Zawisza Czarny

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-11-22
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788381290326
Liczba stron: 304
Dodał/a opinię: czytasie

Ocena: 3.6 (5 głosów)

„Zawisza Czarny” opowiada historię nietypowego Polskiego patrioty. Zawisza z pochodzenia jest Afrykańczykiem, jednak wychowany został w Polsce przez jednego z misjonarzy. Poznajemy go w momencie, gdy ze Śląska, gdzie na co dzień mieszka, jedzie na mecz reprezentacji Polski do Warszawy. Jednak w trakcie podróży zostaje wmieszany w pewien interes. Czy uda mu się odgadnąć o co w tym wszystkim chodzi? I co do tego ma tak popularny napój energetyczny Dumny Rodak?

Muszę przyznać, że na samym początku książka mi się bardzo podobała. Wciągnęłam się w fabułę, a mimo, że całość była dla mnie jeszcze nieco mętna, z ciekawością śledziłam dalsze losy bohatera. Akcja już od początku książki pędzi jak szalona, autor nie daje nam chwili wytchnienia aż do samego końca. Bohaterowie nie są zbyt przerysowani. Mamy tu pewnego rodzaju superbohaterów, którzy nie są niezniszczalni. Musimy pamiętać, że są to zwykli ludzie i popełniają błędy jak każdy inny. Dodatkowo mamy tu pewnego rodzaju intrygę, którą co bystrzejsza osoba potrafi niestety przewidzieć już od samego początku. Ale nie mamy tu do czynienia z kryminałem, o czym należy pamiętać! Co nie spodobało mi się w tej książce, to przesyt akcji. W pewnym momencie przestałam z tak dużym zaciekawieniem jak na początku śledzić losy bohaterów. Akcja właściwa dzieje się tak naprawdę na końcu książki i trwa zdecydowanie za krótko, z chęcią przeczytałabym parę stron więcej na ten temat. Dodatkowo szczególnie mocno denerwowały mnie dwie postaci, które Zawisza spotkał w pociągu. Przyczepić się również mogę tego, że parę razy odniosłam wrażenie, że książka jest w pewnym sensie rasistowska. Miałam wrażenie, że czasami autor próbując rozbawić czytelnika przegiął z porównaniami oraz komentarzami dotyczącymi Zawiszy.

Podsumowując, to naprawdę dobra książka, która zapewni rozrywkę już od pierwszych stron. Jest pełna humoru, akcji i rożnej maści bohaterów. W szczególności powinna spodobać się osobom, które uwielbiają wątki patriotyczne, odniesienia do historii, których w tej książce mamy dość sporo oraz szybki bieg wydarzeń i intrygę. Nie mogę się już doczekać kolejnej części, którą przeczytam z ogromną chęcią.

Kup książkę Zawisza Czarny

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zawisza Czarny
Inne książki autora
Kłamca. Stróże
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Kłamca. Stróże

LOKI - kłamca, oszust, zdrajca i... ostatnia nadzieja Twojego anioła stróża! Nietypowe śledztwa, dziwne międzygatunkowe przyjaźnie i całe tony niebiańskiej...

Cyngiel niebios (IV). Kłamca 4. Killem all
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Cyngiel niebios (IV). Kłamca 4. Killem all

Świat stanął na głowie Loki przepadł w krainie elfów. Życie w skórze Oberona, rozrywki i miłe towarzystwo sprawiają, że trudno mu się skupić na zabijaniu...

Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje