Forum

Wątek - Wielkopostne wyzwanie - książki z religią w tle
← powrót

Kto Post
mysha
Avatar użytkownika - mysha
2013-03-18 20:04:46

oj wydaje mi się, że gdyby nie to wyzwanie to wiele osób nie wiedziałoby nawet co ma w domu ;) hehe
teano
Avatar użytkownika - teano
2013-03-18 20:52:57

White_swan - polecam Ci całego C.S.Lewisa. Z lżejszych masz świetną trylogię międzyplanetarną (Z milczącej planety, Perelandra, Ta ohydna siła - taka jest kolejność, ale IMHO środkowa - Perelandra - jest najlepsza. Tylko uważaj, początek wydaje się nudny, ale potem akcja rusza z kopyta) Dalej - "Rozwód Ostateczny" (w innym tłumaczeniu "Podział Ostateczny") i moje ulubione "Listy Starego Diabła do Młodego" - piszę o nich tu: http://gniezno.com.pl/wiadomosci/czytaj/9240/quaresimali_i_piolun.html Polecam też Bruce`a Marshalla (najzabawniejszy jest "Cud Ojca Malachiasza" ale wszystkie jego książki są świetne) Franka Peretty`ego, szczególnie "Władcy ciemności" i "Synowie buntu" oraz "Prorok" (ma też kilka gorszych książek, dlatego polecam zacząć od tych trzech. Dalej - cała Zofia Kossak, wyjąwszy literaturę dziecięcą. Dalej - genialny Stanisław Grabski "W cieniu kolegiaty" i druga część "Konfesjonał" Dalej - cięższy trochę Brandstaetter zwłaszcza jego Jezus z Nazarethu (ale to wielka kolubryna, jako element wyzwania zajmie cały Wielki Post) I jak jesteśmy przy "Jezusie z Nazarethu", to oczywiście muszę polecić też "Jezusa z Nazaretu" Benedykta XVI ale to też do powolnego czytania - świetna rzecz, choć IMHO poza konkursem, bo tego nie da się "połknąć" to trzeba smakować. (tu trochę na ten temat: http://gniezno.com.pl/wiadomosci/czytaj/9403/bodajbys_zyl_w_ciekawych_czasach.html ) A x.Twardowskiego polecam zwłaszcza "Nieco-dziennik" ubawiłam się przy nim setnie. No i Francine Rivers. Ostatnio czytałam "Dziecko Pokuty" zerknij do mojej biblioteczki, ale to bardzo płodna pisarka i ma więcej książek do wyboru. Z całej tej listy moi ulubieni to Lewis, Marshall i Grabski i od tych radziłabym zacząć :) Panie Sławku slk, a czy moje "Kradzione róże" też podpadają pod to wyzwanie? Nie jest to typowa książka katolicka, ale jedna z głównych bohaterek i jej rodzina, to osoby głęboko wierzące i to rzutuje na jej wybory. ;) A "Władca Pierścieni"? ;)
white_swan
Avatar użytkownika - white_swan
2013-03-19 14:30:34

teano, dziękuję za polecenia :) "Opowieści z Narnii" czytałam akurat całkiem niedawno, może 1-1,5 roku temu (mój ulubiony tom to "Siostrzeniec czarodzieja"), ale zainteresowały mnie te "Listy starego diabła do młodego" i "Jezus z Nazaretu". Niestety, jak patrzyłam w internetowym katalogu biblioteki miejskiej, to obie są wypożyczone (w tym jedna przetrzymywana...). Chyba będę musiała wybrać się jeszcze do miejscowej biblioteki gminnej i tam sprawdzić.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
blebelebe
Avatar użytkownika - blebelebe
2013-03-19 16:24:17

"Kod da Vinci" Browna oczywiście, szeroko rozwinięty wątek religijny w tle. white_swan, również czytałam Opowieści :) świetna saga, cała, jednakże ostatnia część nieco mnie rozczarowała. Najmilej zaś wspominam V część czyli "Koń i jego chłopiec".
teano
Avatar użytkownika - teano
2013-03-19 19:41:31

Nie, no daj spokój, blebelebe, tylko nie Kod da Vinci i nie w tym wyzwaniu! :D Gdyby było "wyzwanie - książki od cwaniaków dla idiotów" - jak najbardziej ;) Ona jest fatalnie napisana merytorycznie i traktuje czytelnika jak idiotę. No chyba że w Ameryce specjalista mediewista, czy jak to tam było, rzeczywiście potrzebuje tak długiego czasu by rozszyfrować proste łacińskie zdanie. O innych kwiatkach z litości nie wspomnę ;)
teano
Avatar użytkownika - teano
2013-03-19 19:48:16

White_swan, sprawdź czy przypadkiem nie mają Bruce`a Marshalla. Nie pożałujesz. "Cud ojca Malachiasza" był parę lat temu wznowiony, a nuż będzie dostępny? Bardzo zabawna, a przy tym bardzo mądra. To IMHO tak dobry autor, że jeśli trafiam gdzieś na jego książkę, kupuję bez przeglądania. Jeszcze się nie nacięłam. Niestety nie ma ich wiele :)
alnilam
Avatar użytkownika - alnilam
2013-03-19 20:25:48

Ja mogę jeszcze polecić książkę "7 km od Jerozolimy". Czytałam ją już jakiś czas temu, ale naprawdę świetna. :)
mysha
Avatar użytkownika - mysha
2013-03-20 10:28:36

Kurczę, nie mogę dodać paru książek bo nie ma ich na stronie :( co do Kodu- myślę tak samo, że to nie pasuje zupełnie do wyzwania. Osobiście nigdy nawet tej książki nie przeczytałam (odechciało mi się o obejrzeniu filmu) i jakoś nie ciągnie mnie, aby to nadrobić..
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-03-20 10:36:30

mysha - wystarczy w takim wypadku kliknąć przycisk "Dodaj/Opublikuj" w pasku na górze, po czym kliknąć "Dodaj książkę" i zwyczajnie dodać książkę do naszej bazy. Potem bez problemu można dodać ją do swojej biblioteczki. Pozdrawiam :)
mysha
Avatar użytkownika - mysha
2013-03-20 16:16:36

Dziękuję, slk :)
mysha
Avatar użytkownika - mysha
2013-03-27 19:51:58

a co zrobić, kiedy chce się dodać książkę na stronę, a nie ma wydawnictwa w bazie? :D
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-03-27 20:44:55

mysha, wystarczy wybrać "inne". My podczas moderacji poprawimy wpis.
mysha
Avatar użytkownika - mysha
2013-03-27 22:45:54

Jejku, faktycznie... to było głupie pytanie :D
azetka79
Avatar użytkownika - azetka79
2013-03-28 12:55:11

dzienniczek siostry Faustyny to zdecydowany strzał w dziesiątkę... polecam również poezje ks. Twardowskiego np. z serii "Na każdy dzień" pozdrawiam
mysha
Avatar użytkownika - mysha
2013-04-01 21:40:32

Ze względu na to, że wyzwanie dobiegło końca, chciałabym podziękować za nie bardzo serdecznie. To był bardzo owocny czas i znakomite przygotowanie do świąt. Przede wszystkim dlatego, że dzięki takim mądrym książkom można przypomnieć sobie, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! :)
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-04-01 21:54:52

My też bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim za to niezwykłe spotkanie z książką religijną. We wtorek 2 kwietnia jeszcze mamy urlop, ale obiecujemy, że w drugiej połowie tygodnia przejrzymy szczegółowo Wasze biblioteczki, opinie i komentarze i w ciągu kilku dni wyłonimy zwycięzców. Najważniejszy jednak był sam udział - inspiracja do poszukiwania książki mądrej, a zarazem naprawdę ciekawej.
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-04-08 16:35:04

Niezwykle trudnym zadaniem było wybranie zwycięzców tego wyzwania. Ale - wiemy już, kto otrzyma od nas nagrody książkowe. Zestawy czterech książek prosto z naszej redakcji otrzymają: ElzbietaDega mysha Jula567 Nagrody-wyróżnienia od Wydawnictwa WAM trafią do: just_monca white_swan Julieta5 Natomiast wyróżnienia po 1000 punktów za aktywny udział w wyzwaniu otrzymają: azetka79 anilorak Shi4 alinilam siloe takahe mgielka_rosy Serdecznie gratulujemy! Laureatów nagród głównych i wyróżnień WAMu prosimy o przesłanie danych adresowych na pr@wwpol.com Zapraszamy też do udziału w kolejnych naszych wyzwaniach i do aktywnego korzystania z serwisu!
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2013-04-08 16:53:39

Bardzo dziękuję za wyróżnienie i gratuluję zwycięzcom ;)
white_swan
Avatar użytkownika - white_swan
2013-04-08 17:17:40

Dziękuję za wyróżnienie książkowe - ciekawa jestem, jaki tytuł dostanę (mam nadzieję, że będzie równie interesujący, co książki czytane w ramach wyzwania).
just_monca
Avatar użytkownika - just_monca
2013-04-08 19:37:28

Ja również dziękuję Wydawnictwu WAM za wyróżnienie i składam gratulacje dla pozostałych zwycięzców :)
Odpowiedz