Forum

Wątek - Zmiany - profil użytkownika
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2012-09-18 16:17:28

Stworzyliśmy nowe profile użytkownika, uwzględniające rangi zdobywane dzięki aktywności w wortalu. Więcej informacji o rangach: www.granice.pl/forum.php?content=post&id_p=530&id_k=530 Od dziś prezentujemy profilach kompletne biblioteczki użytkownika w wygodny do przeglądania sposób, dodane przez Was zdjęcia, Waszą aktywność i twórczość zamieszczoną w serwisie. Dzięki temu można stworzyć zupełnie nową wizytówkę czytelnika, która stanie się prawdziwą dumą każdego. Wizytówka może też obejmować adres Waszego blogu! Warto po zalogowaniu się, kliknąć przycisk "Moje konto", a następnie "Więcej opcji" i wybrać "Ustawienia" w sekcji "Opcje". Tam możecie uzupełnić swoje imię i nazwisko oraz zdecydować, czy mają być one widoczne w profilu. Możecie też wybrać, czy przez system wewnętrznej poczty będzie mógł do Was pisać każdy użytkownik serwisu. Ponadto tu ustawicie adres swojej strony internetowej lub blogu, który wyświetlał się będzie w profilu. Ponadto w obrębie profili użytkowników - na przykład tutaj: www.granice.pl/biblioteczka,slk.html testujemy nowy sposób dodawania książek do biblioteczki Prosimy o sprawdzenie go, sprawdzenie, czy działa i czy jest funkcjonalny, oraz o komentarze. Zapraszamy do przedstawiania swoich uwag w tym wątku i mamy nadzieję, że wszelkie zmiany przypadną Wam do gustu.
Pilar
Avatar użytkownika - Pilar
2012-09-18 16:38:33

Jak dla mnie zmiany na duży plus; zarówno wizualny, jak i funkcjonalny. W biblioteczce nadal przydałaby się możliwość dodanie jednej książki do kilku opcji, jak pisała Mimozami. W moim przypadku jest tak, ze książki, które mam w swojej biblioteczce mam, przeczytałam i często wracam. Nowy sposób, jak najbardziej prostszy:) Oby tak dalej :) Pozdrawiam.
Beata
Avatar użytkownika - Beata
2012-09-18 19:56:19

Wydaje mi się, że brakuje rangi publicysty, skoro jest dział publicystyki.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
slk
Avatar użytkownika - slk
2012-09-18 20:32:58

Beata - tu jest problem, bo to na razie bardzo niszowy dział. Pilar, angela - dziękujemy! Co do możliwości dodania jednej książki do kilku opcji - popracujemy nad tym.
Mimozami
Avatar użytkownika - Mimozami
2012-09-19 16:44:41

Bardzo cieszą mnie najnowsze zmiany. Profil wygląda teraz o wiele bardziej atrakcyjnie. Podoba mi się szybkie dodawanie książek z poziomu profilu innego użytkownika, ale chyba też 'normalne' uzupełnianie biblioteczki zostało poprawione, bo, jakimś dziwnym trafem, wszystko mi się poprawnie wyświetla zamiast pustych stron. Nareszcie będę mogła uzupełnić swoją biblioteczkę, bo wygląda tutaj marnie.
Nektrus
Avatar użytkownika - Nektrus
2012-09-19 22:52:56

Naprawdę pracujemy nad wszystkim : ) i cieszymy się że wam się podoba!
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2012-09-20 12:28:49

A czy rozpędem owych zmian dotknie "nuta świeżości" również sklepik?
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2012-09-20 15:54:08

Nasunelo mi się to samo pytanie.
Geronimo26
Avatar użytkownika - Geronimo26
2012-09-20 18:46:45

Tak sobie myślę, iż można by np ustalić, iż co 2 miesiące np. 10 dnia każdego miesiąca będzie dodawana jedna, 2 lub 3 nowe książki do sklepiku..wóczas nikt by nie musiał się dopytywać o nowe pozycje w sklepiku
Mimozami
Avatar użytkownika - Mimozami
2012-09-20 19:38:57

Ale wtedy byłyby czaty an książki i kto ma lepszy Internet, ten by je zgarnął i znowu byłby płacz i zgrzytanie zębami,z ę nie jest sprawiedliwie. Jestem za częstszymi aktualizacjami, ale za konkretną datą chyba nie.
Geronimo26
Avatar użytkownika - Geronimo26
2012-09-20 19:42:17

Jak zawsze kobieta znajdzie słaby punkt męskiego planu..;) Ale tak serio, to masz rację.
slk
Avatar użytkownika - slk
2012-09-21 08:40:56

To może tak: staramy się, żeby nowe książki pojawiały się w sklepiku co najmniej raz w miesiącu. Nie patrzymy w kalendarz, ale wydaje mi się, że tej częstotliwości dotrzymujemy. Postaramy się dodawać je częściej, ale tu dochodzą dodatkowe problemy - dość dużo w serwisie robimy, sporo przy nim pracujemy i wprowadzamy zmian, a wysyłka pochłania i czas, i koszty. Niemniej jednak - spodziewajcie się w sklepiku nowości... jeszcze dziś :)
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2012-09-21 10:48:37

A odchodzac lekko od tematu. Chcialabym spytac, za co mozna otrzymywac punkty (procz dodawania ksiazek i logowania). Czy beda jakies nowosci zwiazane z punktami?
slk
Avatar użytkownika - slk
2012-09-21 11:21:17

Punkty można otrzymać za: Logowanie - 10 pkt (raz dziennie). Dodanie do bazy książki, po zaakceptowaniu jej przez redakcję - 5 pkt Dodanie pozycji do biblioteczki - 1 pkt. Dodanie komentarza - 1 pkt. Wygrana w konkursie "Wiersz tygodnia" - 1000 pkt. Dodanie recenzji i zaakceptowanie jej przez redakcję - o ilości punktów decyduje redaktor, zwykle jest to ok. 350 pkt. ale czasami w ramach motywacji dajemy 500 punktów, zaś w przypadku tekstów wybitnych - nawet 2000-3000. Tak sytuacja wygląda w tej chwili. Dochodzą tu różnego rodzaju konkursy, w których nagrodami są punkty (ostatnio konkurs z tłumaczeniem wiersza Kyry Galvan - rozstrzygniemy go jeszcze dziś) Ponadto za dodanie w danym tygodniu większej ilości interesujących książek do naszej bazy danych w piątki przyznawać będziemy punkty "ekstra". W tym tygodniu po 250 punktów otrzymali jusia, daniello99 i figlarna24. Będzie jeszcze jedna możliwość zdobycia sporej liczby dodatkowych punktów. O tym jednak opowiemy dopiero po wprowadzeniu paru zmian :)
Mimozami
Avatar użytkownika - Mimozami
2012-09-21 13:52:19

W zasadzie, 1 punkt za post na forach mógłby pomoc w rozruszaniu forum *siła sugestii*
slk
Avatar użytkownika - slk
2012-09-21 14:41:13

Zmiana kolejna: pytaliście o "czarną listę". Zmieniliśmy sposób jej funkcjonowania - wystarczy po zalogowaniu najechać na "Moje konto" w prawym górnym rogu, następnie kliknąć "więcej opcji" i wybrać "Czarna lista" z sekcji "Społeczność". Tam można dodawać i usuwać użytkowników z czarnej listy - wystarczy zacząć pisać ich login. Dajcie znać, czy wszystko w porządku! Milena - jesteśmy na etapie "ciężkiego" myślenia, tylko boimy się spamu - tym bardziej, że chwilowo nie działa moderacja forum. Pomysł jednak sam w sobie wielce słusznym jest.
Lukrecja
Avatar użytkownika - Lukrecja
2012-09-21 14:56:56

Jestem zachwycona dodawaniem książek i ocen do biblioteczki :D Właśnie o coś takiego mi chodziło
Odpowiedz
1