Zapłacisz mi za to

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382101430
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Monika Nowak
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: I Will Make You Pay
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Ocena: 4.94 (16 głosów)

Zaplacisz mi za to" to kolejna książka autorki, którą miałam przyjemność czytać. Nie zawiodłam się i tym razem. 
Alice to młoda dziennikarka, która pracuje w lokalnej gazecie. Pewnego dnia będąc w pracy odbiera dziwny telefon. Dzwoniący mężczyzna grozi jej żyłką od sera. Od tego momentu jej życie diametralnie się zmienia. Nic już nie jest takie samo, a każda zbliżającą się środa, bo to właśnie w nie stalker przypomina o swoim istnieniu, staje się wielką niepewnością i obawą. 
Książkę mamy przyjemność czytać z kilku perspektyw, głównej bohaterki, czyli Alice, wynajętego detektywa Matthew oraz samego Stalkera, którego imienia jednak nie znamy. Każde z nich opowiada swoją historię, przenosimy się również do dawnych czasów, które także wiele wyjaśniają, jeśli chodzi o motywy działania każdego z nich. Przejścia czasowe są na tyle płynne, że czytelnik się nie gubi i z łatwością potrafi odnaleźć się w akcji książki. 
Alice, jak się okazuje również ukrywa wiele, co dodatkowo utrudnia odnalezienie winnego. Może liczyć na wsparcie wielu osób, niemniej jednak czy wszyscy aby na pewno mają wobec niej dobre zamiary... 
Autorka genialnie buduje napięcie i umiejętnie ukrywa winnego. Osobiście miałam kilka typów winnego, niemniej jednak żaden nie był celny. Zakończenie dla mnie było totalnym zaskoczeniem, którego w ogóle nie podejrzewałam. A to właśnie w książkach uwielbiam, gdy potrafi mnie zaskoczyć . Jest to największy atut, gdy nie domyślimy się winnego już od pierwszej strony.
W książce wiele się dzieje, ale bez najmniejszych problemów jesteśmy w stanie nadążyć na wydarzeniami. Nie na możliwości pogubienia się w akcji. 
Jest to kolejna już powieść autorki w podobnym klimacie, która bardzo przypadła mi do gustu. Z czystym sumieniem mogę książkę polecić tym, którym jej twórczość już do gustu przypadła, ale również tym, którzy nie mieli jeszcze okazji jej poznać. 
Książkę czyta się bardzo szybko i mimo, iż jest to kryminał, to bardzo lekko. Zdecydowanie czas spędzony z tym tytułem można uznać za przyjemny i ciekawy. 

Tagi: stalker stalking pedofil tajemnica choroba policja prywatny detektyw dziennikarka thriller wielka brytania

Zobacz opinie o książce Zapłacisz mi za to

Kup książkę Zapłacisz mi za to

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Obserwuję cię
Teresa Driscoll 0
Okładka ksiązki - Obserwuję cię

Kiedy Ella Longfield spotyka w pociągu dwóch młodych mężczyzn rozmawiających z nastoletnimi dziewczynami, nie widzi w tym nic niepokojącego, dopóki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy