reklama

Życie oparte na kłamstwach. Osiedle Pogodne

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2020-04-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381035637
Liczba stron: 368
Dodał/a opinię: Małgorzata Przyczyna
Tom 2 cyklu Osiedle Pogodne

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Życie oparte na kłamstwach to kolejna odsłona z cyklu Osiedle Pogodne Pani Magdaleny Macher. Czekałam na ten tom. Byłam ciekawa, co tym razem Autorka przygotowała dla nas, swoich wiernych czytelników.

Znowu trafiamy na luksusowe, strzeżone osiedle domków jednorodzinnych w Bielsku-Białej. Wydaje się, że to modelowa rodzina 2 + 2. Judyta – jest organizatorką wesel – świetnie się sprawdza w swoim fachu. Dodatkowo ogarnia dom i dwójkę dzieci. Czternastoletnią Julkę oraz 4 letniego Antka. Mąż – Dominik – jest cenionym pilotem. Lata z Krakowskich Balic i rzadko bywa w domu. Właśnie świętują swoje 15-lecie ślubu.

Patrząc z boku piękna para, zdrowe dzieci, świetne kariery. Jednak, każde z małżonków jest samotne i nieszczęśliwe. Judyta podejrzewa, że mąż ją zdradza. Ona topi swoje smutki w coraz  większych kieliszkach z alkoholem. Dominik natomiast zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest w stanie dłużej żyć udając. Ukrywa przed Judytą fakt, że jest gejem i do małżeństwa został zmuszony przez swojego ojca.

„Podała więc wodę i usiadła naprzeciwko Julki, która już zdążyła wyciągnąć z kieszeni swój smartfon i pogrążyć się w wirtualnym świecie. Przez długi czas Judyta starała się trzymać dzieci z dala od elektroniki, ale technologia weszła do życia ich rodziny zupełnie niepostrzeżenie. Nawet koledzy Antka z przedszkola doskonale radzili sobie z obsługą tabletu czy smartfona. Julka wierciła rodzicom dziurę w brzuchu o telefon tak długo, aż w końcu skapitulowali.

- Julko, mamy gości – Judyta dyskretnie upomniała córkę, która z niezadowoloną miną chowała smartfon z powrotem do kieszeni.

Judyta była zmęczona rolą złego policjanta, która zawsze przypadała jej. To ona, a nie Dominik, była od ustalania zasad i ich egzekwowania. On pochodził z tradycyjnej rodziny, w której to kobieta była od wychowywania dzieci. Judyta miała wrażenia, że najczęściej wypowiadanymi przez jej męża słowami są: „Zapytaj mamę, czy możesz”. Sam był od rozpieszczania i zabawy. Judyta uważała, że to niesprawiedliwe, bo przez to ona była tą złą, a on kochanym tatusiem, który pozwala dzieciom na wszystko.”

Czytając książkę wyszukuję sobie fragmenty do zamieszczenia w swoich recenzjach. Ten był już na 17 stronie. Dlaczego właśnie on mi się spodobał? Bo też jestem złym policjantem i jak Judyta, uważam że to niesprawiedliwe. Wielu psychologów twierdzi, że rodzice muszą mówić jednym głosem. Zdecydowanie się z tym zgadzam.  

To co mnie urzeka w powieściach Pani Magdaleny to poruszane tematy. Tym razem autorka poruszyła temat alkoholizmu kobiet i homoseksualizmu. I Judycie i Dominikowi współczułam. Jej, że jest niekochana i samotna, a swój żal topi w kieliszku. Jemu, że kocha partnera ale ciągle nie może się zdecydować z kim być i rani kobietę, matkę jego dzieci, która jest mu bliska.

Pani Magdalena ma łatwość opisywania ważnych, trudnych tematów językiem prostym, opisowym, wywołującym dużą ilość emocji. Czytając często zastanawiam się, jak ja bym postąpiła na miejscu bohaterów. Wczuwam się w podjęte przez nich decyzje i nieustająco kibicuję im. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak potoczyły się losy Judyty i Dominika – sięgnijcie po „Życie oparte na kłamstwach”. Warto.

Dziękuje Wydawnictwu Pascal za egzemplarz recenzyjny. Zdecydowanie polecam i zapraszam na stronę Wydawnictwa Pascal http://pascal.pl/

Wydawnictwo: Pascal  

Ilość stron: 368

Data premiery: 15 kwietnia 2020

 

Tagi:

Kup książkę Życie oparte na kłamstwach. Osiedle Pogodne

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Życie oparte na kłamstwach. Osiedle Pogodne
Inne książki autora
Jeden wieczór w Paradise
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Jeden wieczór w Paradise

Marianna już dawno przestała być szczęśliwa z  mężem, jednak nie zamierza w swoim życiu niczego zmieniać. Dla dobra rodziny oraz dzieci rezygnuje...

Cud grudniowej nocy
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Cud grudniowej nocy

Dwa pokolenia Pięć kobiet Jedna noc, która może wszystko zmienić Magdalena nienawidzi świąt i próbuje uciec w pracę przed bolesnymi wspomnieniami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pokaż wszystkie recenzje