Forum

Wątek - 10 książek, które skłonią nastolatków do czytania!
← powrót

Kto Post
Mamut
Avatar użytkownika - Mamut
2012-06-22 12:53:09

Bardzo, bardzo się cieszę z przyznanych mi punktów. Zupełne zaskoczenie, nie spodziewałam się, zdawało mi się, że zaproponowałam oczywiste tytuły.
magdamus
Avatar użytkownika - magdamus
2012-07-01 14:30:04

Z opóźnieniem - gdyż nie mogłam tu zaglądać - ale niezwykle serdecznie - DZIĘKUJĘ i także gratuluję pozostałym zwycięzcom :)!
trevorek
Avatar użytkownika - trevorek
2014-04-29 21:37:28

super jest ta lista. niestety, znając ludzi, bardzije by ich zaciekawiła ta: http://xiegarnia.pl/artykuly/10-najbardziej-perwersyjnych-ksiazek/
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
sara7
Avatar użytkownika - sara7
2015-03-31 21:32:34

Dla mnie od niedana hitem jest "Szalona siódemka - Wakacje". Doskonała książka dla nastolatków ( a przy okazji rodziców). Pełna humoru, ciepła i akcji. Grupa szalonych przyjaciółek wyrusza na wakacje do ciotki na wsi. Co tam się dzieje przebija wszystkie odcinki cwaniaczków razem wzięte. Zaraża humorem i gwarantuje doskonałą rodzinną zabawę przy czytaniu.
dunikowski
Avatar użytkownika - dunikowski
2015-07-06 19:29:05

Może tutaj znajdziecie coś interesującego: http://www.dzikabanda.pl/wieksze-kawalki/rankingi/100-najlepszych-ksiazek-dla-dzieci-i-mlodziezy-30-21/
annusiaak
Avatar użytkownika - annusiaak
2015-08-12 16:34:02

ja jako nastolatka czytałam przeróżne książki, i takie bardziej dla chłopców, i takie bardziej dla dziewczyn. Zresztą dalej lubię czytać powieści przeznaczone dla młodzieży:) Oto te, które najbardziej utkwiły mi w pamięci: wszystkie książki Astrid Lingren, seria Pan Samochodzik, "Winnetou", "Emilka ze Srebrnego Nowiu", "Mała Księżniczka", "Opowieści z Narni", seria "Przygody Tomka Wilmowskiego", "Małe Kobietki", "Heidi", a bardziej współcześnie: "Świetlna układanka", "Eleonora i Park", "Koralina", "Gwiazd naszych wina", "Igrzyska śmierci", "Atramentowe serce", książki Doroty Terakowskiej i Małgorzaty Musierowicz
nkuc82
Avatar użytkownika - nkuc82
2015-09-26 23:16:14

Niektóre z tych list są naprawdę w porządku, choć ja bym się raczej skupił na kwestii kogo trzeba nakłaniać do czytania? Wiadomo nie od dziś, że jedną z podstawowych grup społecznych, które dość solidnie stronią od kartek są pracownicy fizyczni, a konkretnie mam tu na myśli rolników. To nie zarzut, a stwierdzenie faktu. Może więc zamiast takim robotnikom proponować kolejne dzieła literatury pięknej, trzeba by zacząć od czegoś bardziej prozaicznego, jak http://sklep.wsip.pl/wyszukiwarka-zaawansowana/wyniki-wyszukiwania/?search[grupy_uid]=212491 i poczekać na efekt ;)
anim
Avatar użytkownika - anim
2016-02-09 16:12:10

Hmm trochę trudna sprawa, bo każdy lubi coś innego. Ale ja od siebie mogę polecić książki E.E. Schmidta, lubię tego autora, bardzo ciekawie pisze, porusza różne problemy. Niedługo się ukaże jego nowa książka Zazdrośnice, sama się jej bardzo nie mogę doczekać. I myślę, że to jest jedna z tych książek, która spodoba się i młodzieży i jej rodzicom.
jestemanetka
Avatar użytkownika - jestemanetka
2016-03-30 11:48:25

Najważniejsze to znaleźć książki, które nastolatka zainteresują. Ze swojej strony polecam wszystkie książki Ricka Riordana. Na pewno wielu nastolatków będzie zachwyconych. Ten autor czerpie pełnymi garściami z mitologii, nawet łączy umiejętnie grecką i egipską. Na początek dobra będzie najnowsza książka "Berło Serapisa i inne opowiadania". Wszystkie najlepsze historie w jednym miejscu i do tego kilka nowych. Tak ciekawie napisane, że można czytać całą noc.
asiapaczu
Avatar użytkownika - asiapaczu
2016-05-23 13:30:03

Najlepiej to czytać książki o rozwoju duchowym takich jak "Jesteś Cudem" Reginy Brett. Dodatkowo edukować się materiałami dostępnymi na stronach typu Aztekium.pl :) Znajdziecie tam klasycznego Mickiewicza, ale nie tylko! Pozdrawiam! :)
dziwonia
Avatar użytkownika - dziwonia
2016-06-06 13:27:51

Cała "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz - teraz chyba osiągnęła ilość kilkudziesięciu tomów.
ereka
Avatar użytkownika - ereka
2016-10-18 21:45:17

Ja myślę, że przede wszystkim nowości wydawnicze skłaniają nastolatków do czytania. Do tego historia powinna być wciągająca, lekka i najlepiej jeśli występuje miłość pomiędzy bohaterami. "Uwikani" idealnie pasują http://www.taniaksiazka.pl/uwiklani-hudson-laurelin-paige-p-776851.html
Gardel
Avatar użytkownika - Gardel
2016-10-29 19:45:59

Mój syn zaczął czytać pod wpływem - jak wielu innych nastolatków - Harrego Pottera, Władcy Pierścieni i Ricka Riordana. Tego ostatniego wyjątkowo sobie upodobał, szczególnie że Riordan wydaje co chwila nowe powieści. Ostatnio wypuścił "Młot Thora', którego akcja rozgrywa się w świecie nordyckich Bogów i synek przepadł ;) Fajnie, bo nigdy nie mamy problemu z pomysłem na prezent dla niego..
Zireael
Avatar użytkownika - Zireael
2016-12-05 14:36:16

Ja moge zaproponowac Cykl demoniczny(8 czesci , 2 ostatnie jak na razie sie nie ukazaly ), Trylogia "Czlowiek Nikt" , "Nieludzie" , "Miecz i Kwiaty"(dla fanow dlugich opisow), "Demi-monde" ,"Wiedzmin" ,"Teoria Niczego" , Cykl Night School (5 czesci ) , " Ostateczny Cel" , "Merde rok w Paryzu "..... Jak cos mi wpadnie jeszcze do glowy to dam wam znac :) PS: sorry za brak polskich znakow , ale pisze z francuskiego komputera (system AZERTY)
genesis
Avatar użytkownika - genesis
2016-12-19 19:09:39

Potwierdzam - Riordan naprawdę się sprawdza jeśli chcecie zachęcić dzieciaki do czytania. :) Ostatnią jego książkę, "Młot Thora bodajże się nazywała, moje dzieci przeczytały w ciągu dwóch dni. Więc radzę od razu kupować całe pakiety książek, zresztą teraz w okresie świątecznym są na nie niezłe promocje. Moje dzieciaki szczególnie sobie zachwalały serię "Percy Jackson i bogowie olimpijscy". W przyszłym roku spróbujemy je zachęcić do czegoś jeszcze innego oprócz fantastyki. ;)
mariolalew
Avatar użytkownika - mariolalew
2016-12-29 06:10:14

Niedawno miała miejsce premiera "Grzesznika" o Magie Stiefvater, to już kolejna czesc serii, którą bardzo mogę polecić. Grzesznik spodoba się bardzo tym, którzy marzą o karierze muzycznej. ;) Fajne błyskotliwe dialogi, przyjemny język, dobry pomysł na prezent, często czytam w tramwaju. Nie wymaga nadmiernego skupienia, ale fabuła jest wciągająca i zachęca do jej pochłaniania.
Matecz
Avatar użytkownika - Matecz
2017-01-13 08:33:33

Bardzo dobra lista i dobrze, że nadal jest uaktualniania. Zauważyłam w ostatnim czasie większe zainteresowanie Percy Jacksonem, ale niektóre tytuły były mi obce. Mam za zadanie wybrać jakiś prezent dla nastolatka i miałam z tym spory problem. Przejrzałam sporo w księgarni online motyleksiazkowe, bo tam jest wiele mniej popularnych książek, a zależało mi, żeby nie powtórzyć prezentu. Dzięki wam mam wiele tytułów do wyboru, nie tylko takich typowych hitów, ale właśnie mniej znanych książek.
agnieszka3201
Avatar użytkownika - agnieszka3201
2017-02-03 12:07:55

Fanom fantastyki polecam książki Marka Pietrachowicza (Mądrość Wiedźmy, Gwiezdna twierdza, Zielony Las Nadziei) ale również Morfiriona Pawła Skrobanka
zofija
Avatar użytkownika - zofija
2017-05-09 13:55:34

Teraz jest bardzo popularny serial 13 reasons why, wyprodukowany na podstawie książki. Myślę, że to zdecydowanie może zaciekawić nastolatków skoro serial jest sukcesem.
monia_b
Avatar użytkownika - monia_b
2017-06-07 11:02:02

do czytania skłania - dziennik cwaniaczka i tego typu książki, np. nie ze mną takie tere-fere! to książki pisane specjalnie z myślą o dzieciach! więc na bank skłonią do czytania. są śmieszne, zabawne, więc wciągają. niby wydają się grube, ale duże litery i grafika sprawiają, ze czyta się szybko! :))
Odpowiedz