Quantcast

Zło pójdzie za tobą

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-11-16
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788328724587
Liczba stron: 480
Tytuł oryginału: Follow You Home
Dodał/a opinię: Karolina Osewska

opis
Ocena: 4.91 (11 głosów)

Dom w głębi lasu

 

Zdarzyło Wam się, że czytając książkę należącą do gatunku, który lubicie, mieć ochotę rzucić tą książką o ścianę? Ja tak miałam w przypadku recenzowanej dziś powieści Edwardsa. Przez wzgląd na uczucia, które we mnie budziła, musiałam odkładać ją kilka razy podczas lektury, stąd moja opinia pojawia się później niż to planowałam, za co z serca przepraszam wydawnictwo Muza.

 

"Zło pójdzie za Tobą" opowiada o losach Daniela i Laury, którzy podczas wyprawy po Europie przez splot zaskakujących zdarzeń lądują bez dokumentów, pieniędzy, biletów na zapomnianej przez Boga stacyjce na rumuńskim odludziu. Towarzyszy im poznana wcześniej w pociągu Alina, która oddala się na stronę i znika gdzieś w ciemnościach lasu. Nasi bohaterowie postanawiają jej poszukać i tym sposobem natrafiają na polanę, na której stoi samotny, stary, wyjęty niczym z planu horroru, dom. To co tam się wydarzy będzie miało wpływ na dalsze życie naszych bohaterów. 

Rozumiem zabieg autora, że chciał stopniować napięcie, powoli je budować, ale gdy przez ponad połowę powieści w książce praktycznie nic się nie dzieje, a czytelnik jest non stop kuszony wizją poznania zagadki tej przerażającej nocy w środku rumuńskiego lasu, a za każdym razem gdy już już mamy ją poznać... coś przerywa głównemu bohaterowi i z rozwiania tajemnicy wychodzą nici, to czytelnikowi w pewnym momencie puszczają nerwy i kończy się cierpliwość. Szczególnie, że ani Daniel ani Laura nie przekonują jako główni bohaterowie i nie wzbudzają sympatii, a raczej współczucie i politowanie. Czytałam zatem dalej, bo chciałam dowiedzieć się co takiego stało się w tym lesie, choć miałam chęć rzucić książkę w kąt !

 

Wyczekiwana akcja i rozwiązanie zagadki pojawiają się dopiero w drugiej połowie książki. Moje zdanie o bohaterach nie zmieniło się, a wręcz odwrotnie pogorszyło, dzięki poznaniu całej historii, a poznając rozwiązanie tej wielkiej tajemnicy ostatecznie wolałabym go nie znać. Cała powieść budziła we mnie same negatywne emocje, i nie mam tu na myśli tylko irytacji rozciągniętą fabułą, denerwującymi bohaterami czy wydumanymi wątkami, a także wstręt i obrzydzenie, które wzbudzał we mnie pomysł autora na tą straszną zagadkę mrocznego domostwa w głębi lasu, być może taki był zamysł autora, ale ja czytając nie lubię gdy zbiera mi się na wymioty. No nie, po prostu nie, podobne odczucia miałam czytając inną powieść "Dom: Droga ucieczki jest w Tobie". Jeśli ktoś lubi taki typ literatury łączący w thrillerze motywy horroru i paranormal i tak przedstawiane zło, to będzie to lektura dla niego, ale dla mnie ta książka okazała się jednym wielkim nieporozumieniem, dałam zwieść się tytułowi, opisowi fabuły i gatunkowi, do którego przypisywany jest ten tytuł. Niestety, bywa i tak. 

 

Po lekturze "Zło pójdzie za Tobą" pozostaje mi zatem tylko rozczarowanie i niesmak. 

 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Zło pójdzie za tobą

Kup książkę Zło pójdzie za tobą

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Głusza
Mark Edwards0
Okładka ksiązki - Głusza

Wypoczynek z dala od cywilizacji zmieni się w wakacyjny koszmar. Gdy Tom Anderson wraz z nastoletnią córką trafia do ,,Płytkich Zdrojów", ośrodek jest...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy