Tak dobrze, że aż Ľle
spotkania z Jolant± Kwiatkowsk±

logo

Życzenia "2 w 1"
Notatkę dodano:2011-12-19 12:33:55

Jestem tradycjonalistk±, co oznacza tylko tyle, że życzeniowo zdania nie zmieniam.

W zeszłym roku tu na blog wklikałam „Życzeniowe my¶lenie w trzech odcinkach” (wszystkie na str 4).

     Dzi¶ wszystkim bliskim, dalszym, w realu i w wirtualu – znajomym z okazji ¦wi±t Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę tego samego, i też z kieliszkiem „Jesiennego koktajlu” w ręku.  

 - zdrowia tyle, żeby mie¶ciło się granicach normy wiekowej i płciowej.

- szczę¶cia tyle, żeby móc cieszyć się każdym nowym dniem i przynajmniej paroma nocami  …(wedle indywidualnych upodobań i możliwo¶ci)

- i żeby do opisu swojej sytuacji, od materialnej do duchowej, mogli używać samych pozytywnych przymiotników i to w stopniu najwyższym, czyli „podiumowym”.

 

            O tym, że s± to życzenia najszersze, niech ¶wiadczy fakt, że sobie życzę tego samego. 

 

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)
Wanda:
Dzięki serdeczne! Ja też Ci życzę, aby wszystkie plany (Ty wiesz) i marzenia się zawsze spełniały. Stu lat w szczę¶ciu i miło¶ci z okazji ¶wi±t Ci życzę.
jolakwiatkowska:
Dziekuję, Wando z Twoim trzymaniem kciuków - musz±, po prostu musz± się spełnić. :)
Maria słowińska-Szkwarek:
Jolu, dziękuję za piękne życzenia i również życzę tylko radosnych wykrzykników o każdej porze istnienia!!! A pod choinkę - mała poetycka perełka To wła¶nie tego wieczoru, gdy mróz l¶ni, jak gwiazda na dworze, przy stołach s± miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może. To wła¶nie tego wieczoru, gdy wiatr zimny ¶niegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha. To wła¶nie tego wieczoru zło ze wstydu umiera, widz±c, jak silna i piękna jest Miło¶ć, gdy pię¶ci rozwiera. To wła¶nie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku. Emilia Wa¶niowska
Jerzy Z:
To ja też Tobie życzę czego wszystkim życzysz i tego czego ja sobie życzę skrycie i szczę¶cia i zdrowia i wszelkie łaski obficie
Jerzy Z:
To ja też Tobie życzę czego wszystkim życzysz i tego czego ja sobie życzę skrycie i szczę¶cia i zdrowia i wszelkie łaski obficie
jolakwiatkowska:
Mario, dziękuję za perełkę. :)
jolakwiatkowska:
Jerzy, dziękuję. Oby nam się spełniały zyczenia :)
10_freeDobrego Roku!

Autor:Czytelnik59


jolakwiatkowska:
Dziękuję czytelniku59. Dużo szczę¶liwych chwil w nowym roku. :)
zVLojhAKv:
Gosh, I wish I would have had that information earleir!
ZcBZkVwKJMrgsNWgL:
>Zacznijmy od tego, że obecnie właściwie nie zdrzaa się “formalne wstąpienie” do związku ani nawet wypełnienie deklaracji członkowskiej.[---]Może m.in. z tego właśnie powodu? Może wolą tak na wszelki wypadek nie podpisywać się nazwiskiem pod tego rodzaju sformułowaniami? Inne związki (nie posiadające tego rodzaju zapisf3w) odnotowują jednak formalne przystąpienia , a ich działalność bynajmniej nie ogranicza się do przeprowadzania obrzędf3w [---]> Poza tym w związku poglądy są na prawdę rf3żne i nie właściwe jest rf3wnanie wszystkich do jednego.[---]Zgodzić się można co do tego, że powinno unikać się zbytniego generalizowania i nie powinno się rf3wnać wszystkich RODZIMOWIERCd3W do jednego , ale już czy poszczegf3lne związki nie są przypadkiem po to, aby zrzeszać ludzi, ktf3rzy podzielają dane przekonania (ktf3re precyzuje dany związek właśnie w ramach swoich zapisf3w)? W końcu osoby, ktf3re zrzeszają się w ramach związku A, winny reprezentować jakieś wspf3lne założenia, ktf3re skupiły ich właśnie w ramach tegoż związku A, a nie w ramach związku B, C lub D. Z tego samego powodu osoby przynależące do związku A, wskazują w większości te same powody (lub ich brak) dla ktf3rych nie wybrały przynależności w ramach związku B , D lub D, w pewnym zakresie reprezentujących inne podejście do danych kwestii. A skoro tak, to raczej trudno mieć za złe redaktorom tej czy innej gazety, że przedstawiając poszczegf3lne związki skupiają się m.in. na tym co te związki wyrf3żnia w ramach ich własnych zapisf3w. Innymi słowy jeśli przeszkadza wam podkreślanie tego co wyrf3żnia was z pośrf3d pozostałych, usuńcie lub poprawcie własne zapisy ktf3re to powodują i za ktf3re sami ponosicie wyłączną odpowiedzialność (nikt wam bowiem tych zapisf3w do statutu na siłę i bez waszej wiedzy nie wcisnął, tak jak nikt nie zmuszał was do zadeklarowania przynależności do tego czy innego zwiazku).[---][---]> Zapis jest a co z nim zrobi wspf3łcześnie Starszyzna to ich sprawa ale jak pokazuje praktyka efektu nie ma żadnego.[---]??? No chyba jednak nie do końca, szczegf3lnie jeśli jest to jeden z zapisf3w regulującym stosunek formalnego związku zarejestrowanego w MSWiA. W tym sensie pytanie Zaratusty nadal pozostaje otwarte. Pomijam, że w świetle powyższego, taka wypowiedz jest co najmniej dziwna, bo analogicznie ktf3re jeszcze z waszych zapisf3w w praktyce nie odnoszą żadnego efektu ? Czyli w rzeczywistości co was np. faktycznie rożni (po za martwymi zapisami) od związkf3w B, C lub D, spośrf3d ktf3rych uważacie się często za jedyny, prawdziwy, rodzimowierczy i słowiański ?
WazihvbKVqsZn:
WT pisze:@slawkas: a podobno jzescze naukowcy (pewnie uesańscy, a jakżeby inaczej) sprawdzili, że przeklinanie pomaga. Kazali ludziom trzymać palec we wrzątku (albo lodzie) i ci, ktf3rzy mogli na głos bluzgać, to dłużej wytrzymywali. Więc może należy łaczyć wzrost wulgaryzmf3w z osiągnięciem jakiegoskresu wytrzymałości przez ludzi? Może ta otaczająca nas głupota jest tak duża, że aż boli wszystkich?@fi: no, to można całą dyskusję rozpocząć, o upadku autorytetf3w, o braku wychowania (przypominam wychowuje dom, a nie szkoła czy ksiądz), o tym wszystkim, co składa się na ogf3lne ogłupienie i schamienie. Bo co? Bo Linda przeklął w jednym czy drugim popularnym filmie, ludzie to podchwycili, to teraz tak jest? A gdzie byli rodzice tych ludzi, ja się pytam? ([c] by Kononowicz). Ale tak jak mf3wię to jest temat rzeka, cała dyskusja o kondycji społecznej. A stare media, robiące wrzawę wokf3ł chamstwa w sieci, dostrzegają tylko jeden kawałek tortu. Gdyby spojrzeć globalnie, to okazałoby się, że to nie jest tak, że jakieś internety się wyprf3żniły w ogf3lnym wersalu, ale że to jeden z drugim pan redaktor sobie coraz więcej pozwalał, nie piętnował tego, co trzeba, robił ludziom papkę z mf3zgu, ci ludzie nie wychowywali dzieci, nikt tego nie nazywał po imieniu itd. Wszyscy nawaliliśmy chyba trochę, nie? I jak jakieś jednostki chcą to odkręcić, to niech nie skupiają się na gaszeniu poszczegf3lnych pożarf3w, ale na likwidacji przyczyn.Co do bluzgania na Cytadeli wyobrażacie sobie ten wpis? Około kilkunastu miliardf3w lat świetlnych stąd coś zajeb ie pierdo ło i okazało się, że jest to wykur cie wielka supernowa. Okazuje się, że to chu two ma zajeb ie wielką moc. I ch Nie, sorki, Twf3j styl jest nie do podrobienia, nawet przy takiej przerf3bce:)
wZiWJHoSDtZMSG:
Opisaliście to ,co denerwuje mnie na tym trpoalu od dłuższego czasu ,a ostatnio stało się nagminne. Np. pierwszy artykuł z brzegu z działu film: Szok! Oni są nie do zdarcia. Dziadkowie i babcie, ktf3rzy rozkładają młodzież na łopatki O czym jest artykuł o tak szumnym i emocjonalnym tytule? Otf3ż link prowadzi do galerii przedstawiającej podstarzałych aktorf3w.Pf3ł biedy ,kiedy news dotyczy działu rozrywki. Ale spf3jrzmy na dział finanse : Nie będzie już tanich ubrań made in China ! Komunikat jest dość jasny i opatrzony wykrzyknikiem. Przyszły czytelnik zachodzi w głowę ,dlaczego nie będzie chińskich ubrań. Znowu politycy wyskrobali jakąś ustawę? nałożono embargo? Unia wprowadziła zakaz sprzedaży?Nic z tych rzeczy.Czytamy ,że autorka artykułu stawia mgliste prognozy na podstawie wzrostu cen chińskiej bawełny ,na temat przeniesienia produkcji z chin do innych krajf3w i wzrostu cen odzieży. Jak ma się to do tak jednoznacznie określonego nagłf3wka? Jest i więcej przykładf3w takich przekłamanych nagłf3wkf3w ,ale nie będę ich wszystkich opisał.Na koniec dodam tym co mnie jednak najbardziej denerwuje na tym trpoalu jest tworzenie nagłf3wkf3w z wypowiedzi politykf3w ,w ten sposf3b ,że odbiera się je jako informacje. Np. na stronie głf3wnej nagłf3wek tej treści: (przykład zmyślony na potrzeby komentarza) Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki? Po czym okazuje się ,że artykuł jest wywiadem z jakimś posłem SLD ,a treść nagłf3wka nawiązuje do wyrwanej z kontekstu konstrukcji myślowej lub ,co gorsza, pytania dziennikarza.

Licznik

Odsłon: 1958447
Osób: 1776603

Na Facebooku

Jolanta Kwiatkowska

jkJolanta Kwiatkowska

Urodziłam się jako płeć żeńska.
(tak było napisane kopiowym ołówkiem na opasce).
Dzi¶ jestem kobiet± (dla ułatwienia dodajmy, że o wiek tej płci nie wypada pytać).
Nie zdobyłam żadnego szczytu.
Nie odkryłam żadnego l±du.
Wielu innych nadzwyczajnych rzeczy nie zrobiłam.
Odeszli Ci, którzy mnie kochali i których ja kochałam.
Urodzili się Ci, którzy mnie kochaj± i których ja kocham.
Nauczyłam się cieszyć i doceniać to, co miałam, co mam.
Wci±ż czekam z ufno¶ci± na to, co mi los przyniesie.
Zawsze lubiłam się uczyć (życia) i nadal się uczę: jak żyć, by nie przegapić chwil szczę¶ćia, które zsyła nam każdy dzień.

Wy¶lij wiadomo¶ć do autorki

Zostań fanem autorki w wortalu Granice.pl