Forum

Wątek - Najpiękniejsze cytaty o życiu
← powrót

Kto Post
sylagas
Avatar użytkownika - sylagas
2016-02-07 18:37:52

Ulubiony cytat: "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II Który pojawił się także w niejednej piosence zespołu NPWM (Najlepszy Przykaz W Mieście) m.in.Wyciągamy dzieci z bramy.
martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2016-02-07 21:51:37

A ja zacytuję przysłowie chińskie: Z dwóch możliwości: z prądem czy pod prąd, jest trzecie wyjście – na brzeg.
agusia97
Avatar użytkownika - agusia97
2016-02-08 01:05:43

Ja mam dwa takie cytaty: "Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy." ~ fragment wiersza "Nic dwa razy" Wisławy Szymborskiej "...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć." ~ Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
magdalena_emilka
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
2016-02-08 15:52:37

"W świecie, który rzadko rozumiem, wieją wiatry przeznaczenia. Zrywają się wtedy, kiedy tego najmniej oczekujemy. Czasem szarpią nas z wściekłością huraganu, czasem jedynie owiewają nasze policzki. Jednak nie można lekceważyć ich istnienia." Nicholas Sparks, List w butelce
losar
Avatar użytkownika - losar
2016-02-08 17:00:10

Nie jest wazne, ilu minie obojetnie czyjes cierpienie. Wazne, czy ty sie zatrzymasz. Katarzyna Miczalak.
blom1
Avatar użytkownika - blom1
2016-02-09 15:12:24

"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące" - Paulo Coelho
IlonaAnoli
Avatar użytkownika - IlonaAnoli
2016-02-10 11:23:40

Mój cytat to: "Poza tym jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada cicho na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy." - Haruki Murakami. Jest prawdziwy, bo czasami w sercu gości taki smutek, którego trudno jest pokonać...
bozena62
Avatar użytkownika - bozena62
2016-02-10 20:14:17

Phil Bosmans Sztu­ka życia - to cie­szyć się małym szczęściem.
boskaroska
Avatar użytkownika - boskaroska
2016-02-10 21:11:21

Śmierć nie jest kresem naszego istnienia – żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia. Albert Einstein
bogdanm
Avatar użytkownika - bogdanm
2016-02-11 01:34:56

"... Zaprawdę godnym i sprawiedliwym Słusznym i zbawiennym jest Żeby człowiek W życiu onym Sprawiedliwym Był i godnym Żeby człowiek Był człowiekiem ..." "Prefacja" Edward Stachura
warszawa1
Avatar użytkownika - warszawa1
2016-02-11 11:02:42

Kiedy chodziłam do szkoły średniej nad drzwiami sali gimnastycznej widniało piekne motto Pierra de Coubertin " Piekne jest zwycięstwo, piekniejsza szlachetna walka" . I choc będąc młoda osobą nie dotrzegałam głebokiego sensu tych słów, teraz jako dojrzała osoba i mama bardzo sobie cenię to motto, przyświeca mi ono w zyciu prywantym i zawodowym i chce aby moje dzieci tez je coraz bardzie rozumiały.Jest to bardzo ważne szczególenie w dzisiejszych czasach konsumpcjnonizmu i siły pieniądza.Wielu ludziom niewiele mówi hasło fair play a szkoda bo w zyciu chyba nie tylko chodzi o bycie pierwszym w klasie
anikirax
Avatar użytkownika - anikirax
2016-02-11 11:06:09

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę. Jan Paweł II Nie pamiętam kiedy dokładnie wypowiedział te słowa, ale tkwią w mej głowie już od kilku lat i niosą prawdę, a mnie umacniają w dawaniu 100% z siebie we wszystkim co robię!
donpedro9
Avatar użytkownika - donpedro9
2016-02-11 13:17:41

Szukamy ciepła nawet w kubku z gorącą herbatą, w zaparowanych oknach, bo tak bardzo tęsknimy za ciepłą duszą... Tadeusz Różewicz
stokrotka22
Avatar użytkownika - stokrotka22
2016-02-11 14:34:07

"Nie mów Bogu, że masz wielki problem. Powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga". Nie znam autora, ale te słowa podnoszą mnie na duchu w trudnych chwilach.
daryetta
Avatar użytkownika - daryetta
2016-02-11 20:07:32

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "-Mark Twain
Agnessa_Angel
Avatar użytkownika - Agnessa_Angel
2016-02-11 20:18:59

"Kochaj bliźniego jak siebie samego" (Jezus-Biblia) - niestety ludzie zapominają, że najpierw trzeba zacząć od kochania samych siebie, by potrafić kochać innych. "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe" - lub wersja współczesna "Nie rób drugiemu tego, czego Ty nie chcesz sam" (Piersi-Bałkanica)
karolina25
Avatar użytkownika - karolina25
2016-02-11 20:29:48

„Bądź jak ptak, który spocząwszy w locie swym na gałązce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje śpiewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzegą od zagłady.” (Viktor Hugo) Idę ku przyszłości z nową nadzieją. Nie boję się zmian, bo wiem, że dzięki nim wiele się nauczę. Choć teraz przechodzę gorszy okres w moim życiu, mam świadomość, że to minie. Muszę go tylko przeczekać. Dojrzałam do możliwości i staram się je wykorzystać. Witam nową siebie z wolą walki i marzeniami. I wierzę w to, że będzie dobrze, bo tego chcę, bo posiadam mądrość życiową, potężny zapał, wolę ognia w sercu, doświadczenie i w pełni akceptuję siebie, taką, jaka jestem. Zawsze można zacząć od początku w drodze ku lepszej przyszłości, z uśmiechem na ustach, w poszukiwaniu przygód, w podróżach i nieskrępowanej wolności.
Emilly26
Avatar użytkownika - Emilly26
2016-02-12 00:00:53

"Myśl tak abyś był zadowolony ze swoich myśli i korzystał z nich jak najwięcej". Autor cytatu ja.
ANN49
Avatar użytkownika - ANN49
2016-02-12 09:15:03

Jakiego chcesz szczęścia?... Można być szczęśliwym, kiedy ma się ręce urobione po łokcie, gdy pot zalewa ci oczy, gdyś umęczony do ostatku; można być szczęśliwym będąc kamieniowanym. - ks. Mieczysław Maliński
mysha
Avatar użytkownika - mysha
2016-02-12 20:12:03

"Życie, jak cię nie zmarnować?" - tak moja mama mówiła czasem w chwilach zadumy. Dzisiaj sama to powtarzam w momentach, kiedy zaczynam rozmyślać o kruchości dni.
Odpowiedz