Wierszoklectwo i różne myśli Alitei B.

logo

Ranking fejvritowych książek Stephena Kinga
Notatkę dodano:2010-02-10 23:21:22

Kunsztu pisarskiego mi brak więc będzie skąpo i konkretnie.

10. Cujo
Za prostą historią z tylko dwiema postaciami, przerażającym czarnym charakterem i ciekawą końcówką. Nie wiem, może to przez to, że sama bardzo się boję psów.

9. Desperacja
Za niesamowity pustynny klimat i pomysłową fabułę. Trzyma w napięciu nawet kiedy nic się nie dzieje. No i pozwolę sobie przypomnieć piękny cytat:
"Dźwięk taki jak wycie wiatru kusi nicością, opowiada o rozkoszach nieistnienia..."

8. Ręka mistrza
Ponownie- za wyśmienity plażowy klimat, za siostrzyczki, piłki tenisowe i bardzo ciekawy pomysł na książkę. Okładki Chonga to gówno.

7. Stukostrachy
Za okres, fruwający sprzęt AGD i za ufo. I za typowy małomiasteczkowy Kingowy klimat.

6. Dolores Claiborne
Piękny dramat o powinnościach matki. Pefekcyjnie napisany, wzrusza i wali w garnek.

5. Wielki Marsz
Za to, że to książka jedyna w swoim rodzaju i tylko z niej dowiesz się jak skutecznie załatwiać się w podróży ;) Plus oczywiście za surrealizm przedstawionego świata, który wcale jednak nie jest taki inny niż nasz- odstajesz od innych, nie nadążasz- pif paf.

4. Łowca Snów
Za świetne rozwiązanie z pudełkami w głowie na które też już wcześniej wpadłam, za gównianą łasicę, dużo śniegu, hektolitry surrealizmu i za tą szczyptę bzdury, za którą tak kochamy powieści grozy/fantasy

3. Gra Geralda
Motyw z uwalnianiem się z... nie będe spojlerować. Piękny i niepowtarzalny, prawie poczułam to na swojej skórze. Plus za klimat.

2. Mroczna Wieża
Jako całokształt- piękna historia z 19toma dnami i przesłaniem, które każdy może interpretować na swój indywidualny sposób. Za Ka, Ka-tet i za Różę. Za to, że jest w co wierzyć i za to, że jest ścieżka promienia.

1. Talizman
Za fantastyczną możliwość przenoszenia się do świata pełnego cudów, za grozę nieznanej drogi, za Wilka i za kawał dobrej rozrywki :)


Komentuj(1)

-------------------------------------------------------------------


Licznik

Odsłon: 126316
Osób: 123320