Forum

Wątek - Wyzwania czytelnicze 2017 - konkurs, informacje ogólne
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2017-01-08 10:49:18

Czytujesz dużo i regularnie? Rodzice czy przyjaciele nie potrafią wyciągnąć Cię z domu, bo wolisz... czytać? Podejmij nasze czytelnicze wyzwania! Zadeklaruj, ile książek przeczytasz do 31 grudnia 2017 roku, prowadź swoją wirtualną biblioteczkę, dodawaj opinie i... wygrywaj książki! 

W roku 2013 po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do udziału w wyzwaniach czytelniczych serwisu Granice.pl Popularność akcji, liczba zgłoszeń, uczestników, przeczytanych książek, dodanych opinii i recenzji zaskoczyła wszystkich! W roku 2016 akcję zorganizowaliśmy po raz czwarty i właśnie zaczęliśmy przeglądać Wasze zgłoszenia. W najbliższych tygodniach sukcesywnie ogłaszać będziemy listy laureatów poszczególnych wyzwań. Nie chcemy jednak tracić czasu. Już teraz zapraszamy, byście spróbowali wziąć udział w kolejnej edycji naszych wyzwań czytelniczych. Byście w 2017 roku ponownie mieli okazję doskonale się bawić i byśmy za rok mogli nagrodzić niektórych spośród Was.

 

Zasady konkursu są proste:


1. Wybierz jedną z kategorii konkursowych:

a) 52 książki - 2017 - czytasz jedną książkę tygodniowo

b) 26 książek - 2017 - czytasz jedną książkę w ciągu 14 dni

c) 12 książek - 2017 - czytasz jedną książkę miesięcznie

d) inna liczba książek w 2017 roku - dowolna, wybrana przez siebie liczba. Może to być zarówno 15, jak i 115 tytułów.

 

2. Wejdź na stronę http://wyzwania.granice.pl

3. w formularzu, który wyświetli się pod naszym menu zaznacz, ile książek chcecie przeczytać w 2017 roku (formularz składa się z jednego zdania: „Chcę przeczytać XX książek w 2017 roku") Automatycznie zostaniesz zakwalifikowany do odpowiednich kategorii i automatycznie będziemy w tym roku śledzili Twoje postępy :) Przygotowujemy też właśnie dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników.

4. Możesz - ale nie musisz - utworzyć w swojej wirtualnej biblioteczce specjalną półkę o nazwie odpowiadającej liczbie książek, którą chcesz przeczytać (a więc 52 książki 2017, 26 książek 2017, 12 książek 2017, XXX książek w 2017 roku)

- aby to zrobić, wystarczy zalogować się w serwisie, najechać na opcję "Moje konto" w menu górnym, wybrać "Więcej opcji", a następnie kliknąć "Zarządzaj biblioteczką". Po prawej stronie dostępna będzie lista półek wraz z możliwością dodania nowych.

5. Aktualizuj swoją biblioteczkę możliwie regularnie:

- oznaczaj książki jako przeczytane,

- dodawaj je na półkę z nazwą czytelniczego wyzwania, jakie podjąłeś,

- oceniaj przeczytane książki,

- dodawaj opinie o książkach lub recenzuj je w naszym serwisie, byśmy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście przeczytałeś dany tytuł.

 

6. Sprawdź, czy wygrałeś. 

W styczniu 2018 roku przejrzymy wszystkie zgłoszenia, zweryfikujemy je i wybierzemy spośród czytelników laureatów. Twórcy wybranych przez redakcję najciekawszych półek otrzymają odpowiednio: 

- 52 książki (ci, którzy przeczytają 52 książki w ciągu roku)

- 26 książek (ci, którzy przeczytają 26 książek w ciągu roku)

- 12 książek (ci, którzy przeczytają jedną książkę miesięcznie)

- zestawy książek - tych, którzy wybiorą inną niż 52, 26 lub 12 liczbę książek w ciągu roku, nagradzać będziemy odpowiednio do wybranej przez nich liczby książek. W tej kategorii wygrać będzie można najwyżej 52 książki - nawet, jeśli ktoś przeczyta zdecydowanie więcej tytułów - po prostu nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami nagród :) To kategoria zarówno dla tych osób, które planują przeczytać w 2017 roku 20 książek, jak i dla tych, którzy przeczytają ich więcej niż setkę. . 

 

Masz sugestie co do formuły konkursu? Potrzebujesz motywacji do regularnej lektury? Weź udział w tej dyskusji! 

Zajrzyj też do specjalnych grup wsparcia. Podziel się w nich wrażeniami z udziału w akcji w roku 2016, zachęć innych do udziału w niej w roku kolejnym, dziel się wrażeniami z przebiegu wyzwania:

- grupa wsparcia dla wyzwania "52 książki" - KLIK!

- grupa wsparcia dla wyzwania "26 książek" - KLIK!

- grupa wsparcia dla wyzwania "12 książek" - KLIK!

- grupa wsparcia dla wyzwania z wybraną przez użytkownika dowolną liczbą książek - KLIK!

 

Uzupełnijcie swoje biblioteczki! Zajrzyjcie do naszych rankingów! Już ponad trzy lata temu wprowadziliśmy też dla Was zupełnie nową funkcję. Jesteście ciekawi, jakie książki najwyżej oceniają czytelnicy naszego serwisu? Jakie czytają najczęściej? Które tytuły najbardziej chcą przeczytać i na które zapowiedzi czekają z największą niecierpliwością? Prześledźcie nasze rankingi książek!

W pierwszym z nich prezentujemy książki, które najczęściej ocenialiście. W kolejnym - tytuły, które oceniliście najwyżej. Tu by książka mogła znaleźć się w rankingu, musiała zdobyć co najmniej 10 ocen. Trzeci z rankingów prezentuje najbardziej wyczekiwane zapowiedzi - te książki, których premiera jeszcze nie nadeszła, a które już umieściliście na półce chcę przeczytać. Z tą samą funkcją związany jest kolejny ranking. Prezentuje on książki (i spośród nowości, i spośród zapowiedzi), które chce przeczytać największa liczba czytelników. Przejrzyjcie nasze rankingi! Jesteśmy pewni, że wiele z tych książek mieliście okazję już przeczytać! Uzupełnijcie swoje wirtualne biblioteczki, dodając je na półki z przeczytanymi wcześniej książkami. Oceńcie też wybrane książki, pomagając nam w ten sposób budować bardziej miarodajne rankingi, bo pozycje książek w nich aktualizowane są na bieżąco i uzależnione od Waszych ocen! Pamiętajcie, że szanse na wygranie książek możecie zwiększać, biorąc udział w specjalnych wyzwaniach tematycznych, o których będziemy na bieżąco informowali! I jeszcze jedna uwaga: w tym roku warto aktualizować nie tylko półki z wyzwaniami rocznymi. Jeśli utworzycie na przykład półkę „chcę zdobyć", podczas kompletowania zestawów nagród przy różnych okazjach będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie dla Was książki. Zawsze staramy się także (chociaż nie zawsze udaje się to w 100%) przekazywać Wam książki, których nie przeczytaliście. Mamy też nadzieję nagradzać od czasu do czasu dodatkowo posiadaczy najbardziej rozbudowanych biblioteczek w naszym serwisie - ale uprzedzamy, dodawanie wszystkich książek z naszej bazy danych na półkę „chcę przeczytać" nie będzie brane pod uwagę :) Życzymy powodzenia i czekamy na Wszelkie uwagi lub sugestie! PS W najbliższych tygodniach umożliwimy Wam wygodny podgląd własnych (i cudzych również) postępów w wyzwaniu, do którego się zgłosiliście, przygotowujemy także możliwość zmiany wyzwania, w którym bierzecie udział. W wątkach grup wsparcia będzie wyświetlała się również lista uczestników danego wyzwania.

Simi_48
Avatar użytkownika - Simi_48
2017-01-08 12:11:59

Zgłaszam się do 52 książek :)
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2017-01-08 12:27:32

Ja jak co roku zgłaszam się do przeczytania 300 książek :)
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Cartercon
Avatar użytkownika - Cartercon
2017-01-08 16:56:34

Chcę przeczytać 52 książki w 2017 roku")
MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-01-08 17:08:08

Spróbuję i ja po raz kolejny. Mam w planie przeczytać 52 książki.
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2017-01-08 17:13:28

Zgłaszam się do kategorii 26 książek 2017 :)
arven1989
Avatar użytkownika - arven1989
2017-01-08 17:41:03

ja sobie obrałam d) 120, w 2015 było ok 110. w 2016 ok 140. więc optymalnie........ Super pomysł!
bachacz
Avatar użytkownika - bachacz
2017-01-08 18:20:23

Zgłaszam się do ostatniej z wymienionych kategorii w której to planuję przeczytać 40 książek. Jeśli się uda to zaliczę to jako swój sukces, choć postaram się osiągnąć liczbę równą swojemu wiekowi :) .
godmyt
Avatar użytkownika - godmyt
2017-01-08 22:54:18

zgłaszam się- 26 książek:)
magi18
Avatar użytkownika - magi18
2017-01-09 09:37:03

Oczywiście, że zgłaszam się do 52 książek. Na pewno dam radę :D
Flusz
Avatar użytkownika - Flusz
2017-01-09 13:47:06

Zgłaszam się do 52 książek ;)
gabolek000
Avatar użytkownika - gabolek000
2017-01-09 15:13:07

Zgłaszam się do 52 książek :)
izabela81
Avatar użytkownika - izabela81
2017-01-09 15:24:50

Tradycyjnie zgłaszam się do 52 książek :)
monalizka
Avatar użytkownika - monalizka
2017-01-09 17:37:43

Zgłaszam się do 52 książek :) Pozdrawiam uczestników wyzwania
Luxfan
Avatar użytkownika - Luxfan
2017-01-09 18:22:01

W tym roku się nie cykam i lecę z tematem. 26 książek w 2017. Mam nadzieję, że zdążę :))
Mada013
Avatar użytkownika - Mada013
2017-01-09 19:18:16

Zgłaszam się do 26 książek.
jagna1978
Avatar użytkownika - jagna1978
2017-01-09 19:23:39

Mam pytanie .Jesli zadeklaruje,ze przeczytam np.26 książek a przeczytam 52 to co wtedy?
anoola
Avatar użytkownika - anoola
2017-01-09 19:52:33

Zgłaszam się do wyzwania 52 książki w 2017 roku.
atena
Avatar użytkownika - atena
2017-01-09 21:36:55

Po raz kolejny zgłaszam się do wyzwania 52 książki
alison2
Avatar użytkownika - alison2
2017-01-10 06:48:13

Zgłaszam się do wyzwania, 30 książek w 2017 roku.
Odpowiedz