniał. Dziś rozpoznał pismo - to Izabela Wygnaniec. Kim okazali się pradziadkowie Mai i Łukasza? Przecież Maja nie przypomina Henschea, a on Jürgena von Walddorfa?

 

W pobliżu Dworu Piekielnego zostają odkryte ludzkie szczątki. Czy należały do najbardziej znienawidzonego mężczyzny w okolicy - Jürgena von Walddorfa?

 

Książka obrazuje nam losy kobiet w czasach współczesnych oraz końca II wojny światowej. Autorka @magdalena_wala w doskonały sposób przedstawia czytelnikom jak mroczne sekrety z przeszłości mogą wpłynąć na nasze dalsze losy, a także na życiowe wybory w przyszłości. W lekturze możemy poznać historię, losy kobiet w więzieniu w tamtym czasie, a w świecie współczesnym historię Mai i Łukasza. Z całego serca polecam całą trylogię Splątanych losów. ?

 

 

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Zanim zapomnę. Splątane losy

Kup książkę Zanim zapomnę. Splątane losy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Mów mi katastrofa!
Magdalena Wala0
Okładka ksiązki - Mów mi katastrofa!

Aldona ma wiele talentow, ale największym z nich jest wpadanie w tarapaty i przyciąganie niezwykłych zdarzeń, aprzy tym... przystojnych mężczyzn.  W...

Zanim zrozumiem. Splątane losy
Magdalena Wala0
Okładka ksiązki - Zanim zrozumiem. Splątane losy

Witajcie w Zaborzu! Czy poznaliście już wszystkie tajemnice? Kinga kończy toksyczne małżeństwo. Próbuje być silna i samodzielna. Niestety trudna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy