A miało być tak pięknie
Notatkę dodano:2010-02-17 03:22:33

Siedzę przed ekranem komputera i oglądam Przerwane objęcia. Uwielbiam Penelope Cruz, uwielbiam Almodovara.  Staram się wsłuchiwać w dialogi, żeby podszkolić mój hiszpański, bo mimo, że Lupita (wspaniała kobieta!) dała mi piątkę, jest naprawdę żałosny.
A przede wszystkim mam ochotę zapomnieć.
Wszystko układało się tak pięknie. W piątek załatwiłam najważniejsze formalności związane z wyjazdem do Bremy i spędziłam naprawdę miły wieczór z Justyną i Dorotą, moimi przyjaciółkami. Najpierw byłyśmy na wieczorze autorskim Doroty Sunimskiej, autorki książki "Zwierz w łóżku" w Poleskim Ośrodku Sztuki, potem udałyśmy się do kawiarni Czekolada Retro na Moniuszki, gdzie przy grzanym winie i cieście orzechowym rozmywały się granice żartu i było w tym wszystkim już coraz mniej wyobraźni i coraz więcej prawdy. A może tylko tak się wydawało. W końcu słodycze mogą być skutecznym substytutem uczuć.
Kiedy wróciłam do domu wszystko zaczęło się walić. Kiedy sprawdziłam pocztę okazało się, że prawdopodobnie nie dostanę miejsca w akademiku, choć było to już praktycznie ustalone. Potem mój pies, sędziwy york, rozchorował się. Wiedziałam dobrze, że ma nowotwór, czasem w nocy się dusił, ale dotąd objawy nie były poważne. A teraz bardzo osłabł i w pewnym momencie przestał się dusić i zaczął chodzić. Chodził od jednego pokoju do drugiego i z powrotem, w kółko i tak przez kilkanaście godzin. Próbowałam go zatrzymać, ale nic to nie dało. W końcu wykończony położył się na podłodze w łazience. Zaniosłam go do łóżka, gdzie przespał cały dzień. Od kiedy się obudził nie chce nic jeść. Udało mi się go nakarmić trochę za pomocą strzykawki, ale boję się, że to zwiastuje najgorsze.
Mogłabym napisać tu o jeszcze jednym wydarzeniu, ale myślę, że będzie lepiej jeśli poświęcę mu osobną notkę.

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)
8_freeNie martw się. W życiu są złe chwile i dobre. Nic nie dzieje się bez powodu. Życzę pieskowi szybkiego powrotu do zdrowia i tobie, uśmiechu na twarzy. Piękny blog. Pozdrawiam ciepło, Michael.

Autor:Marzycielka555


:
Bardzo dziękuję. Piesek na szczęście ma się lepiej. Pozdrawiam.

Wątki:

Moje ostatnie wiersze

Licznik

Odsłon: 57111
Osób: 52565
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017