Zawsze przy tobie

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: Romans
ISBN: 9788380534735
Liczba stron: 350
Tytuł oryginału: The Wright Love
Dodał/a opinię: dorotbook

Ocena: 4.14 (14 głosów)

Sutton Wright rok temu zawalił się świat. Jej ukochany mąż nagle zmarł i kobieta została sama z rocznym synkiem. Miała cudowne życie, dopóki nie umarł jej mąż, teraz musi je poukładać na nowo, jako samotna matka i wdowa. W życiu Sutton pojawia się David Calloway, który jest wobec niej delikatny i troskliwy, to prawdziwy przyjaciel. W sercu Sutton zaczyna pojawiać się uczucie do Davida, jest gotowa otworzyć się na miłość, czy on także? Wszystko wskazuje na to, że i ona staje się dla niego całym światem. Niespodziewanie wychodzi na jaw jeden jego sekret, czy przekreśli to, co wspólnie zaczynali budować? Ich świat ponownie się zawali, czy znajdą siłę, by walczyć o wspólne szczęście?

Tak w skrócie można przedstawić fabułę piątej części serii Mrs. Wright autorki K.A. Linde, czyli „Zawsze przy tobie”. Jest to seria o rodzeństwie Wright, a ostatnia jej część skupia się na najmłodszej siostrze – Sutton. Jeśli nie znacie wcześniejszych części serii, nie musicie się obawiać, że czegoś nie zrozumiecie. Na początku może panować chaos, poznamy rodzeństwo bohaterki i możemy być lekko zdezorientowani, kto jest tu kim. Ale te postaci nie odegrają tu większej roli, są bohaterami pobocznymi, a cała fabuła skupia się na Sutton oraz Davidzie. Tak jak i we wcześniejszych tomach akcja rozgrywa się w miasteczku Lubock. To, co łączy jeszcze „Zawsze przy tobie” z całą serią Mrs. Wright to schematyczność.

Książka zaczyna się bardzo interesująco i pierwsze, o czym pomyślałam po przeczytaniu pierwszego rozdziału, że na pewno pojawi się tu wzruszenie, może nawet i łzy, oraz że będzie trzymała w napięciu. Niestety dobry był tylko początek, wzruszenie nie pojawiło się ani razu, bo zostało zastąpione irytacją. To uczucie dotyczyło zachowania głównej bohaterki. Akcję poznajemy z perspektywy Sutton oraz Davida. W krótkich rozdziałach dzięki temu mamy wgląd w ich uczucia i wyraźnie widzimy decyzje tłumaczące ich postępowanie. Młoda dziewczyna doświadczyła wiele cierpienia i bólu po stracie męża. Została sama z małym synkiem i na nowo musi odnaleźć nadzieję na to, by żyć szczęśliwie. I na początku kibicowałam jej, gdy podejmowała decyzje, że będzie walczyć o siebie, że otworzy się na miłość, zawłaszcza, że jej serce zaczęło mocniej bić do Davida. Później wszystkie moje ciepłe uczucia do tej dziewczyny zostały zastąpione przez irytację. Sutton robiła jeden krok do przodu, a następnie wielkie dwa kroki do tyłu. I to nie jeden raz! Rozstania i powroty i tak na okrągło, biedny David! W zależności od nastroju podejmowała decyzję, czy chce być w związku z Davidem, czy jednak z nim nie będzie. Strata ukochanego zawsze boli i można przeżywać ból, jednak takie emocjonalne huśtawki to było zbyt wiele. Co innego David, od samego początku wiedział, że jedynie kogo pragnie, to Sutton. Był dla niej cierpliwy i otaczał ją troską, dał jej tyle czasu, ile potrzebowała. Niestety nie jeden raz dziewczyna go także ot tak raniła. Czy mężczyzna da jej jeszcze jedną szansę?

Miało być wzruszająco i miało pojawić się napięcie. Miało, bo było tylko lekko i bardzo przewidująco. Tak jak i wcześniejsze książki K.A. Linde „Zawsze przy tobie” nie zaskoczyła mnie niczym, może tylko stopniem irytacji. Nie czułam żadnej chemii między Sutton i Davidem, każde spojrzenie czy postępowanie było analizowane dosłownie i zakończenie było przewidujące do bólu. Książkę polecam tym, którzy chcą dokończyć serię o rodzeństwie Wright lub potrzebują niewymagającej i bardzo prostej lektury na wieczór.

Kup książkę Zawsze przy tobie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zawsze przy tobie
Inne książki autora
Teraz albo nigdy
K.A. Linde0
Okładka ksiązki - Teraz albo nigdy

Pełna emocji opowieść o tym, jak przyjaźń zmienia się w miłość. Byłam po prostu siostrzyczką jego przyjaciela. Ale on zawsze był dla mnie kimś więcej...

Spróbujmy jeszcze raz
K.A. Linde0
Okładka ksiązki - Spróbujmy jeszcze raz

Bardzo życiowa historia, o karierze, rodzinie, miłości, przyjaźni i wrogach. Przez sześć tygodni kochaliśmy się z Austinem Wrightem do szaleństwa i pozostało...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

"Ale jej wzrok był pusty, kiedy na mnie spojrzała.
- Sutton.
- Powinieneś wyjść - powiedziała.
- Proszę, pozwól mi wyjaśnić. Moi rodzice...
Podniosła rękę.
- Nie. Po prostu... po prostu wyjdź.
- A co z nami? - wykrztusiłem. Ledwie mogłem oddychać, czekając na odpowiedź, której się spodziewałem.
- Jakimi nami?
Poczułem, jak na pierś spada mi dziesięciotonowy ciężar.
Po policzku spłynęła jej łza i Sutton ją starła.
Dystans między nami się powiększył.
- Nie wiem, kim jesteś, David - szepnęła, a głos jej się w końcu załamał. W końcu przeniknął do niego ból. - Nie ma żadnych nas.
Łomot.
Odgłos zamykającego się jej serca.
Trzask.
Odgłos pękającej ziemi, która otwierała się i mnie pochłaniała.
Pstryk.
Tak brzmiała moja nowa rzeczywistość. Byłem sam."


Więcej

"Tego pierwszego dnia, kiedy ją zobaczyłem, zrozumiałem, że to jest ta jedyna. Mimo, że wtedy nic o niej nie wiedziałem. Spojrzała na mnie i byłem stracony. Kiedy się dowiedziałem, że jest z rodziny Wrightów, stało się jasne, że to niemożliwe. Miała męża i dziecko. Byłą kompletnie nieosiągalna. Jeszcze gorzej się zrobiło, kiedy Maverick umarł. Od tamtego słonecznego dnia wiedziałem już z całą pewnością, że Sutton Wright nigdy nie będzie moja.

  • A teraz byliśmy tutaj. I wszystko wydawało się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe."


Więcej
Recenzje miesiąca
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje