Zawsze i na zawsze

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2019-11-27
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788366338357
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: Always and Forever, Lara Jean
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń
Tom 3 cyklu O chłopcach

Ocena: 4.79 (19 głosów)

Przed Lara Jane najtrudniejszy okres w życiu i czas na jadne z ważniejszych decyzji. Dziewczyna będzie właśnie kończyła edukację w liceum, co wiąże się z podjęciem decyzji o tym, co dalej zamierza w swoim życiu.
Lara Jane po wielu perypetiach i miłosnych przejściach trwa w szczęśliwym związku z Peterem. Ich miłość kwitnie i dojrzewa. Choć para cudownie się dogaduje i oboje są w siebie wpatrzeni i sobie oddani, życiowe decyzje mogą komplikować ich dalsze relacje. 
Lara Jane zawsze marzyła o UW, gdzie również dostał się Peter. Wspólnie snują plany ich przyszłości, gdy oboje znajdą się w tej samej szkole wyższej. Niestety przekorny los niszczy ich plany, co wywołuje wiele smutku, zamieszania, ale również powoduje wmieszanie się w ich szczęśliwy dotąd związek osób trzecich. Niestety wybór szkoły, do której chce się wybrać Lara Jane okazuje się zdecydowanie trudniejszy aniżeli początkowo zakładali. Na wymarzoną uczelnię nie zostaje przyjęta, natomiast każda inna wiąże się z dużą odległością i problematycznymi wizytami między sobą zakochanych. 
W domu Lary Jane również panuje nie małe zamieszanie związane z dorastającą Kitty oraz planowanymi zareczynami ojca, a następnie przygotowaniami do nadchodzącego wielkimi krokami ślubu Dana i Triny.  Zaręczyny są zaplanowane w najdrobniejszym nawet szczególe, a wszystko dodatkowo ma zostać uwiecznione na nagraniu. Następnie ruszają przygotowania do ślubu, gdzie narzeczeni marzą o skromnej, cichej uroczystości, natomiast w planowaniu weselnego przyjęcia nabierają rozpędu córki przyszłego Pana Młodego, które chciałyby najwspanialszego przyjęcia dla ojca. 
Wszystkiego nie ułatwia Margot, która nie jest do końca przekonana do wybranki ojca. Jej wizyta w domu stwarza wiele nieprzyjemnych sytuacji wywołanych obecnością nowej kobiett w ich domu i życiu. Kitty i Lara Jane, które na codzień obcują z wybranką ojca są do niej przekonane i pozytywnie nastawione, czego nie można powiedzieć o Margot, która podchodzi do niej z ogromnym dystansem. 
Dalsze Losy młodej dziewczyny, która przeżywa swoją pierwszą wielką miłość oraz staje przed swoimi pierwszymi trudnymi życiowymi decyzjami. Książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Zdecydowanie polecam dla wszystkich, zarówno tych młodych jak również starszych czytelników, bo lektura pozwoli na przyjemne wspomnienie młodzieńczych lat. 
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy. 

Tagi: Proza w przekładzie

Kup książkę Zawsze i na zawsze

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zawsze i na zawsze
Inne książki autora
Dla nas zawsze będzie lato
Jenny Han0
Okładka ksiązki - Dla nas zawsze będzie lato

Opowieść o tym, czego każda dziewczyna pragnie latem. Przez cały rok Belly odlicza dni do wakacji. Wtedy zawsze dzieje się to, co najpiękniejsze–...

Do wszystkich chłopców, których kochałam
Jenny Han0
Okładka ksiązki - Do wszystkich chłopców, których kochałam

Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby wszyscy faceci, w których się kiedykolwiek kochałaś, dowiedzieli się o tym w tym samym czasie... Historia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje