Zimne światło gwiazd

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2021-09-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788395861550
Liczba stron: 330
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: katooola

Ocena: 5 (1 głosów)

To zawierająca okruchy prawdziwych zdarzeń wizja alternatywnej historii, która mogłaby się wydarzyć. Jest to zbiór opowiadań zaczynających się w czasach II Wojny Światowej, aż po czasy współczesne. Okraszone wystylizowanymi na dane czasy artykułami czy dokumentami, nieźle oddające klimat tamtych lat. Nie brak tu sprawiających wrażenie wiarygodności projektów technologicznych.
Opowiadania te traktują o tym jak krok po kroku rozwijał się podbój kosmosu przez człowieka, usłany nie tylko sukcesami, ale i sromotnymi porażkami. Wyłania się z nich obraz odważnych ludzi, którzy poświęcając swoje prywatne sprawy i ryzykując własnym życiem robią wielki krok do przodu w dziedzinie nauki.
Któż z nas choć raz w życiu nie marzył o wyprawie w kosmos? Ta książka pozwala to sobie dokładnie wyobrazić, te maszyny, specjalny ubiór, stres związany z wyprawą. Uświadamia, że człowiek jest tak naprawdę pyłkiem, zaledwie mgiełką w tych wszystkich milionleciach na wszechświecie.
Tam w tej pustce człowiek pozostaje tak naprawdę sam z własnymi myślami, dobitnie odczuwa swoje marne kruche jestestwo w obliczu kosmosu.
To nietuzinkowa pozycja z gatunku space opera i hard sci-fi. Naprawdę wciąga, czyta się ją płynnie i nie brak tu odrobinki humoru.
Ja się przy niej dobrze bawiłam.

Tagi:

Kup książkę Zimne światło gwiazd

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zimne światło gwiazd
Inne książki autora
Kompleks 7215
Bartek Biedrzycki 0
Okładka ksiązki - Kompleks 7215

Warszawskie metro dwie dekady po wojnie atomowej. Po globalnym konflikcie termonuklearnym w podziemiach zrujnowanej aglomeracji warszawskiej żyją ludzie...

Dworzec Śródmieście
Bartek Biedrzycki 0
Okładka ksiązki - Dworzec Śródmieście

Warszawa po Zagładzie. Ludzie żyją na podziemnych dworcach metra, w piwnicach, w zapomnianych przejściach. Śmieją się i płaczą, kochają i nienawidzą, czekają...

Zobacz wszystkie książki tego autora