ROMANTYCZNA
Gabriel García Márquez Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.
SŁONECZNOŚĆ W NAS...
Notatkę dodano:2010-02-26 17:02:11


Obijam się dzisiaj o mury zwykłej egzystencji,przetrwania, bytowania ... nakładam jednak ciągle skrzydła nadziei..
…Mam przed oczyma piękną reprodukcję obrazu van Gogha Słoneczniki tuż przy biurku…..czasem obraz pomaga barwić słowa, rozpromienia te promyki słów …jak tu się nie uśmiechnąć …przymykam oczy …i oczyma wyobraźni wędruję po ogrodach pełnych uginających się słoneczników, … to tylko moment, chwila, ale jakże potrzebna, jakże barwna w kolorze, chwila wyobraźni, pozwala na malowanie tego obrazu piękna gdzieś tam wewnątrz nas samych, pozwala przenieść się w te ogrody …hm…pewnie każdy z nas ma swój sposób na odpoczynek po pracy…często tak jest, że jeszcze nuta pogodnej muzyki, chwila maźnięcia piórem, lub głośniejszy stukot klawiatury … pozwala domalować chwile zatrzymane, chwile odpoczynku po pracy, chwile piękna odczuwanego, zatrzymanego, oddanego.

”Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.”

To Marek Aureliusz już to odkrył..uśmiecham się i ja to tych myśli
zachwytu nad tą jedną chwilą przebudzenia do życia. Każdy przecież może ten zachwyt światem dostrzec… wystarczy przebić się przez zasłonę mgły codziennego trudu, problemów…i tak naprawdę iść pod wiatr ufając bezgranicznie tej chwili, która przecież sama się pisze w nas i wokół nas…wysyłając nawet puste koperty…treść listu w nas jest zapisana już dawno…kolorowym atramentem i wiecznym piórem Więc po co się martwić.
Wystarczy czytać to życie, tę chwilę zapisu, to niebo błękitne z treści listu życia i nuty śpiewnej słonecznej duszy.

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)
youngwriter:
Nie tak łatwo przebić się przez zasłonę mgły codziennego trudu, problemów... Eh... Chyba powinnam przestać narzekać i dać się zarazić optymizmem, liczę na to, że czytanie Twojego blogu mi w tym pomoże :)

Moje ostatnie wiersze

Życie jak wino...

Moja ostatnia proza

Moja droga ku wiośnie

Moi przyjaciele

Licznik

Odsłon: 13528
Osób: 13363

LINKI

Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017