Forum

Wątek - Wielkopostne wyzwanie - książki z religią w tle
← powrót

Kto Post
alnilam
Avatar użytkownika - alnilam
2013-02-21 17:16:14

Ja również się zgłaszam ;) Może znajdę coś interesującego do przeczytania ;) Biblii co prawda nie zdążę przeczytać do końca Wielkiego Postu, ale już jakiś czas temu się za nią zabrałam - takie moje wyzwanie na Rok Wiary ;) A innym podejmującym to wyzwanie mogę polecić genialną książkę "Ojciec Eliasz", która akurat świetnie pasuje. Ja ją czytałam już jakiś czas temu, więc do tego wyzwania już jej niestety nie podepnę ;) - ale może komuś się spodoba ;) O, a na przykład "Wyznania egzorcysty" mogą być?
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-02-21 17:41:51

alnilam - jasne, że mogą :) w ogóle w tej zabawie chodzi także o to, by pokazać, że książka "z religią w tle" nie musi wcale być nudna. Że może być wciągająca, że może być atrakcyjna także dla szerszego grona czytelników. Znacie takie pozycje? Moglibyście coś polecić?
agnik66
Avatar użytkownika - agnik66
2013-02-21 18:34:58

Tak nieśmiało spytam, czy liczą się thrillery o księżach pedofilach?
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-02-21 18:37:09

agnik66 - nieeeee, błagam :P
agnik66
Avatar użytkownika - agnik66
2013-02-21 18:39:26

chciałam napisać księżach, a nie księgarzach :D
agnik66
Avatar użytkownika - agnik66
2013-02-21 18:45:44

No to się wygłupiłam :D Poszukam jakiś innych książek, a jak znajdę coś ciekawego to wezmę udział.
white_swan
Avatar użytkownika - white_swan
2013-02-21 18:47:54

Czy ktoś potrafi polecić coś na kształt wspomnianych tutaj "Opowieści z Narnii" i "Pokuty"? Te pierwsze już czytałam, do drugiej nie mam dostępu, a chciałabym rozpocząć od takich "lżejszych" tytułów.
Jula567
Avatar użytkownika - Jula567
2013-02-21 23:09:19

Słuchajcie, ja chciałam polecić wszystkim książkę pt. 'Trafiona przez piorun' Glorii Polo. Dr. Gloria Polo ukazuje w niej swoje osobiste świadectwo gdzie stała już u bram nieba i piekła... Naprawdę warto ją przeczytać! Podczas czytania przechodzi przez nas mały dreszczyk emocji. Nie ukrywam, że nieraz i strach puka do naszego wnętrza... Ale co najważniejsze, po przeczytaniu, przychodzi głęboka refleksja nad swoim życiem oraz dotychczasowym postępowaniem.
agnik66
Avatar użytkownika - agnik66
2013-02-22 08:38:53

"Trafioną przez piorun" czytałam jak tylko ją wydano. Muszę ją sobie przypomnieć i poszukać, bo gdzieś na pewno leży
alison2
Avatar użytkownika - alison2
2013-02-22 10:00:08

slk hmmm.... grzechy Borgiów dopuszczone a pedofile nie? To już prawie jakaś niekonsekwencja ;-) A tak na poważnie to wydaje mi się że nie ma co pytać o każdą książkę. Jeśli czujecie że dana pozycja pasuje do wyzwania to dodajcie ją do półki. Myślę że nikt Wam za to głowy nie urwie. Przyjrzyjcie się jednak książkom proponowanym w pierwszym poście i zastanówcie, czy się w nich odnajdujecie. Bo dobrze by było, by osoba, która na końcu zostanie nagrodzona, faktycznie z nich skorzystała...
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-02-22 10:12:04

alison - właściwie słuszna uwaga. Chociaż sprawy związane z Borgiami to już historia, w dodatku powszechnie znana, a wiele kryminałów, które współcześnie są wydawane, to raczej tania sensacja, słabo udokumentowana i pod pewnymi aspektami bzdurna. Ale może jestem uprzedzony :) Jak już pisałem chyba w innym wyzwaniu - nie oceniamy doboru książek (chyba, że któraś zupełnie nie pasuje i niejako zaprzecza idei wyzwania, jak powieści fantasy w przypadku literatury faktu), oceniamy raczej opinie i aktywność Czytelnika w obrębie wyzwania. Po prostu :) A co do nagród - prawdę powiedziawszy, nie wiem, czy książki na początku wymienione będą nagrodami. Postaramy się spojrzeć na Wasze półki "chcę przeczytać" i dobrać coś zbliżonego do Waszych czytelniczych preferencji (bo pewnie dokładnie tych książek mieć nie będziemy). Choć i parę propozycji tematycznych w obrębie zestawu zapewne się znajdzie :)
alison2
Avatar użytkownika - alison2
2013-02-22 11:20:03

A to dość istotna informacja. Sama niespecjalnie dbam o półkę Chcę przeczytać. Trzeba będzie to zmienić ;-) A z pedofilami to po części była prowokacja ;-)
anilorak
Avatar użytkownika - anilorak
2013-02-22 23:30:39

Interesujące wyzwanie! To dobrze, że w tak ważnym czasie jak Wielki Post zachęca się do czytania książek katolickich. Czy książki pana Szymona Hołowni będą zaliczane do wyzwania??
white_swan
Avatar użytkownika - white_swan
2013-02-23 12:47:27

Oficjalnie się przyłączam - znalazłam na swoich półkach tomiki wierszy ks. Twardowskiego, które zamierzam przeczytać w ramach wyzwania - tym sposobem mam już cztery propozycje (zastanawiam się tylko, kiedy znajdę na nie wszystkie czas). Powodzenia wszystkim!
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-02-23 13:26:34

anilorak - oczywiście, Hołownia jest świetną propozycją do tego wyzwania. Super, że tak wiele osób przyłączyło się do tego wyzwania. Tym bardziej, że pozostało tak niewiele czasu na lekturę :)
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-02-23 19:45:11

Dziś chciałbym zachęcić, byście w poszukiwaniu interesujących lektur zajrzeli na stronę plebiscytu "Najlepsza książka katolicka" Zaprezentowaliśmy tam ponad dwadzieścia interesujących propozycji, a na wszystkich, którzy zagłosują w plebiscycie, czekają zestawy nawet 10 nagród książkowych!
Jula567
Avatar użytkownika - Jula567
2013-02-24 02:36:31

Jest tak wiele książek katolickich lub nawiązujących do religii, że trudno zdecydować się po które sięgnąć..:)
alnilam
Avatar użytkownika - alnilam
2013-02-26 20:29:48

Dzięki za to wyzwanie. Odkryłam dzięki niemu, że mam w domu naprawdę masę fascynujących książek ;)
kiriku
Avatar użytkownika - kiriku
2013-03-04 11:27:04

Zdecydowanie moja broszka :D Człowiek wierzący powinien wzbogacać się i rozwijać poprzez czytanie lektury religijnej. Jestem za, a nawet przeciw ;)
siloe
Avatar użytkownika - siloe
2013-03-05 20:09:25

Ja jestem chrześcijanką, choć taką co poszukuje. ;) Ja oskubałam babcię z lektur. :D Dorwałam Pasję - Bolesna męka Jezusa Chrystusa i książkę o Ojcu Pio, no i jeszcze o siostrze Faustynie. ;)
Odpowiedz