Majorka
Notatkę dodano:2009-10-01 22:23:56

Przed dwoma dniami wróciłam z wakacji na Majorce. Miejsce to kojarzyło mi się wcześniej głównie z plażami, dlatego bałam się, że może być nieco nudno. Moje obawy na szczęście zupełnie się nie potwierdziły.

Wynajęliśmy mały apartament w trzygwiazdkowym hotelu w miejscowości Cala Ratjada. Hotel nie był może najwyższej klasy, za to okolica – przepiękna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Cala Ratjada jest pełna zapierających dech w piersiach widoków wybrzeża i  miejsc, gdzie można udać się na górskie wycieczki. Mam ochotę to wszystko opisać –  klimat niemieckich knajp, gdzie turyści przychodzą, by napić się piwa i obejrzeć Bundesligę, sklepy obwieszone czosnkiem i papryczkami chili, nadmorskie restauracje serwujące sangrię i owoce morza.

W miejscach, które widziałam, wyobrażałam sobie bohaterów moich opowiadań. Oczami wyobraźni widziałam ich jadących w drewnianym tramwaju przez ogrody pełne pomarańczy i cytryn, na szlakach górskich pełnych dzikich kóz, na Kocim Wzgórzu. Przede wszystkim na Kocim Wzgórzu. To miejsce wprost idealne, aby wysłać tam Farlito i Eiselberga albo Aleksandra i jego Julię.

No, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jak poskanuję zdjęcia z wyjazdu to na pewno dodam.

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)

Wątki:

Moje ostatnie wiersze

Licznik

Odsłon: 57049
Osób: 52503
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017