Zatopiony świat

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788328071186
Liczba stron: 304
Dodał/a opinię: Anna Wójcik

Ocena: 6 (1 głosów)

Książkę dostałam do recenzji zaraz po tym jak dowiedziałam się, że jest premiera drugiego tomu, więc nadgoniłam i tak oto piszę kochani o mieście, które jak sam tytuł wskazuje jest zatopione. Gdzieś oglądałam film w podobnej tematyce, ale na chwilę obecną nie mogę przypomnieć sobie tytułu.

Książka według mnie napisana jest w sposób zrozumiały, co dla młodego czytelnika nie powinno być problematyczne.  Obłędna jest sceneria, bo mamy Świat zalany wodą i żeby przetrwać trzeba nurkować w głąb oceanu i zdobywać wszystko to, co może przydać się do sprzedania albo wykorzystania dla własnych potrzeb. Oczywiście w takich warunkach powstają wspólnoty, które z ,,Byciem uczciwym" nie mają nic wspólnego.

Joe i Kara to nasi głowni bohaterowie, którzy pracują znajdując w czeluściach wodnych różnych rzeczy/przedmiotów wskazanych przez klienta

Czytasz i czujesz to, co bohaterowie aktualnie, przeżywają. Musimy wczuć się w klimat, jaki jest opisany w książce. Praca wykonywana przez dzieci nikogo nie dziwi, ale co jak nasi bohaterowie wplątani będą przez przypadek w coś, czego sami dla siebie nie chcieli? Jak mogą sobie pomoc? Kim są Wodniacy i co maja wspólnego z terrorystami? Do jakiego miejsca może zaprowadzić ich tajemnicza mapa, którą znaleźli nurkując po kolejne zdobycze?  Jak ważna jest przyjaźń to już sami wiecie. Musicie też wiedzieć, że książka przypomina mi czasy jak Berlin był podzielony murem na stronę lepszą i gorszą. Tak samo jest tutaj tylko mamy miasto Londyn. Więcej nie opiszę, bo za dużo byście wiedzieli.

Jak pojawia się coś, czego sami nie potrafimy rozszyfrować, to zło nie śpi i zaczyna dociekać, że coś w postaci naszej znalezionej mapy może być bardzo cenne, więc nasi młodzi przyjaciele w pewnym momencie nie wiedzą, komu ufać, a komu nie.

Mnóstwo ciekawych sytuacji, bohaterów. Książka, którą możecie spokojnie przeczytać w jeden, dwa dni, bo wiadomo obowiązki domowe są również bardzo ważne. Przyznam się, że w najgorszych koszmarach nie chciałabym widzieć siebie w takim Świecie, w jakim przyszło żyć naszym bohaterom.

 

Tagi:

Zobacz opinie o książce Zatopiony świat

Kup książkę Zatopiony świat

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Pustynny świat
Tom Huddleston0
Okładka ksiązki - Pustynny świat

Pełna zwrotów akcji kontynuacja powieści Zatopiony świat! Historia osadzona jest w świecie zniszczonym przez katastrofę klimatyczną. Pustynie...

Gniazdo
Tom Huddleston0
Okładka ksiązki - Gniazdo

W mrocznych czasach dla odległej galaktyki... Rodzice Milo i Liny są w niewoli. Ostatni trop prowadzi rodzeństwo Grafów na nieznany leśny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy