Forum

Wątek - jak wydać
← powrót

Kto Post
dedal23
Avatar użytkownika - dedal23
2013-08-30 20:28:52

Witam - mól Login dedal 23 Napisałem książkę, której Manuskrypt przesłałem do kilku Wydawnictw. Od trzech, wkrótce otrzymałem odpowiedź. Każde z nich, wymaga jednak własnego wkładu finansowego. W całości, bądź w połowie. Ja takich środków nie posiadam, a mój wiek (84 lata)uniemożliwia mi uzyskanie kredytu bankowego. Czy w Polsce można wydać Książkę za darmo, nawet z przeniesieniem praw majątkowych na Wydawnictwo ?
Nektrus
Avatar użytkownika - Nektrus
2013-09-02 08:14:41

Tak można jak książka jest dobra, na początek polecam wydanie w postaci e-booka.
barbarella90
Avatar użytkownika - barbarella90
2014-01-08 14:31:15

No właśnie jaki jest przybliżony koszt wydania książki?
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
dallea
Avatar użytkownika - dallea
2014-03-16 11:43:10

a jakiej książki? To wszystko zależy od ilości arkuszy wydawniczych, jakości papieru, oprawa miękka czy twarda, ile korekt, etc. Nektrus dobrze pisze - ja również zaczęłabym od ebooka, szczególnie, że można go zrobić samemu.
Vanillivi
Avatar użytkownika - Vanillivi
2014-12-08 05:22:04

Można, ale musi być to książka dobra warsztatowo. Wtedy można nawet dostać zaliczkę. Firmy o których Pan pisze, to prawdopodobnie nie tradycyjne wydawnictwa, lecz firmy wydające na zasadzie - płacisz i masz trzysta egzemplarzy do rozprowadzenia wśród znajomych. Jeśli komuś zależy na karierze literackiej, zdecydowanie odradzam tę drogę. Jeśli wydanie ma być bardziej symboliczne, dla bliskich, można się w to bawić. Ebooki nie wydają mi się dobrym pomysłem dla debiutanta - mało kto je kupuje, a jeśli już to znanych, którzy wydali książki na papierze. Z ręką na sercu, kto z was zapłaciłby za ebook nikomu nie znanego debiutanta?
zofija
Avatar użytkownika - zofija
2017-05-25 13:29:01

Najtaniej jest jednak wydać ebook. Kosztuje to grosze w porównaniu do kosztów druku. A jak zacznie się sprzedawać to można zrobić wydruk. Tak mi podpowiedzieli w rozpisani.pl
grafik
Avatar użytkownika - grafik
2017-06-20 13:20:44

Bo niestety tradycyjne wydawnictwa wymagają, abyś to ty opłacił koszt druku, korekty i składu, a potem dostajesz maksymalnie 30% zarobków ze sprzedaży. Na szczęście wspomniany self publishing działa inaczej. Faktycznie jak dla mnie najlepszą ofertę mają rozpisani.pl i też myślę nad wydawaniem z nimi.
Odpowiedz
1