Forum

Wątek - Piosenka artystyczna
← powrót

Kto Post
Natalia_Katarzyn
Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
2013-12-09 10:08:51

Ja od dawna słucham przeważnie piosenki artystycznej. To spotyka się z różną reakcją moich rówieśników, chociaż już nieco się przyzwyczaili. Może możecie mi polecić kogoś poza Michałem Bajorem, Markiem Grechutą, Anną Treter czy Magdą Umer? Pozdrawiam N.K. z http://mojportret.blogspot.com/
just_monca
Avatar użytkownika - just_monca
2013-12-09 11:28:19

Polecam Ci Andrzeja Poniedzielskiego - którego osobiście uwielbiam, Elżbietę Adamiak, która śpiewa utwory napisane przez pana Andrzeja a także śpiewa z nim w duecie.
Cairine
Avatar użytkownika - Cairine
2014-02-23 01:28:58

Wiem, że Ewa Błaszczyk też śpiewa, teraz Magdalena Kumorek wydała też płytę, ale jeszcze jej nie słyszałam. Może spróbuj posłuchać :) Ja lubię Pod Budą (pewnie wiesz, że to zespół Anne Treter), Gościniec, SDM...
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
gall_anonim
Avatar użytkownika - gall_anonim
2014-03-18 14:58:36

Ja również przepadam za SDM. Ostatnio natrafiłem w sieci na stronę z tekstami piosenek: http://teksty.wywrota.pl/ a tam m.in. ich nieśmiertelna "Czwarta nad ranem".
DAMONXYZ90
Avatar użytkownika - DAMONXYZ90
2014-05-08 10:10:05

Słucham. I lubię. Sojka, SDM, Turnau, Szweda, Wolna Grupa Bukowina. I te wszystkie zespoły które śpiewają jeszcze prócz poezji śpiewanej piosenki turystyczne. Szczególnie zespół Dnieje. Bo uwielbiam teksty Tuwima. Nie na co dzień nie, ale raz na jakiś czas. Muszę mieć po prostu humor na taką muzykę.
buba1i1
Avatar użytkownika - buba1i1
2014-05-18 08:16:44

Najczęściej sięgam po wspomnianych już wcześniej: Grzegorza Turnaua i Stare Dobre Małżeństwo. W ciut mniejszym stopniu słucham Ewy Błaszczyk, Magdy Umer i Jacka Wójcickiego.
Efa
Avatar użytkownika - Efa
2014-05-22 08:03:47

Można jeszcze spróbować Wojciecha Młynarskiego. Myślę, ze Annę Marię Jopek też można by zaklasyfikować jako piosenkę artystyczną. Jak sądzicie?
ProJaye77
Avatar użytkownika - ProJaye77
2014-06-02 12:04:21

Ja Annę Marię Jopek w zasadzie zakwalifikowałabym do muzyki artystycznej, uważam, że jej muzyka jest interesująca i zdecydowanie odbiega od zwykłej popularnej muzyki, Anna tworzy coś niezwykłego, co wzrusza, wycisza i jednocześnie porywa:) czasem dobrze posłuchać tych starszych hitów..Pytanie czy zawsze trzeba no czasem jednak nie warto i czasem będzie okej wejsc na strone http://wsieci.yolasite.com/
Cruz2201
Avatar użytkownika - Cruz2201
2014-07-11 13:09:17

Z poezji śpiewanej Marcina Świetlickiego lubię. Właśnie siedzę sobie w mieszanku przy ulicy Ślicznej, moi wspólokatorzy śpią po imprezie, a ja się kulturalizuję, słuchając kochanego SDM-u i w między czasie odpisując na maile.
tonisha77
Avatar użytkownika - tonisha77
2014-07-20 13:26:36

Ja uwielbiam Michała Bajora i Stare Dobre Małżeństwo, jednak zdziwiona jestem, że nikt tutaj nie wymienił jednego z lepszych (i bardziej przystępnych) polskich tenorów, jakim jest Jacek Wójcicki. Wprawdzie teraz śpiewa głównie w programach dla dzieci (ale nie tylko, bo udziela się też w teatrze), ale swojego czasu nagrał dużo świetnej muzyki artystycznej.
PROKHADIJAH91
Avatar użytkownika - PROKHADIJAH91
2014-07-21 17:41:09

Należę do bardzo emocjonalnych duszyczek i przy tym bardzo wrażliwych, więc nie raz zdarza mi się płakać z zachwytu na czymś pięknym, to że ze smutku, to mniej nietypowe. Zdarzało mi się plakać słuchając płyty Żebrowskiego, choć recenzje bywały różne, ja uwielbiam tę płytę
Delphia82
Avatar użytkownika - Delphia82
2014-07-24 10:43:04

Dla mnie artystyczną muzyką jest bez wątpienia muzyka klasyczna, utwory Vivaldiego są według mnie wspaniałe Antonio skomponował wspaniałe Cztery Pory Roku z czego najbardziej podoba mi się Wiosna, to dopiero się nazywa muzyka artystyczna:)
DrJorge2660
Avatar użytkownika - DrJorge2660
2014-07-24 13:42:46

Ja kiedyś przez przypadek znalazłam się we Wrocławiu na przeglądzie piosenki aktorskiej i od tamtego czasu zakochałam się w piosence aktorskiej, żadna inna muzyka nie niesie ze sobą tyle emocji dla mnie jest to bardzo wzruszające
CINDERELLA94
Avatar użytkownika - CINDERELLA94
2014-08-16 20:30:04

Czy znacie jakieś ciekawe piosenki aktorskie, intepretacje? Nie znalazłam, na razie, w sieci strony, na której byłyby filmiki z nagraniami, np. z historii festiwalu. Oprócz you tube. Znacie takie strony? Od wczoraj jestem zakochana w Millhaven - w tej piosence i różnych jej interpretacjach.
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2014-08-16 21:50:14

Dyskusja się jeszcze toczy, więc ja polecam Jacka Kaczmarskiego.
McLukasz2274
Avatar użytkownika - McLukasz2274
2014-08-23 20:38:14

Gorąco polecam dwie składanki z cyklu "Kraina Łagodności" - tam też można znaleźć ich piosenki. Warto mieć. Prawdziwy balsam dla duszy. Bardzo wymowna, prawdziwa, raczej przytłacza, nie owija w bawełnę. "już nigdy nie będziemy kochać...tak jak kiedyś"
Bess73
Avatar użytkownika - Bess73
2014-09-16 23:19:32

Gorąco polecam dwie składanki z cyklu "Kraina Łagodności" - tam też można znaleźć ich piosenki. Warto mieć. Prawdziwy balsam dla duszy. Zawsze odkrywam coś nowego i niezmiernie docierającego do głębi mojego serca
ecolibby74
Avatar użytkownika - ecolibby74
2014-09-19 12:50:24

Jedna z moich ulubionych piosenek z tego nurtu muzyki :) "Z nim będziesz szczęśliwsza Dużo szczęśliwsza będziesz z nim Ja cóż - włóczęga, niespokojny duch Ze mną można tylko Pójść na wrzosowisko I zapomnieć wszystko."
mreliza2120
Avatar użytkownika - mreliza2120
2014-10-26 23:30:24

Ktoś wspominał wcześniej o "Przekleństwie Millheaven" w oryginale Nicka Cave'a. Polska adaptacja jest nawet znacznie lepsza! W ogóle powstały polskie interpretacje bodajże większości "Murder Ballads", jednak tylko ta jakoś zapada w pamięć ;) Najbardziej przerażająca jest w wykonaniu Katarzyny Groniec, za to najlepiej aktorsko Kinga Preis.
AnnaSinger
Avatar użytkownika - AnnaSinger
2017-06-07 23:11:27

Polecam moją płytę "Pragnienia" :-) Znajduje się na niej m.in. poezja Haliny Poświatowskiej, czy ks. Twardowskiego, ale też moje autorskie utwory :-) Poniżej załączam link : https://www.youtube.com/watch?v=-6nV2ERjC6U Pozdrowienia :)
Odpowiedz