Wygraj ebook „Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową"

Start: 2017-04-19 Koniec: 2017-04-25
Wygraj ebook „Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową

Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową to książka historyczna, oparta na notatkach kronikarza tamtych lat. Intrygi, miłość, mądry król, zachowanie dynastii i atmosfera średniowiecznego Bliskiego Wschodu — wszystko to pojawia się na kartach niniejszej opowieści. W tym samym czasie damy w średniowiecznej Francji nie zabierały głosu, nie decydowały o swoim losie, nie wyrażały swojej opinii w sprawach państwowych. Tymczasem w Jerozolimie było inaczej. Kobiety były też królami. Większość przybywających do Jerozolimy francuskich rycerzy było wręcz zgorszonych rozwiązłością w zachowaniu obu płci i tak wielkim wpływem kultury arabskiej na Chrześcijan mieszkających w tamtym czasie w tamtych rejonach. Znane nam nawet z dnia dzisiejszego nazwy — Jerozolima, Tyr, Akka, Nabulus, Askalon, Jaffa — przewijają się przez cały tekst opowiadania. 

 

Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową opowiada o czasach i władzy ostatnich żyjących władców — rodzeństwa Baldwina i Sybilli – z dynastii Franków, która rządziła Jerozolimą przez kolejnych 90 lat. Autorka opowiedziała o upadku lewantyńskiego królestwa Franków.

 

Na kartach niniejszej opowieści znalazły się też słowa uznania dla charyzmatycznego, legendarnego władcy islamskiego, Saladyna. Dla jednych był okrutny, dla innych - szlachetny. Swoją sprawiedliwością zyskał uznanie wśród współczesnych mu zarówno chrześcijan, jak i wyznawców islamu. 

 

Historia Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową zaczyna się w przeddzień narodzin jego pierworodnego dziecka, którym okazuje się córka Sybilla. Rok później na świat przychodzi następca tronu, Baldwin. Wtedy okazuje się, że Amalryk ma objąć tron w Jerozolimie po śmierci swojego brata, Baldwina, ale Rada Baronów stawia jeden warunek — Amalryk musi zmienić żonę. Nikt nie chce ambitnej, przebiegłej i intrygującej Agnieszki na tronie Jerozolimy. Mądry i sprawiedliwy król zgadza się i przekonuje swoją dumną żonę, że jedynym sposobem, by jej dzieci kiedyś zasiadły na tronie Jerozolimy, jest takie poświęcenie. Agnieszka zgadza się, zostaje hrabiną Jaffy. Sybilla i Baldwin wyjeżdżają z ojcem do Jerozolimy. Amalryk zgodnie z życzeniem Rady Baronów zgadza się na małżeństwo z grecką księżniczką, Marią Komneną. Była ona dobrą macochą dla dzieci Agnieszki, która w pewnym momencie wkracza ponownie w ich życie po przedwczesnej śmierci Amalryka. Jej młodociany syn obejmuje tron, ale wszystko wtedy toczy się już ku upadkowi. Aby przekonać się, jak historia potoczy się dalej, warto sięgnąć po e-book Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową. Poleca go Wydawnictwo Goneta.net, warto też wziąć udział w konkursie, który poświęcony jest tej właśnie książce. 

 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania. Warto również dodać e-book Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 25 kwietnia 2017 - trzeba więc się pospieszyć. 

 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!

Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Kocięcka, Ząbki Halina Jaskot, Dębica Mariusz Łukawski, Łowicz Gratulujemy! Nagrody wyślemy mailem.

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy