Uśmiech w liście zaczarowany czyli o Marzycielskiej Poczcie :)
Notatkę dodano:2011-08-10 18:09:39

Z założenia portal "granice" jest stroną literacką dlaczego więc nie zrobić z tego użytku? Zapraszam Was do wyjątkowej akcji pisania listów :) Dlaczego wyjątkowej? Bo takiej, która potrafi wyczarować najpiękniejszy z możliwych - dziecięcy uśmiech :)

Może komuś z Was ten argument już wystarczy jeśli tak to nie czekam tylko wklejam link do strony, za pośrednictwem której dowiecie się więcej:)

http://marzycielskapoczta.pl/

jeśli jednak jeszcze macie wątpliwości czy się przyłączyć zapraszam do przeczytania tej notatki :)

Martynka ma 4, 5 latka. Jej świat jest beztroski i mieni się wszystkimi barwami tęczy. Rano pobudka, śmiadanie, toaleta i marsz do przedszkola. Kocha przedszkole. Jest rezolutna, ułożona, łatwo adaptuje się do sytuacji i nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Ma dużo koleżanek na zajęciach plastycznych wykonuje prześliczne laurki dla tych ulubionych. Po południu powrót do domu, obiad i zabawa z braćmi. Ci istni "Trzej Muszkieterowie" wprost roznoszą dom eksplozją dziecięcej radości i beztroski. Wieczorem mama śpiewa kołysanki, a tato czyta bajki. To taki ich wieczorny "rytuał" dzięki, któremu mogą spokojnie czekać co przyniesie kolejny dzień.

Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia... Martynka trafia do szpitala zaczyna sie nowy etap w jej życiu- etap walki o zdrowie. Musi zrezygnować z przedszkola, zabaw z rówieśnikami, z długich jesiennych spacerów kiedy zbiera sie kasztany i żółędzie na magiczne ludki, z letnich wycieczek na plaże, gdzie dzieci zbudują zamki z piasku i zimowego kuliku, za którym ciągnie się moc dziecięcych okrzyków radości. Musi zrezygnować żeby kiedyś być zdrową i robić te wszystkie fajne rzeczy, które są przecież takie ważne dla małej dziewczynki. To trwa już bardzo długo, ale Martynka jest dzielną i cierpliwą dziewczynką "wie, że nie wolno się poddawać"

Dziś Martynka ma już 6 lat - niedawno świętowała kolejne urodzinki. Dostała wiele życzeń od mnustwa Nowych przyjaciół:) A wszystko za sprawą Marzycielskiej Poczty. Martynka ma tam swój profil, dzięki czemu może otrzymywać wiele pięknych kartek i listów, na które czeka nie tylko ona ale i jej Marzycielscy Koledzy i Koleżanki:)

Szansa

Akcja Marzycielskiej Poczty ojęta patronatem MEN polega na pisaniu listów i kartek do dzieci, które w swoim życiu borykają się z chorobą lub niepełnosprawnością. Są zwykłymi dziećmi, tak samo jak ich rówieśnicy potrafią się śmiać, bawić, mają swoje ulubione zajęcia i ukryte talenty. Mają w sobie ogromny potencjał, potencjał bycia dzieckiem - tak po prostu- jednak splot okoliczności sprawił, że choroba im go przysłoniła. Udział w Marzycielskiej Poczcie pozwala im samym odkryć go na nowo.:)

Wystarczy tylko napisać kilka słów przykleić znaczek i wysłać, aby na świcie stało się jaśniej, jaśniej o kolejny uśmiech dziecka :) 

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)
TFDvxyydtkGFc:
Home run! Great slugging with that aneswr!

Licznik

Odsłon: 38316
Osób: 37531
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017