Zapach cytrusów

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2021-09-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366573666
Liczba stron: 408
Dodał/a opinię: Ewelina Górecka

Ocena: 5.25 (4 głosów)

"Zapach cytrusów"Katarzyna Kielecka to kontynuacja losów bohaterów książki "Cytrusowy gaj".
Każdemu z Nas zdarza się w życiu taki moment, że co jakiś czas wszystko idzie źle - w życiu, zdrowiu, pracy i związku. Na wszystko w życiu przychodzi czas, musimy dotrzeć do pewnego punktu, aby móc zawalczyć o siebie i swoje szczęście. Musimy zacząć działać...

"... człowiek ma w życiu dwa wyjścia - kształtować rzeczywistość lub poddawać się jej..."

Ada po traumatycznych wydarzeniach, które zaserwował jej były narzeczony dochodzi do siebie u boku Bartka,ale czy Jacek da o sobie zapomnieć. Niespodziewana informacja o ciąży, burzy ich spokój.
Bartek pełen dobroci chciałby podarować jej nawet " cytrusowy gaj ", niestety to musi poczekać. Tragiczne wydarzenia wywrócą życie chłopaka do góry nogami. Opieka nad bratankiem Tymkiem który traci najważniejsze osoby w życiu, ogrom pracy i dystans ze strony Ady może zburzyć ich szczęście.
Czy Ada i Bartek dadzą sobie szansę? Co takiego wydarzy się w życiu Bartka? Czy Tymek poradzi sobie z problemami rodzinnymi?

"Na zaufanie, czułość i przyjaźń przyjdzie czas. Ważne, że wreszcie weszli na właściwy szlak i zgodnie ruszyli we wspólną drogę".

Czytając książkę napotkacie wiele wspaniałych postaci. Jedną z nich jest Stefan, który poświęcił wszystko w imię miłości ponosząc za to ogromną cenę. Opuszczając zakład karny musi wrócić do rzeczywistości, która w jakiś sposób jest inna. Jedynym promykiem do powrotu do nowego, pełnego nowych technologii świata jest Helena. Czy próba czasu zmieniła ich uczucie ? Czy były osadzony ma szansę na normalne życie?

"Świat na zewnątrz wydawał się zupełnie inny i on także nie mógł być już tym samym człowiekiem".

"Zapach cytrusów" to powieść pełna życiowych problemów. Autorka pokazała Nam jak łatwo możemy osądzić i przykleić łatkę drugiemu człowiekowi. Jednak miłość, realny ogląd sytuacji może Nam pomóc dokonać właściwych wyborów, umieć wybaczyć i pogodzić się ze swoim losem. Musimy pamiętać, że w życiu nic nie jest na stałe, nic nie dzieje się bez przyczyny. Bardzo ważne jest, aby z każdej kryzysowwej sytuacji umieć wyciągnąć wnioski i podjąć odpowiednie działania.

"Życie jest jak pomidorówka. Pożywna, swojska. A miłość jest jak bukiet ziół. Potrafi zmienić zwykłą zupę w niebo w gębie, rozumiesz"?

Jeśli lubicie książki z dużą dawką emocji i zwrotów akcji, jest to pozycja w sam raz dla Was. Ja osobiście polecam i dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki.

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Zapach cytrusów

Kup książkę Zapach cytrusów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Gra w zielone
Katarzyna Kielecka0
Okładka ksiązki - Gra w zielone

Komisarz Szymon Maciak spędza urlop u przyjaciela w Łodzi. Odpoczywa, opiekuje się ukochanym gekonem, rozlicza z przeszłością i szuka recepty na przyszłość...

Znajda
Katarzyna Kielecka0
Okładka ksiązki - Znajda

Wieluń 1939 roku. Sześcioletni Lolek cieszy się z narodzin braciszka. Pierwszego września na miasto spadają bomby i zmieniają jego szczęśliwe dzieciństwo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy