Blog - aneri
W życiu zdarzają się dwie tragedie. kiedy nie dostajemy tego, czego pragniemy. I kiedy to otrzymujemy. Oscar Wilde
Darek
Notatkę dodano:2014-11-23 12:56:10
Witaj ...Muszę szczerze powiedzieć, że jestem bezradny. Wiem co napisać ale nie potrafię. Czytając Twoje listy jestem coraz bardziej przerażony! Przeżywam jakieś swoiste déjà vu. I nie chodzi to zupełnie o wrażenie powtórnego przeżywania zaistniałej sytuacji, albowiem nigdy nie przeżyłem takowej, czyli poznania Kogoś kto z taką determinacją zabiegałby o moje względy. To dzieje się po raz pierwszy! Tytułowe déjà vu polega na "przerażającym" odczuciu, że słowa które do mnie kierujesz płyną ze świadomości kobiety jawiącej się ... nie śmiej się ... jako idealnej. To tak jak Stachura wymyślił sobie kobietę idealną w postaci jabłonki z którą rozmawiał, z którą robił wszystko, tak Ty potrafisz ubrać w słowa swoje oczekiwania, które trafiają dokładnie w centrum tarczy moich troszkę zapomnianych oczekiwać, spotykają się w tym samym miejscu i w tym samym czasie.
Tłumaczę to w sposób prosty, czyli typowością swoich oczekiwań. Jako zwyczajny mężczyzna mam zwyczajne oczekiwania, ale sam do końca w to nie wierzę co piszę. To wrażenie jest porażające! To tak jakbyś Ireno wyciągała szufladkę z gotowym tekstem z napisem "Zaufanie", potem drugą z napisem "Wybrany" i ja łykam to jak pelikan ryby, ba jak marabut :)
Mam nadzieję, że nie jestem poddany eksperymentowi, a jedynie wyjątkowemu szczęściu. Nie wiem Droga Ireno dokąd nas ta pisanina ostatecznie doprowadzi ale wywarła na mnie piorunujące wrażenie. Powoli z każdym Twym listem wraca wiara w ideały, młodzieńcza werwa ba nawet ufność dziecka. Z tym ostatnim to lekko przesadzam :) Wraca nadzieja na trzy cnoty kardynalne: wiarę, nadzieję i miłość.

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)

Wątki:

Moje ostatnie wiersze

Rozkosz

Licznik

Odsłon: 8943
Osób: 8735
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017