Innymi Słowy
Cywilizacje tworzą rzeczywistość i całe sterty gówna.
Karykatura
Notatkę dodano:2010-09-23 22:16:28

Snucie bezpłciowych rozważań jest bardzo proste. Szczególnie jeśli ktoś daje zadość swojej grafomani, lub po prostu nie mając, co robić woli pluć słowami na prawo i lewo. Lepsze to zawsze od bezczynności, bardziej twórcze itd.

 

Niemniej jednak coraz ciężej mi to przychodzi. Możliwe, że cierpię na demencję młodzieńczą, jeśli takowa choroba w ogóle istnieje. Boję się jednak, że ją wymyśliłem. Tylko po co?

 

Kiedyś pisanie przychodziło mi z wręcz fizjologicznym zautomatyzowaniem. TO wszystko ze mnie wypadało. Bardzo prosto, bez żadnych zatwardzeń myślowych. Wtedy pomagał mi kieliszek wódki i dym tytoniowy. Ale to już minęło. Do wódki się już przyzwyczaiłem, a od tytoniu uzależniłem. A te środki przestały działać. Przestały mi pomagać.

 

Teraz  wiem, że "młodzieńczą demencję" sobie wymyśliłem, a używki nigdy mi nie pomagały. Obawiam się, że mój pisarski zastój spowodowany jest tym, że jestem leń i kropka. Ciekawe, czy ktokolwiek ma jakiś sposób na walkę z tą chorobą. Z tym bezzębnym leniwym dziadem, który co i rusz krępuje mi mózg, oczy i ręce. Zabić go, czy oswoić? A może czekać aż sam umrze? Z lenistwa.

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)

Licznik

Odsłon: 13415
Osób: 0
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017