Forum

Wątek - Jak zwiększyć popularność sklepu z ksiązkami?
← powrót

Kto Post
Celimen32
Avatar użytkownika - Celimen32
2018-06-12 16:32:18

Witajcie,
prowadzę  sklep internetowy z książkami, chciałabym zwiększyć zainteresowanie swoimi produktami, zastanawiam się od czego zacząć? Może mi podpowiecie? Koleżanka podpowiada mi abym skorzystała z usług tej firmy https://www.inseo.pl/ która profesjonalnie zajmuje się marketingiem i pozycjonowaniem.

Nektrus
Avatar użytkownika - Nektrus
2018-06-14 10:22:40

Reklama na granice.pl jak nic pomoże !

Anytsuj
Avatar użytkownika - Anytsuj
2018-06-22 23:22:51

Cześć,

myślę, że przede wszystkim, warto zainwestować w pozycjonowanie. Mimo wszystko musisz mieć świadomość (i pewnie masz), że księgarnie internetowe to dość trudna branża, dlatego, że na rynku jest kilku dużych graczy, którzy są mega popularni, ale też oferują dobre ceny i promocje. Warto, żebyś zastanowiła się czym kierują się klienci kupujący książki i czym możesz zachęcić do zakupu u Ciebie zamiast w Empiku, Gandalfie czy Świecie Książki. Może niszowe pozycje drobnych wydawnictw? Albo nastawienie się na nowości wydawnicze? Warto znaleźć coś, co będzie Cię wyróżniać na tle innych, ale pamiętaj, że bardzo ważne dla kupujących książki, są niestety ceny.

Jeśli chodzi o sposoby rozreklamowania takiego biznesu, to ja chyba spróbowałabym założyć sklepowego bloga i go rozwijać- czytelnicy bloga będą na pewno zaglądali też do Twojego e-sklepu. Kolejny pomysł- współpraca z blogerami. Wśród blogów z recenzjami książek cały czas popularny i powszechny jest barter (recenzje z linkiem do strony www zlecającego za egzemplarz recenzencki), więc to dość tania forma promocji. Innym sposobem może być organizowanie konkursów, np. na portalach społecznościowych.

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
trevorek
Avatar użytkownika - trevorek
2019-02-07 09:04:18

no bez seo nie pójdzie

Lato
Avatar użytkownika - Lato
2020-01-20 13:14:40

Pozycjonowani epewnie jest podstawą

milego_dnia
Avatar użytkownika - milego_dnia
2022-06-06 11:10:36

Może pomoże odłożenie cukru? 

Odpowiedz
1