Nieistniejący blog
O potędze pióra i myśli spisanych
O wierszach i wątkach…
Notatkę dodano:2009-07-15 19:45:14

Wczoraj pozwoliłem sobie utworzyć wątek Poezja, w którym raz na jakiś czas będę umieszczał swoje (mniej lub bardziej udane) utwory liryczne.

 

Na początek [moje imię brzmi Legion…], który stanowi dziwny konglomerat odniesień literackich i przemyśleń własnych. Inspirowane Mickiewiczem, Herbertem i Nietzschem. Jako drugi wrzucam utwór, niebezpiecznie nawiązujący tytułem do wątpliwej jakości przeboju zespołu Feel. Jest to wiersz Odnajdź siebie. Stylistycznie podobny do poprzednika i również butny w wymowie. Znowu trochę inspirował mnie Nietzsche. Dodatkowo zauważyć można nawiązania do Platona (dialogi Uczta i Fedon). Żeby nie było, Feel nie odegrał w procesie twórczym żadnej roli. Geneza Odnajdź siebie jest dosyć banalna. Często zdarza mi się siedzieć w pokoju (lub w innym domowym pomieszczeniu, zależnie od tego, gdzie akurat ześle mnie rodzina), wpatrywać przed siebie i obracać różne dziwne myśli. W chwili, gdy w głowie zawitał mi pomysł na ten wiersz, wpatrywałem się w plakat Skarbu narodu, który kiedyś miałem zawieszony na ścianie (nie żebym był fanem filmu, po prostu wyglądał lepiej niż odrapany beton pod spodem). Widniał na nim napis: Złam kod – poznaj sekret Templariuszy. Jakoś tak się stało, że mój mózg zmienił „poznaj sekret Templariuszy” na „poznaj sekret samego siebie”. Niemal natychmiastowo wyrwałem się z odrętwienia, sięgnąłem po kartkę i długopis, po czym naniosłem resztę treści. Można powiedzieć dziecko weny, czyli przyszło na świat bezboleśnie. Mam nadzieję, że jego lektura jest również bezbolesna :-)

 

Oprócz wątków Opowiadania i Poezja, pojawiły się także Cytaty i Fragmenty. W tym pierwszym wrzucę przy okazji kilka moich ulubionych cytatów z książek/opowiadań/muzyki/filmów. We Fragmentach powinny się pojawić rzeczy, które nie są jeszcze ukończone lub całościowo są zbyt długie, aby męczyć ludzi czytaniem ich na blogu.

 

To tyle tym razem. Dzięki za uwagę. Do napisania wkrótce!

 

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)

Licznik

Odsłon: 126801
Osób: 122858
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017