Forum

Wątek - Klub Książki - zbieramy propozycje lektur na luty 2018
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2018-01-28 00:37:52

Już wkrótce kolejna odsłona Klubu Książki serwisu Granice.pl Dzisiaj prosimy Was o nadsyłanie propozycji lektur na luty 2018. Jeśli podoba Wam się propozycja któregoś z przedmówców, koniecznie nam o tym napiszcie! Propozycje zbieramy do 30 stycznia 2018 do godziny 23:59! Przypominamy też zasady ogólne:

Jak działa Klub Książki serwisu Granice.pl?

1. Co miesiąc prosimy Was o wskazanie swoich propozycji lektur na kolejne 30 dni. Jeśli zgadzacie się z propozycją innego uczestnika, koniecznie o tym napiszcie.

2. Propozycje, które najczęściej pojawiać się będą w Waszych komentarzach znajdą się w naszej specjalnej ankiecie i poprosimy Was o głosowanie.

3. W głosowaniu wybieramy książkę, którą czytać będziemy w danym miesiącu.

4. Czytamy.

5. W wątku dotyczącym książki wybranej na dany miesiąc dzielimy się swoimi opiniami, wrażeniami z lektury.

6. W kolejnym miesiącu cała zabawa zaczyna się od początku.

dayna15
Avatar użytkownika - dayna15
2018-01-28 00:45:41

Co powiecie na "Wielkie kłamstewska" Liane Moriarty? Na podstawie książki został nakręcony serial, nagrodzony ostatnio Złotym Globem. 

weronikka1
Avatar użytkownika - weronikka1
2018-01-28 09:27:40

Ja proponuję "Carpe diem" Diane Rose. 

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Betka
Avatar użytkownika - Betka
2018-01-28 13:16:22

Moja propozycja - Dygot Jakub Małecki!

kanon
Avatar użytkownika - kanon
2018-01-28 20:04:46

Moja propozycja to:  Paweł Cwynar - Wysłuchaj mnie, proszę... 

Zamieściłam swoją opinię ww książki na granice.pl, gdy ukazała się drukiem Wydawnictwa Poligraf.  Niedługo póżniej, zostało wznowione i poprawione wydanie książki.

Nowego wydania nie znam, ale chetnię wrócę do lektury. Jest to książka, która mówi o tym, co w życiu jest ważne, jakich dokonujemy wyborów, jak  czasem chciałoby sie cofnąc czas, ale nie ma odwrotu. Pośrodku tych wyborów jest uczucie - miłość do drugiej osoby, miłość do stwórcy - Boga, choroba, szpitalne korytarze.  Bywa też tak, że to co blisko jest niedostrzegalne, nie w tym czasie, nie w tej chwili, przecież mamy jeszcze czas...

W nastroju nadchodzącego Święta Zakochanych, które wypada 14 lutego, ta książka, moim zdaniem, zasługuje na to, by została wybrana lekturą miesiąca.

Św.Walenty to nie tylko patron zakochanych, ale także patron chorych. Będziemy świadkami skrywanego uczucia, rozwijającej się choroby, zobaczymy szpitalne korytarze, trudne wybory bohaterów.

Niebawem kończy się karnawał. Wierzących czeka czas postu - oczekiwania, który rozpoczyna się w lutym. Może za sprawą tej lektury, przyjdzie zaduma i refleksja, jak odnaleźć i dostrzec to, co w życiu bywa ważne.  Pośród wielu wydawnictw i autorów, wielu nowości wydawniczych wybrałam do propozycji książkę napisaną  przez polskiego autora. Napisaną przez życie. O tym, jak wygladała droga do napisania tej książki, krótko wypowiedział się sam autor nad moim postem, gdy umieściłam moją opinię i książkę w bazie tytułów Granic. 

 

Jenny
Avatar użytkownika - Jenny
2018-01-28 23:22:06

"Rdza" Małeckiego albo "Księga nocnych kobiet" Jamesa

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2018-01-29 08:56:15

@Jenny  - popieram "Księgę nocnych kobiet"!

Emilly26
Avatar użytkownika - Emilly26
2018-01-29 11:14:02

Proponuje przeczytać książkę " Blizna" autorstwa Danuty Chlupwej.

lucter
Avatar użytkownika - lucter
2018-01-29 15:25:50

Proponuję "Lewą rękę ciemności" - Ursuli K. Le Guin, żeby uhonorować niedawno zmarłą pisarkę. Powieść to klasyka literatury fantastycznej i ma bardzo wysokie oceny i pozytywne opinie.

Barbarka
Avatar użytkownika - Barbarka
2018-01-29 21:10:38

"Lewą rękę ciemności" - Ursuli K. Le Guin - jestem za tą propozycją, nie czytałam. Smutna wiadomość o śmierci pisarki i fajnie byłoby przypomnieć jej powieści. Pozdr

violabu
Avatar użytkownika - violabu
2018-01-31 12:11:41

Proponuję „Tajemnicę bzów” Magdaleny Kordel.

Choć książka jest trzecią częścią serii „Malownicze”, to funkcjonuje również jako odrębna powieść i nie trzeba znać wcześniejszych, by delektować się tą książką.

mirand
Avatar użytkownika - mirand
2018-02-03 13:03:59

a ja proponuję Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął:) Podobno świetna komedia!!!!

Barbarka
Avatar użytkownika - Barbarka
2018-02-04 21:14:34

Już mamy luty. Czy wiadomo jaka ksiażka została wybrana ? :) Pytam, ponieważ jutro do biblioteki się wybieram :) 

Odpowiedz
1