Forum

Wątek - Najpiękniejsze cytaty o miłości
← powrót

Kto Post
takahe
Avatar użytkownika - takahe
2014-01-28 11:44:31

Miłość to nie tylko "Kocham Cię" ale także "słucham","szanuję","zaufaj mi".
myszaj
Avatar użytkownika - myszaj
2014-01-28 11:56:24

Mój mąż mówi: "Miłość jest jak roślinka którą trzeba pielęgnować." Proste i prawdziwe.
izabela81
Avatar użytkownika - izabela81
2014-01-28 11:58:07

"Bo tak naprawdę prawdziwa miłość przychodzi czasem w ostatniej chwili. I bywa zaspana i zziajana. I wcale nie próbuje zrobić niczego zaskakującego z rzodkiewek. A jednak od razu się wie, że to ona. I wtedy trzeba stanąć w drzwiach. Nie wolno miłości wypuścić z zamku". Artur Andrus - Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i innych ("Rzodkiewkowa królewna") http://www.granice.pl/ksiazka,bzdurki--czyli-bajki-dla-dzieci-i--innych,275486 "W miłości trzeba się napracować. Ona przychodzi do nas sama nie wiadomo skąd i dlaczego, ale to wszystko, co dla nas robi. Później musimy zajmować się nią sami. Kiedy jest za gorąco, schładzać, żeby się nic nie spaliło. Jak jest zimno, podgrzewać, żeby nie zamarzło. Jak coś się dzieje zbyt wolno, to przyśpieszać, a jak coś goni, tak że tracimy nad tym kontrolę, to zwalniać, bo w pędzie łatwo przeoczyć coś ważnego albo trudno uchwytnego". Anna Ficner-Ogonowska - "Alibi na szczęście" http://www.granice.pl/ksiazka,alibi-na-szczescie,253894 W tym cholernym życiu potrzebna jest miłość, która męczy, dusi i zabija... bez niej jest wielka pustka. – Jim Morrison
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
inspired7
Avatar użytkownika - inspired7
2014-01-28 13:00:23

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” - Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę". Nic dodać, nic ująć. Trafione w sedno.
ANN49
Avatar użytkownika - ANN49
2014-01-28 13:08:14

Piękny wiersz Juliana Tuwima, śpiewany przez Hankę Ordonównę... Miłość ci wszystko wybaczy smutek zamieni ci w śmiech miłość tak pięknie tłumaczy zdradę i kłamstwo i grzech.... Choćbyś ją przeklął w rozpaczy że jest okrutna i zła miłość ci wszystko wybaczy, bo miłość, mój miły, to ja ... Gdy pokochasz tak mocno, jak ja tak tkliwie, żarliwie, tak wiesz ... do ostatka, do szału, do dna, to zdradzaj mnie wtedy i grzesz. Bo miłość ci wszystko wybaczy ...
czarniutka21
Avatar użytkownika - czarniutka21
2014-01-28 13:49:27

baardzo trudno jest mi wybrać jeden cytat ;)) Miłość to takie coś, czego nie ma. To takie coś, co sprawia, że nie ma litości. To tak, jakby budować dom i palić wszystko wokół. Miłość to jest słuchanie pod drzwiami, czy to jej buty tak skrzypią po schodach. Miłość jest wtedy, kiedy do czterdziestoletniej kobiety wciąż mówisz moja maleńka i kiedy patrzysz, jak ona je, a sam nie możesz nic przełknąć. I wtedy, kiedy nie zaśniesz, zanim nie dotkniesz jej brzucha. Miłość jest wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz o tym, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić. Film "Sara"
vicky2205
Avatar użytkownika - vicky2205
2014-01-28 15:00:08

"...jak mam odnaleźć moją drugą połowę?Nie bojąc się ryzyka.Ryzyka,porażki,odrzucenia,rozczarowań.Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania miłości.Ten kto przestaje szukać przegrywa życie..." - Paulo Coelho
21betty
Avatar użytkownika - 21betty
2014-01-28 16:13:04

"Z różnych powodów ludzkość ponosiła fiaska miłosne. Ponosiła je bo była nieśmiała, bo nie miała warunków, bo zrobiło się późno, bo było za wcześnie, bo ona była jeszcze nie gotowa, bo on się wstydził, bo ją sparaliżowało, bo on się upił, bo ona za wcześnie się rozebrała, bo on powiedział coś głupiego, bo ona nagle sobie przypomniała, że musi zadzwonić do siostry, bo on nie zdjął skarpet, bo ona pół nocy spędziła w łazience, bo on był w takich nerwach, że co minutę ganiał do kibla, bo ona nawykowo mówiła do niego jak do męża: mordasku; bo on, siedząc na krawędzi łóżka, zaczął odpisywać na esemesa, bo ona nagle się rozpłakała, bo on nagle się roześmiał, bo ona cały czas znacząco chrząkała; bo jak on zduszonym głosem zapytał: kiedy się ostatnio kochałaś? - ona z pochopną szczerością odparła: wczoraj itp., itd. Z miliona powodów ludzkość ponosiła klęski miłosne. Ale miliard razy ponosiła klęskę, miliard razy do niczego nie doszło, ponieważ on nie wiedział, jak się ma przesiąść z fotela na kanapę. Miliard, a może miliard miliardów klęsk się wzięło stąd, że on nie umiał zająć pozycji pierwszej."
domisia06
Avatar użytkownika - domisia06
2014-01-28 16:26:58

Vincent van Gogh Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu.
wiktoria10
Avatar użytkownika - wiktoria10
2014-01-28 17:40:20

Moim ulubionym cytatem o miłości jest:"Miłość jest silniejsza od wszystkiego, nawet od śmierci. Są to słowa Jandy'ego Nelsona pochodzące z książki "Niebo jest wszędzie". Słowa te oznaczają,że miłości nie da nie się rozdzielić,zniszczyć.Jeżeli dwoje ludzi się kochają to miłość przetrwa na wieki!
ejakemilia
Avatar użytkownika - ejakemilia
2014-01-28 17:51:20

Uwielbiam Danielle Steel i jej sposób pisania. Książki o miłości czyta się szybko i z zaciekawieniem. Jeszcze z czasów szkolnych najbardziej pamiętam cytat z "Małego Księcia" -"Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku." Jestem mężatką, szczęśliwą mężatką, szczęśliwie zakochaną i mogę potwierdzić słuszność wspomnianych powyżej słów.
esia189
Avatar użytkownika - esia189
2014-01-28 17:54:37

Choć nie jestem wielką fanką twórczości Pana N. Sparks'a, to jednak tutaj trafił w sedno: "Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz."
esia189
Avatar użytkownika - esia189
2014-01-28 17:56:00

Choć nie jestem wielką fanką twórczości Pana N. Sparks'a, to jednak tutaj trafił w sedno: "Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz."
glaadys
Avatar użytkownika - glaadys
2014-01-28 18:20:26

,,Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach.'' Prawdziwa sentencja miłości. Słowa Paul'a Coelho odbijają się w naszym życiu. Czy ktoś z nas potrafi zrozumieć miłość? Czy potrafi ją okiełznać? Cytat ten autor napisał w swojej książce ,,Zahir'' i w każdym stopniu zawiera prawdę o miłości, która według mnie jest jak narkotyk.
Mandaryn89
Avatar użytkownika - Mandaryn89
2014-01-28 18:23:44

Ja nie znam zupełnie tego autora, ale po samym opisie pod książką spodziewam się ciekawego wypełnienia białych stron czarnym atramentem. Może kiedyś po niego sięgnę...
mimixa
Avatar użytkownika - mimixa
2014-01-28 18:27:26

Najpiękniejsze słowa wyrażające miłość są to słowa zapisana przez Halinę Poświatowską. Poniżej trzy jak dla mnie najpiękniejsze. nie umiem powiedzieć słowem nie słowem tęsknię ale rękoma zamykającymi przestrzeń ale krwią opływającą ręce Jesteś w moim tętnie odkrzykującym sobie powracającym do siebie wiecznie pamiętającym we mnie powstajesz najgłębiej i każdy oddech który na mrozie krzepnie przypomina że Jesteś... Jesteś dla mnie szeregiem zielonych liter dźwięczących miło, jesteś płaskim listem, który można całować nie czując nic. Twoje imię wypisane nisko przypomina sierść kota i przeciąga się podłużnie, gdy je wymawiam. Chciałabym cię dotknąć tak, jak dotykam twojego imienia. Ale boję się chwili, w której zobaczę twoje brwi i usta. Jest tyle linii uśmiercających tkliwość i tyle przyćmionych świateł nie szepczących o miłości. Chciałabym cię poznać dotykiem, chciałabym, żebyś przyszedł w nocy, pochylił się nade mną śpiącą i znowu odszedł jak księżyc. Przestałabym wpatrywać się w nieruchome okno i usnęłabym wtulona w zapach po tobie. Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę, to jest bardzo głupie nosić szminkę w kieszeni, gdy ty patrzysz na mnie tak poważnie, jakbyś w moich oczach widział gotycki kościół. A ja nie jestem żadną świątynią, tylko lasem i łąką-drżeniem liści, które garną się do twoich rąk. Tam z tyłu szumi potok, to jest czas, który ucieka, a ty pozwalasz mu przepływać przez palce i nie chcesz schwytać czasu. I kiedy cię żegnam, moje umalowane wargi pozostają nietknięte, a ja i tak noszę szminkę w kieszeni, odkąd wiem, że masz bardzo piękne usta.
rakija1984
Avatar użytkownika - rakija1984
2014-01-28 19:46:52

"Kochaj i czyń, co chcesz" św.Augustyn
agasam9
Avatar użytkownika - agasam9
2014-01-28 21:04:21

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
ceg6
Avatar użytkownika - ceg6
2014-01-29 11:36:57

Dla świata jesteś jedną z wielu, lecz dla mnie jesteś całym światem
malinka85
Avatar użytkownika - malinka85
2014-01-29 11:46:40

Są ta­cy, którzy uciekają od cier­pienia miłości. Kocha­li, za­wied­li się i nie chcą już ni­kogo kochać, ni­komu służyć, ni­komu po­magać. Ta­ka sa­mot­ność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od sa­mego życia. Za­myka się w sobie. Jan Twardowski
Odpowiedz