Forum

Wątek - 'Paskudna dziewczyna', czyli o dziewczynie-małpie słów kilka
← powrót

Kto Post
Wega
Avatar użytkownika - Wega
2010-09-20 14:52:28

Zatem niedawno skończyłam czytać i chciałam Was z nią zapoznać ;) Historia jest niebanalna, bo oparta na autentycznych perypetiach Julii Pastrany, czyli kobiety-małpy, która z powodu swojej owłosionej skóry i zniekształconej twarzy, byłą główną atrakcją "spektakli dziwaczności" w całej XIX-wiecznej Europie. Zresztą, krótki opis: W połowie dziewiętnastego wieku dwie młode kobiety wędrują po Europie dając występy. Pierwsza z nich jako „kobieta-małpa” jest gwiazdą jednoosobowego gabinetu osobliwości, druga jest młodą tancerką, której uroda służy temu, by uwydatnić wynaturzenie gwiazdy. Subtelnie i ze stylem Margrit Schriber opowiada o brzydocie i pięknie, o poruszającej przyjaźni, ale też o brutalnej żądzy sensacji i bezwzględności naukowego pędu do wiedzy. Czyta się świetnie, także polecam.
miska_m
Avatar użytkownika - miska_m
2012-04-28 23:00:21

Fajnie, wielkie dzięki za obszerny opis, uwielbiam książki Margrit Schiber i bardzo mnie to zainteresowało muszę przyznać szczerze:) Tylko nie ma jej u mnie w bibliotece, a aby kupić to drogo wszędzie;) poczatuje może na bookson.pl albo na allegro wynajdę coś tanio;)
Odpowiedz
1