Emil Kowalski - na luzie a czasem poważnie
każdego dnia

Gdańsk i Gdynia - już nie długo a je zobaczę
Notatkę dodano:2013-12-11 22:40:59

To jedne ze starszych miast i jedne z (nie) wielu jakich jeszcze nie widziałem na własne oczy i mam nadzieję, że już w przyszłym roku, obydwa miasta zobaczę, bowiem udaję się na pewne duże miedzynarodowe wydarzeni! Może o mnie usłyszycie i zobaczycie w telewizji. Oto kilka krótkich notek o tych miastach:

Gdynia to składowa część Trójmiasta. Położona jest w północnej Polsce, nad Morzem Bałtyckim. Jej nazwa pochodzi z języka prasłowiańskiego i oznacza: wilgotny, mokry, bagienny. Ważną częścią miasta jest port, który niegdyś był jedynym liczącym się w kraju, a obecnie jest portem przeładunkowym i głównym portem pasażerskim w Trójmieście.  Ważną rolę gospodarczą odgrywa również stocznia gdyńska. Odwiedzając nabrzeże turyści powinni koniecznie zobaczyć dwa muzea, czyli Okręt Błyskawica oraz żaglowiec Dar Pomorza. Gdynia obfituje oczywiście również ogromną ilością tawern i restauracji, gdzie podawane są świeże morskie specjały.

Gdańsk to miasto leżące na północy Polski. Zostało założone w X wieku i dlatego jest jednym z najstarszych miast naszego kraju. Miejscowość liczy 460 500 mieszkańców, a powierzchnia którą zajmuje to 260,90 km². Razem z  Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Gdańsk ma ponad tysiącletnią historię, a jego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. 24% miasta to lasy oraz rozmaita zieleń. Na terenie Gdańska znajduje się aż 160 pomników przyrody oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Do zobaczenia w Trójmieście!


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Licznik

Odsłon: 8356
Osób: 8201
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017