Forum

Wątek - Klub Książki - zbieramy propozycje lektur na styczeń 2019!
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2018-12-04 21:57:42

Już wkrótce kolejna odsłona Klubu Książki serwisu Granice.pl Dzisiaj prosimy Was o nadsyłanie propozycji lektur na styczeń 2019. Jeśli podoba Wam się propozycja któregoś z przedmówców, koniecznie nam o tym napiszcie! Propozycje zbieramy do 8 grudnia 2018 do godziny 23:59! Przypominamy też zasady ogólne:

Jak działa Klub Książki serwisu Granice.pl?

1. Co miesiąc prosimy Was o wskazanie swoich propozycji lektur na kolejne 30 dni. Jeśli zgadzacie się z propozycją innego uczestnika, koniecznie o tym napiszcie.

2. Propozycje, które najczęściej pojawiać się będą w Waszych komentarzach znajdą się w naszej specjalnej ankiecie i poprosimy Was o głosowanie.

3. W głosowaniu wybieramy książkę, którą czytać będziemy w danym miesiącu.

4. Czytamy.

5. W wątku dotyczącym książki wybranej na dany miesiąc dzielimy się swoimi opiniami, wrażeniami z lektury.

6. W kolejnym miesiącu cała zabawa zaczyna się od początku.

kanon
Avatar użytkownika - kanon
2018-12-04 23:42:40

Moja propozycja na styczeń 2019, to książki historyczne (powieści) o cesarzowej Austrii, królowej Węgier  - Elżbiecie Bawarskiej potoczniej zwanej Sisi. Kilka nowości z ostatnich tygodni, ciężko mi wybrać konkretną pozycję, zresztą zobaczcie sami: 

- Łowca posagów (I wydaniew PL - lipiec 2018) 

- Sisi w Tyrolu (wyd. w PL - listopad 2018)

- Cesarzowe Habsburgów ( wyd. w PL - listopad 2018) - tutaj, jak tytuł wskazuje analiza szeszego grona Pań

 

slk
Avatar użytkownika - slk
2018-12-05 09:30:11

@kanon  A może tym razem nie będzie książki przewodniej, tylko temat przewodni: Sisi? I każdy sięgnie po książkę, którą będzie zainteresowany, byśmy mogli porównać nasze wrażenia? 

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
kanon
Avatar użytkownika - kanon
2018-12-05 10:06:34

doskonały pomysł :)  

To jeszcze dwa moje niedawno zakupione książkowe nabytki tytułami dorzucam: 
- Sisi. Cesarzowa mimo woli - Allison Pataki 
- Sisi. Samowolna cesarzowa - Allison Pataki 

Eskarina
Avatar użytkownika - Eskarina
2018-12-05 11:07:25

Podoba mi się pomysł, żeby czytać nie konkretną książkę, tylko samodzielnie wybraną, dotyczącą tematu przewodniego :)

Sisi może być, wyszło o niej ostatnio kilka książek, no i to postać trochę kontrowersyjna.

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2018-12-05 11:49:08

Świetny pomysł z tematem przewodnim! :)

Proponuję, by była to II wojna światowa - myślę, że każdy znalazłby coś dla siebie.

lucter
Avatar użytkownika - lucter
2018-12-05 15:10:33

również popieram pomysł tematyczny, ponieważ czasami tej konkretnej pozycji nie można zdobyć ale coś zbliżonego już tak i będzie można podzielić się z poglądami danego autora/biografa, na co zwrócił uwagę, a nawet o coś dopytać, co być może w naszej książce brakowało, albo skonfrontować opinie. I owszem może być osoba i może być to Sisi.

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2018-12-05 16:20:53

Podoba mi się pomysł, choć trzeba by było go uszczegółowić, bo na przykład hasło "kryminał" jest zbyt obszerne.

Ja mam w planach książki z tajemnicami, odkryciem i rozszyfrowaniem tekstów ("Denar szczurołapa", "Skarb heretyków").

Emilly26
Avatar użytkownika - Emilly26
2018-12-06 01:16:03

Moja propozycja Wojciech Chmielarz -  Źmijowisko. uważam, że to książka zwrócenia uwagi w dzisiejszym świecie współczesnej młodziezy.

weronikka1
Avatar użytkownika - weronikka1
2018-12-06 18:28:05

Ja proponuję pierwszą część cyklu wiślańskiego Hanny Greń "Uśpione królowe".

violabu
Avatar użytkownika - violabu
2018-12-08 10:28:28

Wiele głosów jest za określeniem tematycznym czytanej książki, co dowodzi jak lubimy tematyczne wyzwania.

Nie zgadzam się jednak z szeroko pojętym hasłem jak „kryminały”, bo wtedy każdy z uczestników opowiadałby o innej książce.

Stanowczo lepszym pomysłem jest wskazanie jakiejś postaci historycznej, bo wtedy dyskusja może dotyczyć sposobów jej przedstawienia i analizy w różnych książkach. 

Temat Sisi to świetny pomysł.

Inną ciekawą postacią jest Maria Antonina.

Ignis
Avatar użytkownika - Ignis
2018-12-09 12:37:17

Popieram temat II wojny

Będzie można znaleźć nie tylko historyczne książki, ale też mocne romanse, legendy albo nawet zupełnie techniczne, jeżeli ktoś nie lubi fabularnych (bo chyba nie ma obowiązku czytania konkretnego rodzaju książek? :) )

Odpowiedz
1