Zapomniany

Wydawnictwo: Zaczytani
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382195507
Liczba stron: 412
Dodał/a opinię: karolcia13
Tom 1 cyklu Zapomniany

Ocena: 5.5 (24 głosów)

Zemsta potrafi spowodować, że przestajemy trzeźwo myśleć i szukamy sposobu odegrania się. W zależności od tego, czym ktoś "zaszedł nam za skórę" nasze rozwiązania są różne. Czasem pragnienie zemsty wyzwala najgorsze instynkty w człowieku. Zwłaszcza jeśli to, czego się dopuścił trafiło w nasz czuły punkt.

Książka "Zapomniany" autorstwa Adriana Bednarka jest historią dla ludzi o mocnych nerwach. Opowiada o dwóch przyjaciołach, którzy w podły sposób wykorzystują nastolatki. Robią im nadzieję, manipulując nimi. Wszystko jednak ma swój czas, o czym najlepiej przekonuje się Patryk. Z dnia na dzień trafia do lochu, gdzie musi walczyć o przetrwanie. Nagła zniknięcie Patryka jest niezrozumiałe dla innych. Mężczyzna przepada jak kamień w wodę.

Adrian Bednarek w ciekawy sposób przedstawia życie głównego bohatera. Książkę dzieli na dwie części, które przeplata ze sobą rozdziałami. Są to czasy przed trafieniem do lochu i teraźniejsze. Autor opisuje postępowania mężczyzny, a także otaczające go środowisko. Sprytnie buduje napięcie, które towarzyszy czytelnikowi do ostatniej strony. Fabuła jest dość nieprzewidywalna, a zwroty akcji co chwilę zaskakują widza. "Zapomniany" idealnie pokazuje jak zachowuje się człowiek, gdy jego instynkty przejmują kontrolę.

Gdy pierwszy raz przeczytałam powieść Adriana Bednarka, byłam pozytywnie zaskoczona. Napisałam wtedy, że z przyjemnością będę sięgać po kolejne powieści. Ta historia to już któraś z kolei książka autora i po raz kolejny mogę ją szczerze polecić. Autor stworzył kryminał, który momentami powoduje ciarki na ciele. Tak jak w poprzednich dziełach stosuje bardzo dokładne opisy. Mimo że są okropne i tylko dla ludzi o mocnych nerwach, to potrafią przyciągnąć czytelnika. Książkę czyta się na jednym tchu, bez możliwości odłożenia jej. Dlatego z góry Was uprzedzę - będzie kolejna część, na którą już czekam z niecierpliwością.

Podsumowując, daję mocne 9.5/10 i polecam miłośnikom mocnych historii. Cholera, dobre to było...

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Zapomniany

Kup książkę Zapomniany

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Zapomniany. W matni strachu
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Zapomniany. W matni strachu

Kontynuacja Zapomnianego - zdobywcy tytułów THRILLER ROKU 2021 oraz ZŁOTY KOŚCIEJ 2021*Patryk Kamiński nie jest już anonimowym „Zapomnianym”...

Dom Straussów
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Dom Straussów

Nie próbuj krzyczeć. I tak nikt cię nie usłyszy... Piątka przyjaciół wyjeżdża świętować obronę prac magisterskich do leśnego domku w Mikołajkach. Adam...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy