Forum

Wątek - Shoutbox
← powrót

Kto Post
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2011-08-11 22:22:21

Witam szanowną administrację, jak i użytkowników portalu. Założyłam ten wątek, aby zachęcić Was do utworzenia na portalu chatu typu shoutbox. Jest to, jak możliwe większość wie, chat portalowy ogólny, na którym moga rozmawiać wszyscy użytkownicy portalu. Sądzę, że taka funkcja, pozwoliłaby na większą integracje użytkowników. Może to stać się "miejscem" spotkań portalowiczów, dzięki którym mogliby wymieniać się doświadczeniem, pośmiać się, czy poprowadzić dyskusje i lepiej się poznać. Wydaje mi się, że oprócz naszego czata, który niekiedy szwankuje, przydałoby się coś nowego. Zauwazyłam, że na wielu portalach funkcjonuje chat shoutbox i sami użytkownicy chwalą sobie tę opcje. Jak sądzicie, przydałby się na portalu chat ogólny?
Nektrus
Avatar użytkownika - Nektrus
2011-08-12 18:22:02

Da się zrobić ale co zrobić jak użytkownicy będą tam "niegrzeczni" ?
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2011-08-12 19:26:54

Można użyć opcji banowania na jakiś czas, po którymś ostrzeżeniu. Na niektórych portalach są również werbowani użytkownicy bądź nowi administratorzy, którzy o danych godzinach pilnują porządku na czacie i portalu. Sądzę, że na portalu powinny zostać wzmocnione formy kar, za naruszanie regulaminu przez użytkowników. Aby zapobiec w przyszłości awanturą itd., które niedawno miały miejsce na portalu. Co do tego aspektu jak na razie nie mam pomysłu, ale jak tylko coś przyjdzie mi do głowy, dam znać.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2011-08-12 19:27:44

Przepraszam za błąd, oczywiście - awanturom*
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2011-08-12 19:36:15

Również pomyślałabym, aby użytkownicy (zwłaszcza nowi) czuli się równi o konkursie na najlepszy wiersz bądź 3 wiersze jednego autora w danym dniu bądź tygodniu. Takie samo głosowanie jak na wiersz tygodnia, tylko z dodatkowym uzasadnieniem i połową punktów (500pkt.). Przydałoby się, coś w podobnym stylu, ponieważ zauwazyłam, ze dużo wierszy jest opuszczanych i niekomentowanych, większośc użytkowników wybiera swoich "sprawdzonych" autorów i nieczęsto zwraca uwage na innych, a zwłaszcza nowych. Można byłoby równiez stworzyć weekendowe warsztaty dla użytkowników, gdzie można byłoby wymieniać się spostrzeżeniami i wskazówkami. Przydałoby się wiecej integracji i rodzinnej,poetyckiej atmosfery, tak jak na przykład na portalu E-literaci bądź Polonistycznie.info. W końcu jesteśmy tutaj jak jedna, wielka poetycka rodzina.
czex83
Avatar użytkownika - czex83
2011-08-13 00:25:21

Zgodze sie z Ratty banowanie to dobra metoda na niegrzecznych uzytkownikow
czex83
Avatar użytkownika - czex83
2011-08-13 00:27:02

ale ilosc tych banów musi byc ustalona żeby ktoś nie drwił sobie w nieskończoność,mówiąc prościej notoryczne obrazanie innych powinno skutkować całkowitym usunięciem z portalu
czex83
Avatar użytkownika - czex83
2011-08-13 00:31:33

jeszcze jedno liczba dodawanych pakietem wierszy przez jednego uzytkownika tez powinna byc ograniczona bo to wprowadza chaos i zabija talent nowych uzytkownikow ktorzy tez chcieli by zaistniec,ich wiersze są pomijane lub po prostu ogrom wierszy starych uczestników przytłacza żółtodziobów
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2011-08-13 00:34:19

Lepszym określeniem byłoby - debiutanci
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2011-08-13 00:48:35

W wolnej chwili przemyślałam sprawę i mam oto następujące propozycje, co do kar za łamanie regulaminu wortalu: 1. Karne punkty (odejmowanie z konta) 2. Obniżanie średniej wierszy bądź opowiadań (na dany okres czasu, bądź zablokowanie możliwości stawiania oceny 6 do tekstów użytkownika - zauwazyłam, że większość osob tutaj publikuje dla oceny 6, a nie dla prawidziwego cieszenia się z poezji) 3. Zablokowanie użytkownikowi możliwości oceniania bądź komentowania utwórów innych użytkowników. 4.Za naruszenie godności osobistej - publiczne przeprosiny 5. Usunięcie konta 6. Zbanowanie na określony czas 7. Zablokowanie możliwości udziału w konkursie na "Wiersz Tygodnia" PS: Zgadzam się, powinno być ograniczenie do 2 wierszy na dzień.
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2011-08-13 12:54:03

Ja jednak pozostałabym przy ograniczeniu do dwóch dziennie, dałoby to możliwość porównywania tekstów użytkownika i oceny jego poziomu.
Nektrus
Avatar użytkownika - Nektrus
2011-08-14 19:53:44

Odpowiadam po kolej: 1. Nie będziemy na razie odejmować zdobytych punktów 2. Przy poezji tak jak przy opowiadaniach oceny będą wymagały komentarza 3.Za 10 naruszeń w jedynym cyklu (30 dni) użytkownik traci możliwość oceniania i komentowania czegokolwiek na okres 30 dni 4. Za naruszenie godności osobistej bezpośrednio jest ban dożywotni 5. Nie kasujemy kont banujemy dożywotnio 6. Na prośbę użytkownika po dłuższym czasie konto może zostać odwieszone na warunkach indywidualnych do tej pory mamy taki 1 przypadek 7. Ta blokada wchodzi w życie czasami z woli admina przy naruszeniach przy WT. Ilość wierszy jest ograniczona do 3, czasem wydaje się to mało ze względu na start publikacji w portalu i posiadaniu 300 wierszy, prawdopodobnie wejdzie zasada publikuj dowoli na głównej każdego dnia tylko pierwszy wiersz. Czat będzie zrobiony.
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2011-08-14 20:34:48

Dziękuję za odpowiedź. Cieszy mnie wiadomość o powstaniu czata. Pozdrawiam R.A. :)
Odpowiedz
1