Zapomniany. W matni strachu

Wydawnictwo: Zaczytani
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382197464
Liczba stron: 384
Dodał/a opinię: Natalia Brzuska
Tom 2 cyklu Zapomniany

Ocena: 5.59 (17 głosów)

Po przeczytaniu "Zapomnianego" myślałam, że w części drugiej autor już mnie nie zaskoczy. Sądziłam, że teraz już na pewno uda mi się przewidzieć zakończenie. Trochę się tej kontynuacji obawiałam. W tomie I autor rzucił nas wprost na pędzącą karuzelę emocji i zdarzeń, tortur, lęków i niepewności. Recenzje tomu II (w większości) zapowiadały zupełnie inne wrażenia. Miało nie być już tak wartkiej akcji, takiej niepewności, a jednocześnie przerażenia.

Mnie jednak "Zapomniany. W matni strachu" nawet bardziej przypadł do gustu. Poznajemy tutaj dalsze losy bohaterów. Poza oczywistym pragnieniem zemsty, przemocą i brutalnością zostajemy tym razem złapani w istną pajęczynę strachu. Jest to całkiem odmienny wymiar lęku. Tym razem będzie to strach przed tym co nieznane, co może nastąpić...a w zasadzie świadomość, że to zło się zbliża i tylko jeszcze nie znamy dnia i godziny, w której zapuka do naszych drzwi.

Strach przybiera tu różne formy: doświadczają go chyba wszyscy bohaterowie - niezależnie od tego, czy mówimy o pokrzywdzonym, czy też o oprawcy. Każda z dobrze nam znanych postaci musi tu o coś walczyć, zmierzyć się z własnymi demonami, w końcu podjąć decyzję, opowiedzieć się po stronie dobra lub zła... z tym, że w tej historii nadal nic nie jest oczywiste. Trudno jednoznacznie wyznaczyć granice, znaleźć usprawiedliwienie wyborów i czynów naszych bohaterów. Mętlik w głowie urasta do gigantycznych rozmiarów i cały czas tylko mamy nadzieję, że tym razem ta historia skończy się właściwie, sprawiedliwie. Czy jednak w obliczu takich wydarzeń można w ogóle mówić o jakiejś sprawiedliwości?

Ta historia pełna jest intryg, niedopowiedzeń, kłamstw. Każda strona książki ocieka wręcz strachem, przerażeniem, niepewnością jej głównych bohaterów. Tym razem psychologia postaci jest moim zdaniem zdecydowanie lepiej rozwinięta. Proza Adriana Bednarka znów porwała mnie bez reszty, przemieliła, wypluła i pozostawiła ze szczęką na podłodze.

Tagi: bóg

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Zapomniany. W matni strachu

Kup książkę Zapomniany. W matni strachu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Inspiracja
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Inspiracja

Kiedy miłość jest inspiracją dla zbrodni. Pisanie opowiadań kryminalnych jest dla 23-letniego Oskara formą terapii, pomagającą zapomnieć mu o dramacie...

Pamiętnik diabła
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Pamiętnik diabła

Witaj w moim idealnym, pozbawionym wad świecie. Mam dwadzieścia dwa lata i wszystko, czego mógłbyś zapragnąć. Idealną dziewczynę jak z okładki, popularnych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy