ROMANTYCZNA
Gabriel García Márquez Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.
KTO WIE ?
Notatkę dodano:2010-03-17 16:54:59


Kto z Was wie, czym jest przyjaźń?Ja zawsze sądziłam, że jest to uczucie, więź jaka łączy ludzi, podobieństwa charakterologiczne, wspólne pasje i zainteresowania. Wy też myślicie podobnie? To chciałabym Wam moi mili powiedzieć, że to nie wszystko. Istnieje jeszcze jeden rodzaj „przyjaźni”. Oczywiście z tą prawdziwą nie ma ona nic wspólnego. Na naszym pięknym globie żyją sobie bowiem osoby, dla których przyjaźń i bezinteresowność nie ma znaczenia. Najlepszym kandydatem na przyjaciela jest ten, kto w danym momencie może zaoferować najwięcej i wcale nie chodzi im o to, że mają kłopoty i szukają pomocy duchowej. Oni nieustannie nastawieni są na zysk. Za prezenty, pieniądze, czy inne materialne zyski będą się uśmiechać i kadzić miłymi słówkami, tumanić komplementami, śmiać się z mało zabawnych żartów i okazywać wszelkie możliwe dowody swojej przyjaźni i oddania. To ludzie z premedytacją planujący swoje zachowania tylko z chęci uzyskania czegoś od drugiej osoby. Lecz gdy tylko sponsora nie ma w pobliżu, to całe otoczenie dowiaduje się kim jest ta osoba, jakie ma wady, słabości i tajemnice. Nazwą najgorszymi, powiedzą że nienawidzą, by już chwilę później kolejny raz, jak tania dziwka mizdrzyć się za kilka błyszczących monet.
Uważajcie na takich „uroczych przyjaciół”, bo oni bardzo szybko znajdują sobie kolejną ofiarę, a tzw. „wchodzenie kilka razy do tej samej rzeki” to dla nich także żaden problem.
I co najważniejsze, pamiętajmy i dbajmy o tych prawdziwych, których mamy obok siebie, którzy lubią nas za to kim jesteśmy, a nie za to ile posiadamy.

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)

Moje ostatnie wiersze

Życie jak wino...

Moja ostatnia proza

Moja droga ku wiośnie

Moi przyjaciele

Licznik

Odsłon: 13515
Osób: 13350

LINKI

Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017