Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2019-09-30
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380086517
Liczba stron: 24
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz

Ocena: 4 (1 głosów)

Żubr Pompik zabiera nas na kolejną wyprawę. Tym razem wraz z jego rodziną wybieramy się do Gorczańskiego Parku Narodowego, zwiedzamy nowe miejsca i odbywamy fajną przygodę.

Pompik i jego siostra Polnika poznają salamandrę, którą są bardzo zachwyceni. Okazuje się jednak, że salamandra nie ma ochoty na towarzystwo, jest nieśmiała i smutna, a także ma złe zdanie na swój temat. Jaszczurka uważa, że jest okropna, ponieważ jest jadowita. Nie odstrasza to jednak żubrzej rodzinki i starają się jej pokazać, że jest wspaniała.

Historia Pompika jest bardzo ciekawa i zdecydowanie fajnie pokazać ją dziecku. Jest to lekka lektura, którą bardzo szybko się czyta. Dużym plusem jest wykonanie całości i szczegóły, które sprawiają, że książka jest wyjątkowa.

Świetną sprawą jest przede wszystkim możliwość podpisania bajki przez dziecko. Mamy tutaj specjalną rubrykę z napisem "Ta książka należy do...". Jak dla mnie jest to genialna opcja, która z pewnością ucieszy Wasze pociechy.

 

Kolejną zaletą książeczki jest wyzwanie, które postawione jest dziecku już na starcie. Każdy młody czytelnik ma za zadanie liczyć salamandry podczas czytania. Ja jestem z tego bardzo zadowolona, ponieważ dziecko ćwiczy czytanie, liczenie oraz wzrok.

Zachwyciło mnie również dodanie do książeczki ciekawostek przyrodniczych, związanych z całą bajką. Dzięki nim dziecko dowiaduje się ciekawych informacji o otaczającym go świecie.

Morał jaki wyniosłam z tej bajki jest taki, że nie warto tracić wiary w siebie ani krytykować się, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto nas doceni takich, jakimi jesteśmy. Jest to piękne przesłanie, które powinno poznać każdego dziecko i za to ta bajeczka ma ode mnie ogromny plus.

Minusem książeczki jest dla mnie język, jakim posługuje się autor. Czasami jest zbyt nowoczesny. Nie podoba mi się moment, gdy Polinka się wywróciła, a Pompik pyta się jej czy żyje, zamiast czy nic jej nie jest.

W ogólnym rozrachunku "Nieśmiała Salamandra" to bajka, którą warto pokazać swoim dzieciom. Uważam, że będą zadowolony z przygody, którą odbędą z Pompikiem. Ja osobiście jestem zadowolona. Znajdziecie tutaj nie tylko fajną opowieść, ale także piękne, barwne ilustracje, które świetnie dopełniają całość.

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra

Kup książkę Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik

W tym tomiku serii Żubr Pompik. Wyprawy żubrza rodzinka tradycyjnie odwiedza kolejne fascynujące miejsce. W Roztoczańskim Parku Narodowym Pomruk przejmuje...

Żubr Pompik (6) Zachłanna mewa
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik (6) Zachłanna mewa

W szóstej części Wypraw żubry dotrą aż do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie zachwycą się widokiem bezkresnego morza. Mała Polinka postanawia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy