Wygraj książkę „Bez odkupienia"

Start: 2017-07-04 Koniec: 2017-07-10
Wygraj książkę „Bez odkupienia
Tęsknisz za naprawdę mroczną fantasy spod znaku Księcia cierni Marka Lawrence'a? Michael R. Fletcher to nowy autor, który porwie cię opowieścią pełną mroku, krwi i obłędu. A przy tym pełną niezwykle oryginalnych pomysłów. 

Rekomendacja od samego Anthony'ego Ryana niech będzie wystarczającą zachętą. Wejdź do Świata urojeń i zmierz się z meandrami ludzkiej świadomości. 

Wiara kształtuje krajobraz, określa prawa fizyki i kpi sobie z prawdy. Powszechna wiedza jest siłą natury, nie aksjomatem. Oczywistością jest to, w co wierzy motłoch. Lecz szaleństwo stanowi oręż, a przekonanie – tarczę. Urojenia rodzą ohydnych nowych bogów. 

Ten mroczny i brutalny świat zaludniają Geisteskranken – mężczyźni i kobiety, których urojenia przyjmują realne kształty, wypaczając rzeczywistość. Najwyższy kapłan Konig usiłuje stworzyć porządek z chaosu. Dyktuje wiernym, w co mają wierzyć, skupiając ich wiarę na jednym celu: chłopiec imieniem Morgen musi wstąpić na niebiosa, aby zostać bogiem. Bogiem, którego będą mogli kontrolować. 

Jednak wielu innych też chciałoby zagarnąć przyszłego boga dla siebie, w tym sobowtóry – Dopple – samego najwyższego kapłana oraz Łowca Niewolników, któremu nikt nie potrafi się oprzeć. Trójka zatwardziałych grzeszników – Najwspanialszy Szermierz Świata, Kleptyczka o morderczych zapędach i prawdopodobnie ostatni zdrowy psychicznie człowiek – również mają co do młodego bożka własne, nikczemne plany. 

Do tego dochodzi jeszcze jedna przeszkoda: uciekający czas. Im potężniejsze stają się urojenia, tym trudniej je kontrolować. Nieuniknionym losem każdego z Geisteskranken jest znaleźć się w Zaśmierci. Pozostaje tylko pytanie: 

Kto będzie tam rządził? Aby się o tym przekonać, trzeba sięgnąć po powieść Bez odkupienia. Do lektury zaprasza Wydawnictwo Papierowy Księżyc. Warto również wziąć udział w naszym konkursie. 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie. Warto również dodać Bez odkupienia do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 10 lipca 2017 - trzeba więc się pospieszyć. 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!
Laureatami konkursu zostali: Michał Witkowski, Łódź Marianna Filipiak, Solec Kujawski Kinga Grabowska, Ujazd Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Reklamy