Forum

Wątek - Klub Książki - grudzień 2017 - Serce z piernika
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2017-12-13 23:43:42

Jako lekturę grudnia w naszym Klubie Książki wybraliśmy wspólnie Serce z piernika Magdaleny Kordel (Znak). Z kolei naszą lekturą stycznia 2018 będzie Początek Dana Browna.

Zacznijmy od opisu wydawniczego grudniowej lektury:

Zatrzymaj się i rozejrzyj dookoła. Czasami tyle wystarczy, by w twoim życiu zaczęły się dziać cuda.

Klementyna – mistrzyni pachnących pierników – całe życie spędziła na walizkach. W najbardziej niespodziewanych momentach babcia Agata brała ją za rękę i ruszały w nieznane.

Dziś w oczach maleńkiej córeczki Dobrochny bohaterka dostrzega własną dawną niepewność i strach na widok babki szykującej się do drogi. Klementyna już wie, że przyszedł czas, by zmienić swoje życie i zacząć spełniać najskrytsze pragnienia.
Ale co ma z tym wspólnego lukrowana piętrowa kamieniczka jak ze snu?

Serce z piernika przeniesie cię w świat, w którym najważniejsza jest siła marzeń, a cuda – duże i małe – zdarzają się wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebujesz.

Zapraszamy Was, byście do 8 stycznia 2018 w tym wątku dyskutowali właśnie o tej książce. My również postaramy się sięgnąć po publikację Magdaleny Kordel i włączyć się w rozmowę. Zamieszczajcie interesujące cytaty, własne refleksje, spostrzeżenia. Wreszcie - dyskutujcie ze sobą nawzajem - w końcu jesteśmy w Klubie Książki :) Spróbujcie nie spojlerować - inni mogli jeszcze nie dojść tak daleko w lekturze, jak Wy. Oczywiście wątek pozostanie otwarty także po 8 stycznia, jednak to przede wszystkim przed tą datą, mamy nadzieję, rozgorzeje dyskusja. Dla członków naszego Klubu Książki postaramy się przygotować specjalne niespodzianki. O szczegółach napiszemy wkrótce. To kto się pisze na udział w kolejnej odsłonie naszych dyskusji klubowych?


 

Jak działa Klub Książki serwisu Granice.pl?

1. Co miesiąc prosimy Was o wskazanie swoich propozycji lektur na kolejne 30 dni. Jeśli zgadzacie się z propozycją innego uczestnika, koniecznie o tym napiszcie.

2. Propozycje, które najczęściej pojawiać się będą w Waszych komentarzach znajdą się w naszej specjalnej ankiecie i poprosimy Was o głosowanie.

3. W głosowaniu wybieramy książkę, którą czytać będziemy w danym miesiącu.

4. Czytamy.

5. W wątku dotyczącym książki wybranej na dany miesiąc dzielimy się swoimi opiniami, wrażeniami z lektury.

6. W kolejnym miesiącu cała zabawa zaczyna się od początku.

 

Podstawowe zasady:

Bądź otwarty na innych!

Nasz Klub Książki to miejsce dyskusji na temat interesujących książek. Masz prawo do własnego zdania - ale pozwól je mieć również innym.

Dyskutujemy, nie kłócimy się.

Bądźmy uprzejmi. Jesteśmy przecież ludźmi książki - literatura powinna nas łączyć, a nie dzielić.

Poznajmy się!

W specjalnym wątku będziecie mogli się przedstawić i napisać kilka słów o sobie. Jesteśmy tu także po to, żeby poznać innych ludzi, którzy uwielbiają czytać.

Spróbuj odkryć nowe przestrzenie literackie.

Nie trzymaj się kurczowo autorów czy gatunku, który czytasz zawsze. Nie musisz brać udziału w każdej dyskusji i czytać każdej książki, którą wybierzemy. Ale przecież szkoda byłoby stracić okazję do odkrycia świetnej książki?

Bez spojlerów!

Każdy z nas w innym momencie może przystąpić do dyskusji i do udziału w zabawie. Dzielmy się więc wrażeniami z lektury, ale spróbujmy nie zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły. Te pozostawmy sobie na ostatnich 5 dni każdego miesiąca - wówczas możemy już pisać bez oporów.

Bawmy się dobrze!

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2017-12-14 22:49:55

Oj, pachniało w tej książce wypiekami, a zwłaszcza piernikami! Zabrakło mi przepisu na te wspaniale pierniczki...

iwona-w
Avatar użytkownika - iwona-w
2017-12-15 23:22:12

Nie oparłam się tej lekturze i pochłonęłam ją jako pierwszą świąteczną w tym sezonie. Urzekła mnie tak jak wcześniejsze powieści Pani Magdy. Teraz czytają ją kolejni członkowie rodziny :)

 

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
katiewa92
Avatar użytkownika - katiewa92
2017-12-16 19:27:41

Fajny ten klub ksiazki, dopiero sie o tym dowiedziałam ze jest.

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2017-12-19 19:05:00

Gdyby ktoś pokusił sie o ekranizację tej powieści, to by było zabawnie, wzruszająco i świątecznie.

mirand
Avatar użytkownika - mirand
2018-01-03 11:20:44

a ja żałuję, że ominął mnie jakoś ten styczeń, cóż , lecę do biblioteki po " Początek" :)

Agatonik
Avatar użytkownika - Agatonik
2018-01-11 23:13:51

Przeczytałam, może trochę z opóźnieniem. Taka ciepła, pachnąca książka. Ale dla mnie za słodko

Odpowiedz
1